Aleksandar Radunović: Charatin daje sobie radę na środku obrony

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12-01-2022 / 16:55

(akt. 12-01-2022 / 17:50)

- W tym sparingu chodziło przede wszystkim o to, by zawodnicy solidnie popracowali, na dużej intensywności. Mieliśmy grać dziś mecz sparingowy, ale do niego nie doszło. Poradziliśmy więc sobie organizując grę wewnętrzną - powiedział po meczu asystent Aleksandra Vukovicia, Aleksandar Radunović.

- Spotkanie trwało dwa razy po 25 minut. Chodziło nam o to, by piłkarze taki czas wybiegali, zwracaliśmy uwagę na grę w środkowej strefie, na grę w obronie. Na tym na razie się skupiamy i na tym nam w tej grze najbardziej zależało. Składy? Na razie nie ma się co nimi zbytnio sugerować. Chcieliśmy po prostu zobaczyć jak funkcjonują poszczególni zawodnicy na boisku, jak wywiązują się ze swoich zadań – zwłaszcza na lewej i prawej obronie. 

- Czy szykujemy dla Ihora Charatina pozycję środkowego obrońcy? Jego optymalną pozycją jest środek pomocy, ale aktualnie nie mamy wystarczającej liczby zdrowych środkowych obrońców i dlatego sprawdzamy inne możliwości. Ihor jest jedną z nich. Daje sobie radę, fajnie pracuje. Z każdym treningiem wygląda na tej pozycji lepiej. 

- Młodzi zawodnicy są z nami, zagrali w grze wewnętrznej. Wszyscy bardzo dobrze pracują, to utalentowani chłopcy, którzy mają spory potencjał. Ale trzeba uczciwie też powiedzieć, że do seniorskiej piłki na poziomie pierwszej drużyny Legii Warszawa wciąż dużo im brakuje. Jeśli będą mocno pracować, robić systematyczny progres, to kiedyś mogą dołączyć do „jedynki” na stałe. 

- Tomas Pekhart? Coraz częściej dochodzi do pozycji strzeleckich, chcemy go przywrócić do takiej formy, jaką prezentował w zeszłym sezonie. On bardzo dobrze pracuje i wszystko idzie we właściwym kierunku. Jesteśmy wszyscy zadowoleni z jego postawy. 

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Komentarze (45)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Na środku pomocy niczym się nie wyróżniał. Może w obronie będzie lepiej.Jesli na stałe go przestawia.
Starszy kapral
 • 0 / 1
Opinia trenera ktory powinien dac nadzieje mlodym Polakom. Intersujace, Czyzby mial gotowa grupe szrot ae swojego kraju na przyjazd do Warszawy?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Powinien bo? Wyjaśnisz?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Fajne i ważne jest by mieć jakąś specjalizację, ale równie ważne jest mieć rówież jakąś dodatkową, nieźle opracowaną opcję. Jak widzę te "zabiegi" wokół Ihora, to jestem za. Uważam że to jest dobry ruch z dwóch perspektyw - samego zawodnika i dla drużyny
Widać, że nie wiedzą co robić z Charatinem.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wiedzą.
Podpułkownik
 • 3 / 0
No to Mioduski kolejne miliony za wychowanka zobaczy tak szybko jak świnia niebo...
„Pekhart bardzo dobrze pracuje, jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy”
A tu jest taki jeden kolega który cały czas pisze, że Pekhart wszystko robi źle i jest leniem :))
Panie prezesie Mioduski , mamy 30 piłkarzy ale może 20 to poziom ekstraklasy. Reszcie jednak dużo brakuje. Jednego wachadowego , jednego bocznego obronce , kotlowanine wsrodku... nic tylko pogratulowac autorskiego projektu.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Zrobił reklamę naszej szkółce że młodzi talent mają ale się nie nadają.
Generał
 • 0 / 0
Mioduski twierdził, że na dobrych, wnoszących sporo do zespołu zawodników spośród młodych przyjdzie kilka lat poczekać, ponieważ Akademia rezultaty przyniesie dopiero z czasem. Ale przecież szkolenie młodzieży nie zaczęło się w Legii wraz z powstaniem LTC i rozbudową infrastruktury. Akademia funkcjonowała już wcześniej. Oczekiwanych rezultatów jej działania jednak nie ma. Zazwyczaj młodzież rokuje, rokuje, rokuje... po czym przenosi się do innych klubów. Jednorazowe błyski, owszem, zdarzają się, natomiast wciąż systemowo nie działa to jak należy i trudno tu mówić o przypadku lub kompletnym braku talentów. Niestety, retoryka Mioduskiego wciąż pozostaje niezmienna - nowoczesne zaplecze w Książnicach przyniesie efekty. Nic o szkoleniu, nic o trenerach, nic o metodyce rozwoju sportowego. Tak jakby młodych dobrych piłkarzy zapewniać mial sam przyrost boisk i świetnie wyposażone budynki LTC, a nie ludzie odpowiedzialni za przygotowanie i wprowadzanie młodzieży w seniorską piłkę.
Kapitan
 • 1 / 1
Mioduski nie szanuje ludzi i ich kompetencji
W tej chwili nie ma już żadnego znaczenia, co twierdził Mioduski, gościu jest totalnie spalony w mediach a co gorsza w środowisku piłkarskim. Łatwo stracić twarz i zaufanie, cholernie ciężko odzyskać. Nie dość, że większość jego decyzji przynosi Legii negatywne skutki, to jeszcze na domiar złego jego pozycja w tym biznesie jest słabiutka. Stał się pośmiewiskiem mediów, przyniósł Legii złą sławę przez to, że chciał się ułożyć z kibolami, nie zadbał o markę klubu pod względem bezpieczeństwa zawodników, znowu co wyszło jak wyszło, zatrudnił pisowca, nie ma pojęcia o biznesie, który prowadzi, co chwila zmienia koncepcje. Jeden wielki koszmar stanowiący niebezpieczeństwo dla Legii.
Adriano
Na oficjalnej stronie Legii jest zakładka "Akademia". Dużo możesz tam poczytać w tematach, o których mówisz , że nie istnieją. Na legioniści.com w zakładce "Młodzież" można znaleźć transmisje z meczów młodzieży. Według mnie jest wyraźny progres i nie zaczął się od momentu oddania LTC do użytku tylko ok. 2 lat wcześniej. Wyraźniejsze efekty tego będzie widać od rocznika 2004 w górę. Także już całkiem niedługo ( z 2003 też ktoś odpali) np. Kwiatek, Skwarka lub Włodar jak złapie trochę gibkości.
Major
 • 0 / 1
Mam nadzieję, że gra tam tylko do powrotu Jędzy i przylotu Rose'a. Ja wierzę, że odpali w tej rundzie na swojej nominalnej pozycji. Mógłby być naszym nowym Jodłowcem.
Starszy kapral
 • 1 / 1
Jeszcze dłużej czekajcie z transferami....
Podpułkownik
 • 1 / 1
Praszelik, Kostorz, Rosolek, Włodarczyk czy Mosor żaden z nich nie wyglądał tak dobrze w 3 lidze jak Skwierczynski. Chłopak co potrafi pokiwać, przyspieszyć..Tymczasem oczywiście na Legie to za mało. Tu sie musi objawić Messi albo z przypadku jakis młody ala Karbownik wejdzie jako zapchajdziura i zostanie.
"Ale trzeba uczciwie też powiedzieć, że do seniorskiej piłki na poziomie pierwszej drużyny Legii Warszawa wciąż dużo im brakuje."

No to Mioduski już na handlu zarobił!
~Egon.
 • 0 / 0
Charatin jest ociężały, więc może faktycznie na środek obrony będzie go łatwiej upchnąć z jakimś pożytkiem dla drużyny.
W każdym razie, ciekawy pomysł sztabu szkoleniowego.
Gorzej, że za Charatina i Kastratiego wydaliśmy naprawdę grubą, jak na nasze warunki kasę, a jakość z tego na razie niewiele.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeden szybko biega, drugi mądrze stoi. Tyle.
Major
 • 6 / 4
Świetnie zorganizowane zgrupowanie. Brawo Kucharski ( jeszcze jego robota ) . Brak sparingu. Ciągłe zmiany klubów a jakimi mamy grać. Super Legia
Generał broni
 • 0 / 1
Młodzi jego zdanie nie nadają się na teraz do Legii na rezerwę nawet. Więc będą zakupy ze 3 zawodników.
Panowie trochę zejdźcie z niego. To jest dobry zawodnik ale nie na tą formacje co grała Legia . Jakby ktoś oglądał parę meczy fenervarcosu to by co innego mówił. To Kucharski nie winny że ściągnął zawodnika który nie pasuje do koncepcji Legii.
Co do jego gry w środku obrony to jeśli ktoś pamięta to on w tym ostatnim meczu za Michniewicza z Piastem właśnie tam zmuszony był grać i wyglądał jak dziecko we mgle. Albo Legia zacznie grać z defensywnym pomocnikiem albo nic z tego dobrego nie będzie.
Sierżant
 • 3 / 5
Optymalna pozycja dla Charatina to pozycja siedząca.
~Ziton
 • 1 / 1
albo leżąca
Pułkownik
 • 4 / 7
Ten cały Ihor może jeszcze napastnikiem zostanie? Ludzie, to kołek jakich mało.
Major
 • 6 / 3
Kołek to Ty jesteś jakich mało
Pułkownik
 • 2 / 5
Ciebie to nawet trudno nazwać kołkiem. Jeśli uważasz, że Ihor to nie kołek to nazwę cię specjalistą od WSTG tzn. Wyższa szkoła tańca góralskiego, znawco do siedmiu boleści.
Porucznik
 • 2 / 0
Może się zmieniać z Pekhartem.
Generał dywizji
 • 4 / 4
Zamiast kupić srodkowego obrońce. Znowu eksperymenty
To nie ziemniaki że wchodzisz do sklepu i kupujesz. Zanim znajdą chętnego do gry w Polsce, na sprzedaż, za rozsądną cenę no i najważniejsze, umiejącego grać, to musi trochę potrwać.
Zresztą, jak mówi utarty slogan, transfery lubią ciszę. Może już kupili?
Major
 • 0 / 1
Ktoś w grze kontrolnej musi grać
Porucznik
 • 1 / 1
Trudno teraz o chętnego do gry w zespole na miejscu spadkowym w slabej lidze...
~Michalczewski
 • 0 / 0
Mówi się ze młodzi odstają od zawodników pierwszej drużyny, ale po wyniku kolejny raz tego nie widać.
Czy I drużyną wygrała 6-0 żeby wyciągać takie wnioski ? Wręcz przeciwnie młodzi jeszcze prowadzili w tym sparingu..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oglądałeś, skoro krytykujesz opinię fachowca?
Uwielbiam to legijne zakłamywanie rzeczywistości.
Radzi sobie dobrze, bo przecież nic nie spieprzył w sparingu z dzieciakami nie nadającymi się nawet na poziom 1 ligi. Na razie nie ma jak i gdzie go miarodajnie zweryfikować.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Co chcesz? Taka praca to kwintesencja futbolu.
Dlaczego zakłamywanie?
Trener widzi zawodnika codziennie i chyba wie co mówi
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ach Ci wygrani przygotowań.
Przypominam że niedawno wygranymi przygotowań którzy wręcz zachwycali byli np Agra czy Valencia
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Fajnie że sobie daje radę w środku obrony. Bo w środku pomocy kompeltnie nie dawał nic. Może to wypali
nie dawał rady pod Michniewiczem. Może teraz by dawał radę - ale się tego nie dowiemy, bo gra gdzie indziej...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Może i tak ale nie dawał żadnych przebłysków nawet. Trener trenerem ale dobry piłkarz chyba nie potrzebuje 20 meczów żeby przeprowadzić JEDNĄ dobrą akcję
dobry piłkarz może grać w podstawowym składzie następnego dnia po transferze - patrz np. Ainsley Maitland-Niles po przejściu do Romy