Agra i Obradović trenują z rezerwami, kształtuje się kadra zespołu

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

01-02-2020 / 18:35

(akt. 02-02-2020 / 15:10)

Trwają przygotowania do rundy wiosennej zespołu rezerw, trwa też kształtowanie się kadry zespołu. Drużyna za dziesięć dni wyleci na zgrupowanie do hiszpańskiego Salou.

Zawodnicy trenera Piotra Kobiereckiego w sobotę trenowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. Razem z drużyną pracowali przesunięci do rezerw z pierwszej drużyny Salvador Agra i Ivan Obradović. Prawdopodobnie od poniedziałku na zajęciach pojawi się Toni Segura, który w piątek przyleciał do Warszawy z Las Palmas. Hiszpan przechodzi testy medyczne i wkrótce powinien podpisać kontrakt z klubem. Piłkarz ma szanse polecieć na zgrupowanie, które odbędzie się w niedaleko Barcelony, ale decyzja zostanie podjęta po zawarciu umowy.

Z zespołem trenowali także - Kacper Tobiasz, Piotr Kołodziej, Mateusz Grudziński, Patryk Konik, Piotr Cichocki, Radosław Pruchnik, Jegor Macenko, Łukasz Łakomy, Filip Sobiecki, Aleksander Waniek, Kacper Skibicki, Kamil Kurowski, Szymon Włodarczyk i Łukasz Zjawiński. "Zjawa" wraca do zdrowia po urazie, jakiego doznał w sparingu z Pilicą Białobrzegi. Macenko został zaproszony na trening jako wyróżniajacy się gracz zespołu CLJ. Wcześniej na tej samej zasadzie z "dwójką" pracowali Hubert Derlatka, Jerzy Munik, Gabor Grabowski i Kacper Gościniarek. Natomiast Kurowskiemu i Skibickiemu sztab szkoleniowy się przygląda i decyzje co do przyszłosci zapadną w najbliższych dniach.

Wciąż nie wiadomo co z Arielem Mosórem, Nikodemem Niskim i Radosławem Cielemęckim. Cała trójka była na zgrupowaniu z pierwszym zespołem w Turcji i wkrótce okaże się, czy pozostaną w szerekiej kadrze zespołu Aleksandara Vukovicia, czy też będą trenować z dwójką, ale będą zapraszami na zajęcia "jedynki". Ale Mosór, Cielemęcki i Włodarczyk zostali powołani do reprezentacji Polski do lat 17 i raczej nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu kadry na zgrupowanie w Salou. Trwają rozmowy na temat pozyskania kogoś z legijną przeszłością, ale mającego już doświadczenie w innych zespołach, kogoś takiego jak w zeszłym sezonie Michał Bajdur.

W sobotę na treningu zabrakło m.in. Michała Mydlarza, Kamila Orlika, Oskara Wojtysiaka i Gabriela Kobylaka. Pierwszy z wymienionych złamał rękę w łokciu i będzie pauzował przez przynajmniej trzy tygodnie. Orlik ma drobny uraz łąkotki i wkrótce powinien wrócić do zajęć. Kobylak narzeka na ból pleców, a Wojtysiak rozpocznie treningi w okolicach 20 marca.

Kadra drużyny się kształtuje i w kolejnych dniach wiele się jeszcze może zmienić. Od 10 do 16 lutego zespół będzie przebywać w Hiszpanii. W tym czasie rozegra dwa sparingi z reprezentacją Arabii Saudyjskiej do lat 20. Gry kontrolne odbędą się we wtorek 11 lutego oraz piątek 14 lutego. Po powrocie do Warszawy, legionistów czekają jeszcze trzy spotkania towarzyskie. Rezerwy zmierzą się ze Zniczem Pruszków, Huraganem Morąg oraz Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyna wróci do meczów o stawkę w III lidze na początku marca. Pierwszym rywalem będzie Broń Radom.

Komentarze (76)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 0 / 0
No to wygrzewaja się w Hiszpanii...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
— Trenujecie elementy?
— Trenujemy, panie dyrektorze!
— No, to trenujcie uczciwie dalej.
Pułkownik
 • 0 / 0
Narzekacie na transfery, a tu proszę... Toniego Segura już mamy i za moment będzie Ivan Segura, pewnie jego brat ;)
Chorąży
 • 1 / 1
......a mnie się wydaje że problem Legii (czytać Mioduskiego) z Obadovicem nie jest jego zaangażowanie na treningu, czy meczu tylko wysokość kontraktu....i tu widzę główną przyczynę zesłania go do klubu kokosa
...że niby podpisał z nim kontrakt, a dopiero później zorientował się, że kwoty w nim zawarte wyrażone są w Euro, a nie w PLNach i postanowił w związku z tym nie dawać mu ani jednej szansy w jedynce, a następnie zesłać go do rezerw?
Taaaak, to ma sens...
Generał
 • 0 / 0
Agra na 100% odejdzie latem. Zostanie mu wtedy rok kontraktu, czyli będzie tańszy do wykupienia. Problem za to będzie z L4-roviciem Legia jak juz zdecydowała się na ten słaby ruch to zgodzenie się na kontrakt 2 letni(tak chciał L4-rović) zamiast 1+1(tak chciała Legia) będzie bardzo kosztowny.
Agra za rok będzie tańszy do wykupienia?
Piłkarze nie amortyzują się jak sprzęt kupiony do firmy. Podejrzewam, że problemem nie jest jego wartoś, bo zapewne oddalibyśmy go nawet za darmo, aby tylko zszedł z kontraktu. Problemem jest to, że nikt go nie chce, a on kurczowo trzyma się kontraktu bo wie, że nigdzie indziej tyle nie zarobi. Zapewne jak Phillips będzie u nas do samego końca, ale obym był złym prorokiem.
~Skrzynia
 • 0 / 0
3 ligowe rezerwy na zgrupowanie do Hiszpanii?? Czy to nie zbytnia rozrzutność?? Bogaty klub mamy no no.
Zastanawiam się po co co chwila te teksty o Obradovicu i Agrze, pod hejt? Pan prezes Mioduski ich zakontraktował, to niech płaci. Nie chciałbym pracować z tym człowiekiem, bo wygląda jakby miał tendencje do gnębienia ludzi (chyba się tego nauczył od Wojciechowskiego?). Wcześniej zdegradował Philippsa. To ma być budowanie wizerunku Legii? Zsyłanie ich do rezerw to nic innego niż akt prymitywnej zemsty i przyznanie się do niekompetencji w doborze zawodników. Kolejny przejaw absurdu, w którym prezes klubu odpowiada przed samym sobą jako właścicielem.
~Jan007
 • 0 / 0
Lepiej żeby ich na siłę trzymał w jedynce i mówił że wszystko jest okej.
Dokładnie. Co z tego, że jeden ma wyj...bane na treningach, a drugi nie rozumie słowa „taktyka” i zap..dala jak po portugalskim podwórku, na którym zdobywał szlify. Są zakontraktowani i klamka zapadła. Dawać ich do jedynki!

Równolegle krzyknę jeszcze:
- „Idziemy po Mistrza!” i „Gdzie są k...wa transfery!”.

No litości...
Zgodzę się jednak z tym, że zbyt wiele miejsca poświęca się im w artykułach. Chyba po prostu jest straszna posucha informacyjna i nie ma o czym pisać.
Sierżant
 • 1 / 0
Płacić płaci a koniec końców to on decyduje kogo zatrudnia i w jakim dziale jego pracownik pracuje. Pytanie brzmi czy obaj panowie zasługują swoim zaangażowaniem w pracy u Mioduskiego na to by zabrać 2 miejsca komuś z 18-tki ewentualnie z 11 meczowej.Ja bym takich pracowników nie chciał np.
Obradović to jest dopiero transferowa porażka. Ja drugiej takiej nie pamiętam.
Podporucznik
 • 0 / 0
Chukwu chociażby.
DM niech płaci ze swojej kieszeni a nie klubowej za te pomyłkę i jego doradców z Belgii co mu wcisnęli i się śmieją z Darka teraz
Starszy szeregowy
 • 1 / 1
Z doświadczeniem i legijna przeszłością proponuję Dawida Janczyka ;)
Ja bym im kazał sprzątać szatnie po treningu pierwszej. Może nabiorą szacunku do zawodów
Już się raczej nie rusza z tych rezerw, przynajmniej do lata
Był "klub kokosa", może czas na "klub kokosovicia"...
Kto się będzie obijał ten w nim zAgra.
Możesz żyć nieźle i gówno robić.
Takie to motto ma Obradovic...
Zaraża nim młodych w rezerwach.
W częstych jak zwykle od grania przerwach.
Major
 • 3 / 2
Agra -240K rocznie, Obradovic 400. Euro. Masakra.
Boniek niby ostrzegał przed kontuzjoviciem, no ale prezes Mioduski wolał zaufać przyjaciołom w Andrelechcie. Hmm nie wiem, serio aż tak ten typo ma wywalone?
Kapitan
 • 3 / 0
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokaże poprawna godzinę
~Egon.
 • 1 / 3
Nie chce mi się wierzyć, że Obradovic ma aż tak wysoki kontrakt.
Mieliśmy schodzić z kosztów, nie było nas stać na Hlouska i Carlitosa, a zatrudnilibyśmy za taką kasę cieniasa Obradovica ?
Dziwne.
Major
 • 1 / 0
Problem w tym, ze maja wysokie kontrakty i bynajmniej nie spieszy sie im do zmiany klubu. Legia oddalaby ich za darmo, ale kto za zagwarantuje im kase na podobnym poziomie.
O jak pan Boniek się troszczy o Legię. Aż się wzruszyłem :)
Nasza L, co w tym dziwnego ? w tamtym momencie wydawało się to strzałem w 10, kontrakt wysoki ? Co to jest 400 tys, 250 śmiech. Taka piłka raz trafisz a raz nie.
Bogate kluby nie trafiają transferów za kilkadziesiąt milionów, taka różnica.
Z jednej strony płaczemy, gdzie jesteś Europo, z drugiej strony ojojojoj 400 tys rocznie, oj transfer niewypał.
Oni nie wiedzieli, że on jest cieniasem ;)
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Niech trenują z rezerwami — byle nie z rezerwą.
Agra: "Ja tam z rezerwą podchodzę do wszystkiego, zanim cokolwiek zacznę obraduję na ten temat z kolegą z rezerw." ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Obradović na to:

Pijana gra mych pustych fraz,
kiedy na lutni z rana gram,
ja na gramatykę nie baczę!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
(Janusz Zajdel)
Mocne mamy rezerwy:Obradović, Agra. Nic, tylko awansować.
Generał brygady
 • 1 / 1
Albo lepiej - sprzedawać. Szczególnie tego pierwszego warto byłoby się pozbyć, jak najprędzej. Tyko czy znajdzie się jakiś klub-frajer, który go zechce?
Wątpie, nie rusza się jak nie dostaną podobnej kasy w nowej drużynie
Wątpie, nie rusza się jak nie dostaną podobnej kasy w nowej drużynie
Podaję klucz do rozwiązania umów z Obywatelami piłkarzami o nazwiskach obco brzmiących Obradovic i Agra, a mianowicie :
Uchwale nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej
Zwracam uwagę na art. 8, ust 5, pkt a - tj. prawo klubu do rozwiązania umowy bez winy zawodnika w przypadku rozegrania poniżej 10 % spotkań w sezonie.
Plutonowy
 • 1 / 1
Też to kiedyś widziałem i mam nadzieję że Legia zastosuje ten przepis z nimi. Ciekawe czy ktoś w klubie bierze ten przepie pod uwagę.
Dobrze to zacytowales? Czytalem to kiedys i wydaje mi sie ze to chodzilo o przypadki kiedy zawodnik jest przewlekle kontuzjowany, czyli jesli nasz Obra bedzie trenowal i byl w kadrze +10% czasu to nie mozna z nim rozwiazac umowy. A jak bedzie wiecznie zglaszal niedyspozycje to mozna. Oczywiscie on na pewno zna ten przepis i jest do dyspozycji Kobiereckiego, tylko nie chce mu sie biegac.
zielu
Na to wygląda. Myślę, że jak było to zwarcie z Jędrzejczykiem, to też o tym myślano.
Henig
Na kontuzjowanych przewlekle też jest przepis : 180 dni w sezonie absencji potwierdzonej przez lekarza i można się żegnać.
Plutonowy
 • 1 / 1
http: //kancelariasportu.pl/rozwiazanie-kontraktu-pilkarskiego/ tu można przeczytać więcej o tym. Tylko ciekawe czy piłkarze są świadomi takiego przepisu. Na miejscu takiego Agry lepiej byłoby się dogadać na rozwiązanie kontraktu i wziąć pensje za np. 3 miesiące i znaleźć sobie nowy klub niż siedzieć w rezerwach do końca sezonu a później odejść za darmo. Swoją drogą ciekawe czy z Tinem Maticiem Legia nie rozwiązała w ten sposób kontraktu, na wypożyczeniu w Chorwacji złapał kontuzje i prawie cały rok nie grał, a od nowego sezonu już nie wrócił do nas.
Słyszeliście kiedyś, żeby klub na podstawie tej uchwały rozwiązał kontrakt z zawodnikiem? Ja nie. Na pewno byłoby o tym głośno. Gdyby to było takie proste to mielibyśmy bardzo wiele takich przypadków. Jeśli się nie mylę, przepis nie może dotyczyć piłkarzy zagranicznych i ich kontraktami oraz sporami kontraktowymi zajmuje się odpowiednika komórka FIFA a nie krajowa federacja. Przepisy FIFA przede wszystkim chronią zawodnika i ich celem jest zapobieganie takim sytuacjom, w którym kluby specjalnie przetrzymywałyby ich w rezerwach lub klubach kokosa by jednostronnie rozwiązać z nimi umowy. Wygląda mi to na martwy przepis, neutralizowany przez zapisy/klauzule kontraktowe.
Lionel
Inne przepisy dla polskich zawodników i zagranicznych w jednej lidze, brzmi to nieco absurdalnie.
zielu
Nieznajomość prawa nic nie znaczy. Prawo jest jawne, ogłaszane w sposób ustalony. Mogą czytać, mogą czytać ich agenci. Myślisz, że jak popełnisz zagranicą wykroczenie, które w Polsce wykroczeniem nie jest, to kogoś będzie to obchodzić? Odpowiadasz i tyle.
~Daniel
 • 1 / 0
Ivan Segura
~Herman
 • 1 / 1
Ale to jest chore, że piłkarz nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków tzn. nie wykazuje ambicji, zaangażowania, przygotowania do bycia profesjonalnym piłkarzem, nie podnosi poziomu sportowego swojego jak i drużyny. ....i nic nie można mu zrobić tylko płacić cały kontrakt.
Przecież on tak po ludzku powinien być rozwiązany z winy zawodnika.
Nie miałeś nigdy w pracy takich ludzi?
~Deeder
 • 2 / 0
żeby tylko plecy Obradovicia nie doznały kontuzji w samolocie - muszą zamontować puchowe fotele
Pułkownik
 • 0 / 7
Z tym Skibickim to raczej utopione 200 tys euro, gość w III lidze różnicy żadnej nie zrobi.
Też mam obawy czy coś z niego będzie. Skibicki i Kostorz sporo kosztowali i dobrzeby było żeby wnieśli jakąś wartość - póki co tego brakuje, ale to młodzi zawodnicy i mają jeszcze czas na rozwój.
Jakie 200 000€? 200 000zł, a nie €, a to ogromna różnica.
Taka czterokrotna z ogonkiem.
w Ostródzie nie chcą awansu, więc szansa jest duża
Chyba jest taki cel skoro nawet są transfery zagraniczne do rezerw
Czy do rezerw,to się okaże.
Do rezerw to są póki co zesłania. Agra i Obradović.
Pierwsza runde myśle tam spędzi a potem to wszystko zależy od niego
Marszałek Polski
 • 1 / 3
To który pierwszy będzie miał ból plecków Agra, czy Obradović?
Agra ogra Obra?
Ogr ogra Agrę z Obrą
Ogór ogra Agrę i Obra ;)
@Poezja ludowa no dOBRA
Kapitan
 • 0 / 1
Ogór Agra może ogra ogóra Obre
Góra wzięła do "dwójki" Toni Segurę,
A gdy Toni se górę już oczaruję,
A ogór w rezerwach ogra Agrę i Obra,
Sytuacja dla Segury wyniknie dobra,
Wejdzie do składu i tak tam zagra,
Jak w snach nigdy nawet nie śnił Agra,
Segura zagra i dobrze dogra,
Bramek grad padnie dla ogółu dobra,
Rezerwy wejdą wyżej w glorii chwały,
Wypali Vuko plan doskonały,
Będzie miał do "jedynki" grajka nowego
Przykładnie Prezes, bo i taniego :-)
Przyklaśnie Prezes - miało być w ostatnim wierszu.
Generał brygady
 • 3 / 0
Swoją drogą jestem ciekaw czy Obradović będzie na tyle sprawny fizycznie, aby na treningach trochę się postawić w obronie Cielemęckiemu. Serb ma niemałe doświadczenie, z dobrych klubów, silniejszej ligi i Kadry. Mam nadzieję, że będzie w odpowiedniej dyspozycji, aby naszemu utalentowanemu skrzydłowemu zapewnić solidny trening.

Z drugiej strony mam też nadzieję, że Agra z naszą młodzieżą nie będzie trenował gry obronnej a la ŁKS i tamtejsza pamiętna sytuacja. ;-) Ale już np. taki ładny strzał, jaki oddał w tamtym meczu mógłby się pojawić w repertuarze treningowym. ;-)

Mimo niesmaku, spowodowanego tym, że doświadczeni zawodnicy z Jedynki rozczarowują, wierzę, że może to wyjść na dobre naszym młodzieżowcom. Że trener Kobierecki będzie umiał odpowiednio spożytkować ich obecność w Dwójce.
Generał brygady
 • 2 / 2
Póki co nie mieliśmy okazji zobaczyć popisów Obradovicia. Może w dwujce coś pokaże.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Pewnie poziom nauczania w naszych szkołach :)
I z tego też Pan Obradović się śmieje.
Obradowicz 400k, Agra 240k, jeszcze zostało 1,5 roku kontraktu. Więc to będzie Legię kosztowało razem 0,96 mln euro. Obradowicz jak widać zadowolony z siebie i nigdzie się nie wybiera. Agra nie ma ofert.
Wiesz jak to w piłce bywa, może być tak, że za dwa miesiące Obradowic będzie podstawowym obrońca w , wiem ( śmiech) ale nie takie cuda ekstraklasa widziała.
Przed sezonem była obawa co do utrzymania, na dzień dzisiejszy zespół walczy o awans, to nagroda dla utalentowanej młodzieży, miejmy nadzieje że Agra w tym pomoże.
Pułkownik
 • 3 / 1
Oby tylko utalentowany młodzieżowiec Obradovic stanął na wysokości zadania.
Pan Obradović się z tego śmieje. Za chwilę z tego śmiechu dozna kontuzji mięśni brzucha i przerwa w treningach dwa miesiące.