Amp Futbol Ekstraklasa: Dwie wygrane Legii w Warszawie!

Redaktor Marcin Szymczyk

22.10.2022 15:51

(akt. 23.10.2022 02:37)

Rozgrywki PZU Amp Futbol Ekstraklasy wchodzą w kluczową fazę. W weekend (22-23.10) w Warszawie rozgrywany jest przedostatni turniej. W walce o mistrzostwo Polski liczą się aż trzy zespoły. Między liderującą Legią Warszawa, a trzecią w tabeli Wisłą Kraków były tylko cztery punkty różnicy, a drugie w tabeli było Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała. W sobotę "Wojskowi" dwukrotnie, pewnie wygrali po 3:0 – najpierw ze Stalą Rzeszów, a potem z Nowymi Technologiami Różyca.

Legia zaczęła turniej w stolicy od meczu ze Stalą Rzeszów. Stołeczna drużyna objęła prowadzenie w 10. minucie. Adrian Bąk przechwycił piłkę w środku pola i podał do Michaela Chambersa, ten wypatrzył w polu karnym Mariusza Adamczyka, który zdobył bramkę po uderzeniu na bliższy słupek.

Warszawiacy dobrze weszli też w drugą połowę, chwilę po zmianie stron podwyższyli wynik. Chambers oddał strzał z dystansu, Mateusz Florek zbił piłkę do boku, a Adamczyk popisał się skuteczną dobitką. Moment później było już 3:0 dla "Wojskowych". Dominik Abramczyk dopadł do wycofania Mateusza Ślusarczyka z prawej flanki i pokonał golkipera po potężnym uderzeniu (od spojenia słupka z poprzeczką). Był to jego pierwszy gol w karierze, który ustalił jednocześnie rezultat rywalizacji.

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 3:0 (1:0)
Adamczyk (10. min., 23. min.), Abramczyk (25. min.)

W drugim, sobotnim spotkaniu "Wojskowi" mierzyli się z Nowymi Technologiami Różyca. Legia od początku przebywała na połowie rywali, kreowała sytuacje i już w 5. minucie wyszła na prowadzenie. Chambers chciał prawdopodobnie podać w pole karne do Mohammeda Aharchiego – ten ruszył do piłki, ale ją przepuścił, dzięki czemu zmylił Oleksandra Kuprijanowa, a futbolówka wpadła do siatki. Miejscowi dążyli do kolejnych bramek, oddawali strzały, obijali słupki, grali ładnie dla oka i w 15. minucie podwyższyli wynik. Chambers przełożył przeciwnika, miękko dośrodkował (w pole karne) zewnętrzną częścią stopy, a Adamczyk udanie główkował.

Tuż po przerwie zrobiło się już 3:0 dla gospodarzy. Ślusarczyk oddał strzał z prawej strony boiska, golkiper rywali odbił piłkę do boku, z czego skorzystał Adamczyk, który skutecznie dobijał w kierunku dalszego słupka. Legioniści cały czas konstruowali ataki, uderzali na bramkę, szansę mieli m.in. rezerwowi, ale wynik nie uległ już zmianie.

Legia Warszawa – Nowe Technologie Różyca 3:0 (2:0)
Chambers (5. min.), Adamczyk (15. min., 23. min.)

W niedzielę, 23 października, Legia zagra z aktualnym mistrzem Polski, Wisłą Kraków (godz. 10:15), a potem z Kuloodpornymi (godz. 14:15).