Amp Futbol Ekstraklasa: Koniec sezonu. Legia mistrzem!

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

29-11-2020 / 15:22

(akt. 02-12-2020 / 15:55)

Zakończyły się zmagania w ostatnim, IV turnieju AMP Futbol Ekstraklasy 2020. Dzień wcześniej legioniści zapewnili sobie mistrzostwo Polski.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Najpierw legioniści zmierzyli się z gospodarzem turnieju, Wartą Poznań. W 8. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Jakuba Kożucha z dalszej odległości. Do przerwy warszawiacy prowadzili różnicą jednego trafienia. W 26. minucie Bartosz Łastowski zagrał na lewą stronę do Kożucha, który oddał płaski strzał i trafił w słupek. Po chwili Kożuch zdecydował się na uderzenie z dystansu, a piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez golkipera Warty. Po 30 minutach padł drugi gol dla Legii.

Pod koniec drugiej połowy legioniści podwyższyli prowadzenie. Jurij Susz znalazł się blisko bramki Warty i zagrał na lewą stronę do Kożucha, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. Ostatecznie Legia wygrała 3:0 z Wartą. 

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:3 (0:1)

Kożuch (8. min., 35. min.), (31. min.)

Parę godzin później Legia zmierzyła się z Kuloodpornymi. W 14. minucie stołeczna drużyna wyszła na prowadzenie po świetnym, mocnym strzale Kożucha z rzutu wolnego. Kilkadziesiąt sekund później Łastowski mógł trafić do siatki. Zawodnik Legii minął rywala i uderzył minimalnie ponad bramką. Po chwili Łastowski otrzymał zagranie z głębi pola, chciał przelobować golkipera i trafił w poprzeczkę! 

Pod koniec pierwszej połowy było już 2:0 dla Legii. Kożuch zwiódł przeciwnika w bocznym sektorze i zagrał wzdłuż pola karnego, a Susz spokojnie umieścił piłkę w siatce. Po chwili Anatolii Medvediuk podwyższył prowadzenie, wykorzystując podanie Łastowskiego. Legionista oddał strzał w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza rywali. Tuż przed przerwą gracz Kuloodpornych, Rafał Bieńkowski, został ukarany czerwoną kartką za faul na Suszu.

Piętnaście sekund po zmianie stron było już 4:0! Kożuch pojawił się po lewej stronie i wycofał piłkę przed pole karne do Łastowskiego, który skierował piłkę do bramki. W 40. minucie padło honorowe trafienie dla rywali. Gola dla Kuloodparnych strzelił Krzysztof Wrona, który dopadł do piłki i pokonał Jakuba Popławskiego po uderzeniu zza pola karnego. Ostatecznie legioniści zwyciężyli 4:1 z Kuloodpornymi i zapewnili sobie mistrzostwo Polski na dwa mecze przed końcem IV turnieju! 

Legia Warszawa – TSP Kuloodporni 4:1 (3:0)

Kożuch (14. min.), Susz (19. min.), Medvediuk (20. min.), Łastowski (21. min.) - Wrona (40. min.)

W niedzielę stołeczną ekipę czekały kolejne dwa spotkania. Najpierw legioniści mierzyli się z Widzewem Łódź. W 5. minucie Legia objęła prowadzenie. Kożuch pojawił się po lewej stronie boiska i zagrał w pole karne do Mateusza Sadłowskiego, który pokonał golkipera drużyny przeciwnej. Parę chwil później było 2:0. Kożuch oddał płaski strzał z dalszej odległości i skierował piłkę do siatki. W końcówce pierwszej połowy Kożuch znalazł się po lewej stronie boiska i uderzył zza pola karnego, a piłka wylądowała w bramce. Po zmianie stron nie padła już żadna bramka, więc ostatecznie warszawiacy wygrali 3:0.  

Legia Warszawa – Widzew Łódź 3:0 (3:0)

Sadłowski (5. min.), Kożuch (11. min., 18. min.)

W ostatnim meczu sezonu legioniści mierzyli się z Wisłą Kraków. W 6. minucie krakowska drużyna wyszła na prowadzenie. Krystian Kapłon dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Kamil Rosiek skutecznie główkował. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Potem "Biała Gwiazda" podwyższyła prowadzenie. Kamil Grygiel otrzymał podanie z głębi pola i skutecznie podciął piłkę nad bramkarzem Legii. Tuż przed przerwą "Wojskowi" zdobyli bramkę kontaktową. Kożuch wykonał aut i posłał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do siatki. Wynik meczu już się nie zmienił - Wisła zwyciężyła 2:1.

Ostatecznie - tak, jak pisaliśmy wcześniej - Legia wywalczyła mistrzostwo Polski na dwa mecze przed końcem ostatniego, IV turnieju. 

Legia Warszawa - Wisła Kraków (1:2)

(20. min.) - Rosiek (6. min.), Grygiel (13. min.)

SOBOTA 28 LISTOPADA
11:00 Warta Poznań - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
12:15 TSP Kuloodporni - Widzew Łódź 1:3 (0:1)
13:30 Warta Poznań - Wisła Kraków 0:6 (0:2)
15:00 Legia Warszawa - TSP Kuloodporni 4:1 (3:0)
16:15 Wisła Kraków - Widzew Łódź 5:0 (3:0)

NIEDZIELA 29 LISTOPADA
09:00 Warta Poznań - TSP Kuloodporni 1:1 (0:1)
10:15 Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:0 (3:0)
11:45 TSP Kuloodporni - Wisła Kraków 2:4 (1:2)
13:00 Warta Poznań - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
14:30 Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:2 (1:2)
15:45 CEREMONIA ZAKOŃCZENIA LIGI

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~PRETOR
  • 0 / 0
Gratki Panowie !!!
Brawo Panowie!
Jedynka powinna brać przykład z TEJ drużyny, a ich zarobki powinny trafić do WAS
Pułkownik
  • 0 / 0
Lepiej, żeby takie zarobki nie trafiały indywidualnie na konta graczy, bo w większości przypadków psują człowieka. Na rozwój ICH sekcji piłkarskiej - jak najbardziej.
Gratulacje, tylko Legia
Generał dywizji
  • 0 / 0
Ogromne gratulacje, Panowie!
Bardzo dobry sezon.
Jeśli Legia jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu;)
Generał
  • 2 / 0
We are the Champions!!!
Gratki, panowie :)