Amp Futbol Ekstraklasa: Dwie wygrane Legii!

02.10.2021 17:42

(akt. 02.10.2021 17:45)

Za Legią dwa sobotnie mecze podczas III turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. Stołeczny klub wygrał z Wisłą Kraków (3:1) i Wartą Poznań (7:0), a w niedzielę zmierzy się z Widzewem Łódź i Kuloodpornymi Bielsko-Biała.

W 10. minucie Wisła objęła prowadzenie. Krystian Kapłon zbiegł z prawej strony do środka boiska i oddał płaski, skuteczny strzał z dystansu. Legioniści zdołali wyrównać w ostatniej akcji pierwszej połowy. Bartosz Łastowski kapitalnie, płasko zagrał do niepilnowanego Adriana Bąka, który pokonał Igora Woźniaka. W drugiej części gry również padły dwie bramki, jednak tym razem obie dla stołecznego klubu. W 28. minucie Mariusz Adamczyk znalazł się po prawej stronie boiska, a następnie wypatrzył Łastowskiego, który strzelił gola. Wynik, w końcówce rywalizacji, ustalił Łastowski, który popędził lewym skrzydłem, a po chwili uderzył – piłka odbiła się od golkipera i wpadła do siatki. Legioniści zwyciężyli 3:1 z "Białą Gwiazdą".

Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:1 (1:1)

Bąk (20. min.), Łastowski (28. min., 40. min.) - Kapłon (10. min.)

----

Już po 14 minutach warszawiacy prowadzili 3:0. Najpierw Jakub Kożuch znalazł się na lewym skrzydle i zdecydował się na strzał, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Potem ten sam zawodnik kapitalnie uderzył z dystansu, z woleja, i pokonał golkipera Warty. Trzecią bramkę, po asyście Adamczyka i płaskim strzale z dystansu, zdobył Łastowski.

W 23. minucie "Wojskowi" podwyższyli rezultat. Kożuch dopadł do futbolówki po prawej stronie boiska i popisał się fantastycznym trafieniem z dalszej odległości. Nieco później było już 5:0. Adrian Stanecki odebrał piłkę w środku pola i podał do Łastkowskiego, a ten oddał techniczny strzał z dystansu i trafił do siatki. Po chwili padło szóste trafienie dla warszawiaków. Łastowski minął dwóch rywali w bocznym sektorze boiska i chciał przelobować golkipera. Piłka odbiła się od bramkarza, dopadł do niej Adamczyk, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. W końcówce spotkania Łastowski zbiegł do środka boiska i świetnie wypatrzył Adamczyka, który pokonał bramkarza. Ostatecznie, Legia wygrała 7:0 z Wartą Poznań.

Legia Warszawa – Warta Poznań 7:0 (3:0)

Kożuch (3. min., 10. min., 23. min.), Łastowski (14. min., 28. min.), Adamczyk (30. min., 38. min.)