Amp Futbol Adrian Bąk

Amp Futbol: Dwie porażki na koniec turnieju

23.06.2024 17:17

(akt. 23.06.2024 17:37)

Zakończył się trzeci turniej Amp Futbol Ekstraklasy (sezon 2024), który został rozegrany w Radomiu. W sobotę (22.06) legioniści wygrali aż 5:0 z Radomiakiem i przegrali 1:4 ze Śląskiem Wrocław, a w niedzielę (23.06) ulegli Warcie Poznań (1:2) i Kuloodpornym Bielsko-Biała (2:6).

Początek meczu należał do Warty, która szybko objęła prowadzenie. W 5. minucie Marcin Oleksy kapitalnie zagrał prostopadle, za linię obrony, do Majeda Sajida, który wygrał pojedynek sam na sam z Danielem Paszkotem i skutecznie uderzył przy słupku. Po pierwszym kwadransie Legia doprowadziła do wyrównania za sprawą Adriana Bąka, który pewnie wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą zespół z Poznania zdobył drugą bramkę. Błysnął Oleksy, który fantastycznie, potężnie strzelił z wolnego, pod poprzeczkę. Ostatecznie stołeczna drużyna przegrała 1:2.

LEGIA WARSZAWA – WARTA POZNAŃ 1:2 (1:2)
Bąk (17. min. – k.) – Sajid (5. min.), Oleksy (20. min.)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Paszkot – Heald, Ramsden, Stanecki, Tregaskiss, Żebrowski, Bąk

WARTA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Bon – Warakomski, Burbridge, Sajid, Skrzypek, Oakey, Oleksy

Drugi mecz niedzielny też nie potoczył się po myśli Legii, która straciła pierwszego gola już w 90. sekundzie. Bartosz Łastowski, były zawodnik "Wojskowych", zszedł z lewej strony do środka i skutecznie, płasko uderzył zza pola karnego. W 7. minucie Kuloodporni podwyższyli prowadzenie. Łastowski przeprowadził niezłą akcję i zagrał wzdłuż boiska, a Martin Heald pechowo skierował piłkę do własnej siatki. Chwilę później Łastowski zabrał się do kontry, udanie strzelił z prawej flanki na dalszy słupek i zespół z Bielska-Białej znów odskoczył.

Po pierwszym kwadransie Łastowski miał na koncie trzy bramki. Zawodnik Kuloodpornych oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego, praktycznie ze środka boiska. Chwilę później Legia odpowiedziała odbiorem i golem Ihaba Ettaleba, który wykorzystał błąd w rozegraniu rywali, ale tuż przed przerwą Podbeskidzie wygrywało już 5:1, za sprawą uderzenia Krzysztofa Wrony z dystansu.

W 29. minucie Kuloodporni wyszli z kontrą, którą wykorzystał Lorenzo Marcantognini, udanie uderzając z lewej strony na dalszy słupek. Po pół godzinie gry część strat ponownie zmniejszył Ettaleb, który trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Ostatecznie Legia przegrała aż 2:6.

PODBESKIDZIE KULOODPORNI BIELSKO-BIAŁA – LEGIA WARSZAWA 6:2 (5:1)
Łastowski (2. min., 10. min., 17. min.), Heald (7. min. – sam.), Wrona (20. min.), Marcantognini (29. min.) – Ettaleb (19. min., 33. min.)

KULOODPORNI (SKŁAD WYJŚCIOWY): Miśkiewicz – Bieńkowski, Wrona, Mizera, Łastowski, Marcantognini, Ziółkowski

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Kata – Heald, Ramsden, Stanecki, Tregaskiss, Adamczyk, Bąk

Zgodnie z regulaminem, po IV turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy, rozgrywki zostaną podzielone na dwie grupy – w pierwszej z nich drużyny będą rywalizować o miejsca 1 – 4, w drugiej o pozycje 5 – 8.

III TURNIEJ PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2024 W RADOMIU, NA STADIONIE PRZY UL. MICHAŁOWSKIEJ 22a. WSTĘP WOLNY.