90 minut Borysiuka i Rybusa w meczu z Finlandią

Źródło: 90minut.pl

08.09.2009 22:00

(akt. 17.12.2018 05:55)

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w swoim trzecim meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy U-21 rówieśników z Finlandii 2-1 (1-0). Bramki dla podopiecznych <b>Andrzeja Zamilskiego</b> zdobyli tuż przed przerwą <b>Kamil Glik</b> i w drugiej połowie <b>Kamil Grosicki</b>. Jedynego gola dla Finów strzelił <b>Teemu Pukki</b>. Cały mecz rozegrali dwa legioniści <b>Ariel Borysiuk</b> i <b>Maciej Rybus</b>.
Od początku spotkania przewagę na boisku posiadali Polacy. Swoje sytuacje do zdobycia bramki mieli Kamil Grosicki, Tomasz Chałas, Artur Sobiech, Mateusz Cetnarski oraz Maciej Rybus, ale żaden z nich nie znalazł sposobu na umieszczenie futbolówki w fińskiej bramce. W 44. minucie za sprawą Kamila Glika "biało-czerwoni" zdobyli gola. Sześć minut po przerwie Finowie doprowadzili do wyrównania. Wojciecha Szczęsnego pokonał Teemu Pukki. W 56. minucie Kamil Grosicki zdobył zwycięskiego gola dla Polski. Polska 2-1 Finlandia 44' ( 1:0 ) Kamil Glik 51' ( 1:1 ) Teemu Pukki 56' ( 2:1 ) Kamil Grosicki Polska: Wojciech Szczęsny - Mariusz Gancarczyk, Maciej Sadlok, Kamil Glik, Adam Marciniak - Kamil Grosicki (89' Mateusz Siebert), Ariel Borysiuk, Mateusz Cetnarski, Maciej Rybus - Tomasz Chałas (72' Marcin Wodecki), 9. Artur Sobiech (90' Kamil Wilczek) Grodzisk Wielkopolski ; Widzów: 1000 Tabela grupy 4 1. Hiszpania 2 6 6-0 2. Polska 3 6 4-3 3. Holandia 1 3 2-0 4. Finlandia 2 0 1-4 5. Liechtenstein 2 0 0-6