Amp Futbol Ekstraklasa: Legia na 2. miejscu w turnieju w Uniejowie

24.04.2022 13:40

(akt. 24.04.2022 16:48)

Legioniści zajęli 2. miejsce w II turnieju Amp Futbol Ekstraklasy, który miał miejsce w Uniejowie. W sobotę stołeczny zespół wygrał ze Stalą Rzeszów (5:0) i Nowymi Technologiami Różyca (4:0), a w niedzielę pokonał Wartę Poznań (4:2) i przegrał z Kuloodpornymi Bielsko-Biała (0:1). Warszawiacy nie są już liderem ligi, plasują się obecnie na 2. pozycji w tabeli.

Legioniści – tak jak w sobotnich meczach – wyszli na prowadzenie w rywalizacji z Wartą już w 3. minucie. Po przechwycie Adriana Bąka na wysokości koła środkowego i dwójkowej akcji Mohammeda Aharchiego Mariuszem Adamczykiem, ostatni z wymienionych skierował piłkę do siatki po płaskim uderzeniu zza pola karnego. Poznaniacy dość szybko odpowiedzieli. Mateusz Warakomski trafił w słupek – futbolówka odbiła się jeszcze od Piotra Wykroty i wpadła do siatki. Gol dodał pewności siebie rywalom, którzy w 8. minucie znowu zaskoczyli. Marcin Oleksy zgubił dwóch legionistów przyjęciem piłki, a następnie pokonał Jakuba Popławskiego.

Aktualni wicemistrzowie Polski nie poddali się i wyrównali za sprawą Adamczyka, któremu ponownie asystował Aharchi. Tuż przed końcem pierwszej połowy padło trzecie trafienie dla "Wojskowych". Aharchi znalazł się na lewej flance i płasko wycofał przed pole karne do Adriana Staneckiego, a kapitan Legii oddał potężny strzał – futbolówka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca, padł w niej tylko jeden gol. Parę chwil po przerwie Aharchi wywalczył rzut karny, który zamienił na gola ustalającego wynik rywalizacji. Ostatecznie, Legia wygrała 4:2 z Wartą, mimo że w pewnym momencie przegrywała 1:2.

Legia Warszawa – Warta Poznań 4:2 (3:2)
Adamczyk (3. min., 13. min.), Stanecki (20. min.), Aharchi (23. min. – k.) – Wykrota (5. min. – sam.), Oleksy (8. min.)

Mecz z Kuloodpornymi nie rozpoczął się dla "Wojskowych" tak dobrze, jak poprzednie. W 11. minucie rywale wyszli na prowadzenie – Mateusz Kabała, który w przeszłości grał w Legii, otrzymał podanie w pole karne i skierował piłkę do siatki. W 18. i 19. minucie doszło do imponującej wymiany ciosów. Najpierw świetną, dwójkową akcją popisali się Adamczyk z Aharchim. Ten pierwszy dograł z lewej flanki na dalszy słupek, Marokańczyk nie zdołał musnąć piłki, ale zrobił wszystko, aby tak się stało – potwierdzeniem tego było choćby to, że złamał kulę ortopedyczną. Zespół z Bielska-Białej odpowiedział strzałem byłego zawodnika "Wojskowych", Bartosza Łastowskiego, który huknął z dystansu i obił słupek.

W końcówce spotkania Aharchi wywalczył rzut karny, mógł doprowadzić do remisu, ale jego uderzenie wybronił Kamil Nowak. Ostatecznie, "Wojskowi" przegrali 0:1 z Kuloodpornymi i zajęli 2. miejsce w turnieju w Uniejowie.

TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa 1:0 (1:0)