Amp Futbol: Dwa zwycięstwa Legii

14.10.2023 16:00

(akt. 14.10.2023 23:05)

W Bielsku-Białej trwa szósty i zarazem ostatni turniej Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2023. Drużyny z TOP 3 walczą o mistrzostwo, a pozostała czwórka, w tym Legia Warszawa, rywalizuje o miejsca 4-7. W sobotę stołeczna drużyna wygrała ze Stalą Rzeszów (2:1) i Nowymi Technologiami Różyca (2:0), a w niedzielę (15.10, godz. 14:00) zagra ze Śląskiem Wrocław.

Legia zaczęła turniej od spotkania ze Stalą Rzeszów. Większość pierwszej połowy wyglądała tak, że stołeczna drużyna przeważała, prowadziła grę, kreowała, miała parę sytuacji, lecz albo uderzenia były niecelne, albo piłki wyłapywał Mateusz Florek.

Rywale przetrwali trudniejsze chwile, w tzw. międzyczasie zdołali stworzyć kilka szans, a w 19. minucie zaskakująco objęli prowadzenie z rzutu rożnego. O ile pierwsze dośrodkowanie Matthewa Deana zostało wybite, to drugie okazało się precyzyjne. Anglik dograł na dalszy słupek, do Przemysława Gromka, który skutecznie główkował po koźle.

Warszawiacy świetnie weszli w drugą połowę, wyrównali po 28 sekundach od jej rozpoczęcia. Rhyce Ramsden minął Andrzeja Szczęsnego, zagrał prostopadle do Adriana Bąka, otrzymał od niego podanie zwrotne i płasko dośrodkował w pole karne do Mariusza Adamczyka, który pewnie sfinalizował akcję.

"Wojskowi" poszli za ciosem i w 25. minucie objęli prowadzenie. Adamczyk podał do Ramsdena, ten mocno uderzył z dystansu, piłka odbiła się od Gromka i wpadła do siatki.

W końcówce szanse mieli jedni i drudzy, ale wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Legia zwyciężyła 2:1.

Stal Rzeszów – Legia Warszawa 1:2 (1:0)
Gromek (19. min.) – Adamczyk (21. min.), Ramsden (25. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kiernoz – Ramsden, Stanecki, Ettaleb, Moroz, Adamczyk, Bąk

--------

W drugim, sobotnim meczu "Wojskowi" mierzyli się z Nowymi Technologiami Różyca, które – z powodu problemów kadrowych – od początku grały o jednego zawodnika mniej. Legia objęła prowadzenie już w 2. minucie. Adamczyk płasko wycofał z lewego skrzydła na linię pola karnego, do Bąka, który skutecznie uderzył z tzw. pierwszej piłki.

Warszawiacy przeważali i kontrolowali grę poprzez posiadanie, atakowanie. Kilka minut po przerwie Maks Moroz wywalczył rzut karny, który został zamieniony na gola przez Piotra Wykrotę. Legioniści regularnie tworzyli kolejne sytuacje, ale bardzo dobrze w bramce Nowych Technologii spisywał się Aleksander Kuprijanow. Stołeczna drużyna wygrała 2:0.

Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bąk (2. min.), Wykrota (27. min. – k.)

Legia (skład wyjściowy): Atkinson – Heald, Ramsden, Stanecki, Abramczyk, Adamczyk, Bąk

--------

VI turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 (14-15 października) w Bielsku-Białej, boisko piłkarskie "Zapora", wstęp wolny: