Amp Futbol Adrian Bąk

Amp Futbol: Dwa remisy Legii

28.09.2024 17:21

(akt. 28.09.2024 17:45)

Trwa piąty turniej Amp Futbol Ekstraklasy w obecnym sezonie. Poprzednie zawody zadecydowały o składzie grupy mistrzowskiej, spośród której na koniec rozgrywek zostaną wyłonieni medaliści. Nie gra w niej Legia Warszawa, która walczy o miejsca 5 – 8. W sobotę, 28 września, "Wojskowi" zremisowali ze Stalą Rzeszów (1:1) i Pokrową Lwów (2:2), a w niedzielę znowu zmierzą się z pierwszym wspomnianym przeciwnikiem (29.09, godz. 13:45).

Warszawiacy rozpoczęli piąty turniej od rywalizacji ze Stalą, która wyszła na prowadzenie po pierwszym kwadransie, wykorzystując aut. Andrzej Szczęsny miękko zagrał w pole karne, a Ricardo Jas oddał udany strzał głową. Stołeczny zespół odpowiedział w końcówce (1. minuta czasu doliczonego). Błysnął Dominik Abramczyk, który obrócił się i ładnie uderzył na dalszy słupek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

LEGIA WARSZAWA – STAL RZESZÓW 1:1 (0:1)
Abramczyk (40. min) – Jas (15. min)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Kata – Zdzieborski, Abramczyk, Stanecki, Ettaleb, Moroz, Bąk

STAL (SKŁAD WYJŚCIOWY): Florek – Szczęsny, Westbrook, Kolb, Jas, Zając, van Ingen

------------------------------

Legioniści świetnie zaczęli mecz z Pokrową, obejmując prowadzenie już w 3. minucie, po golu Abramczyka, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą drużyna z Lwowa zdołała wyrównać za sprawą Mykoły Hatały, a po niecałej pół godzinie gry poszła za ciosem (samobój Piotra Wykroty). "Wojskowi" błyskawicznie odpowiedzieli – Mateusz Bąk płasko uderzył z dystansu na dalszy słupek, ustalając wynik (2:2).

LEGIA WARSZAWA – POKROWA LWÓW 2:2 (1:1)
Abramczyk (3. min), Bąk (33. min) – Hatała (20. min), Wykrota (29. min – sam)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Paszkot – Abramczyk, Wykrota, Stanecki, Ettaleb, Moroz, Bąk

POKROWA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Diaczuk – Miedwiediuk, Osowśkyj, Susz, Szczehelśkyj, Czynczlej, Ołeksijenko

V turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2024 (28 – 29 września; boisko piłkarskie Zapora, Wapienica/Bielsko-Biała; wstęp wolny; transmisja na YouTube Amp Futbol Polska i TVP SPORT):