Amp Futbol Ekstraklasa: Dwa zwycięstwa Legii!

23.04.2022 14:05

(akt. 23.04.2022 15:54)

Legioniści są na półmetku II turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Stołeczny zespół 2-krotnie wygrał w sobotę – najpierw ze Stalą Rzeszów (5:0), a później z Nowymi Technologiami Różyca (4:0), dzięki czemu utrzymał pozycję lidera ligi. W niedzielę "Wojskowych" czekają mecze z Wartą Poznań i Kuloodpornymi Bielsko-Biała.

Legioniści rozpoczęli turniej w Uniejowie od rywalizacji z debiutującą Stalą Rzeszów. Stołeczny zespół objął prowadzenie już w 3. minucie. Adrian Stanecki precyzyjnie podał na prawą stronę boiska. Do piłki dopadł Mariusz Adamczyk – był naciskany przez bramkarza, ale zdecydował się na płaskie, wycofujące zagranie (bez przyjęcia) do Adriana Bąka, który skierował piłkę do pustej siatki. Warszawiacy podwyższyli wynik w ostatniej akcji pierwszej połowy. Bąk posłał świetne, prostopadłe zagranie w pole karne. Znalazł się tam Adamczyk, który uprzedził bramkarza i podał wzdłuż boiska do nadbiegającego Mohammeda Aharchiego, a ten dopełnił formalności po uderzeniu z lewej strony boiska (golkiper nie zdołał wrócić między słupki).

Po niecałej pół godzinie – po składnej akcji, na jeden kontakt – było już 3:0. Stanecki skorzystał z niedokładnego podania bramkarza Stali i zagrał do przodu, do Aharchiego. Marokańczyk wycofał do Bąka, ten ponownie uruchomił Mohę, który pojawił się w polu karnym, doskoczył do piłki przed golkiperem i podał płasko, wzdłuż, do Adamczyka. Zawodnik, który wywalczył wcześniej 2 asysty, strzelił 1. gola. Chwilę później padło 4. trafienie dla "Wojskowych". Dużą pracę po prawej flance wykonali Aharchi i Adamczyk, którzy zrobili przewagę dzięki grze kombinacyjnej. Ten drugi dokładnie wycofał do Maksa Moroza, który skierował futbolówkę do siatki, zdobywając jednocześnie 1. bramkę w barwach Legii. Ten sam piłkarz ustalił wynik meczu w 39. minucie. Taras Sokoł zastosował wysoki pressing, przechwycił piłkę i wycofał przed pole karne do Moroza, który popisał się fantastycznym strzałem w lewy, górny róg. Ostatecznie, drużyna z Warszawy zwyciężył 5:0 Stal.

Stal Rzeszów – Legia Warszawa 0:4 (0:0)
Bąk (3. min.), Aharchi (20. min.), Adamczyk (29. min.), Moroz (33. min., 39. min.)

Legia – podobnie, jak przeciwko Stali – wyszła na prowadzenie w 3. minucie spotkania z Nowymi Technologiami Różyca. Ekipa z Warszawy miała rzut wolny po lewej stronie boiska, który rozegrała na krótko. Aharchi otrzymał podanie od Bąka, a następnie mocno, płasko zagrał na dalszy słupek, do niepilnowanego Adamczyka, który trafił do siatki z bliskiej odległości. Kilka chwil później było już 2:0. Aharchi popędził lewą flanką, po czym wycofał do Moroza, który oddał skuteczny strzał z dystansu.

W 26. minucie "Wojskowi" podwyższyli rezultat. Moroz płasko podał do Bąka, który uderzył z dalszej odległości i pokonał bramkarza po uderzeniu w kierunku dalszego słupka. Po nieco ponad pół godzinie rywalizacji padł 4. gol dla Legii. Stanecki, ustawiony bliżej prawej strony boiska, zdecydował się na płaski strzał z dystansu. Golkiper Nowych Technologii Różyca odbił przed siebie futbolówkę, do której dopadł Sokoł. Ukrainiec huknął bez przyjęcia, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Ostatecznie, zespół ze stolicy wygrał 4:0 z gospodarzem II turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa 0:4 (0:2)
Adamczyk (3. min.), Moroz (11. min.), Bąk (26. min.), Sokoł (32. min.)

W niedzielę, 24 kwietnia, "Wojskowi", którzy utrzymali pozycję lidera na półmetku zmagań, zmierzą się z Wartą Poznań (godz. 10:15) i Kuloodpornymi Bielsko-Biała (godz. 12:45).