Amp Futbol Ekstraklasa: Legia wicemistrzem Polski

07.11.2021 15:30

(akt. 08.11.2021 10:56)

Ampfutboliści Legii zostali wicemistrzami Polski! W ostatnim, V turnieju Amp Futbol Ekstraklasy warszawiacy przegrali z Kuloodpornymi Bielsko-Biała, wygrali z Widzewem Łódź i Wartą Poznań, a także zremisowali z Wisłą Kraków, która zdobyła tytuł mistrzowski.

W 4. minucie Legia, po rozegraniu rzutu wolnego, wyszła na prowadzenie w meczu z Wartą. Mariusz Adamczyk odegrał płasko, wzdłuż boiska do Bartosza Łastowskiego, który strzelił gola. W końcówce pierwszej połowy warszawiacy zdobyli drugą bramkę. Mohamed Acharchi popędził prawym skrzydłem i podał na dalszy słupek. Był tam Adamczyk, który dopełnił formalności z bliskiej odległości.

Tuż po przerwie Warta strzeliła gola kontaktowego. Po zagraniu z głębi pola, Dawid Kaczmarek znalazł się po lewej stronie boiska i skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka. W 27. minucie zespół z Warszawy podwyższył prowadzenie. Jakub Kożuch dośrodkował z rzutu rożnego na lewą stronę boiska, do Łastowskiego, który oddał strzał zza pola karnego i pokonał bramkarza. Po pół godzinie rywalizacji, po bardzo ładnej akcji "Wojskowych", było już 4:1. Kożuch pojawił się po prawej flance i płasko podał wzdłuż boiska, na dalszy słupek, do Łastowskiego, który oddał potężny i zarazem skuteczny strzał. Wynik rywalizacji, po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego, ustalił Kożuch.

Warta Poznań – Legia Warszawa 1:5 (0:2)

Kaczmarek (22. min.) - Łastowski (4. min., 27. min., 33. min.), Adamczyk (19. min.), Kożuch (36. min.)

Emocji w ostatnim meczu sezonu nie brakowało. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się warszawiacy, którzy wykreowali kilka ciekawych okazji w ofensywie. Na posterunku był jednak Igor Woźniak, który wybronił dwa groźne strzały Adamczyka, a także uderzenie Kożucha. Goli jednak nie było – tak, jak w drugiej odsłonie.

Ostatecznie, Legia bezbramkowo zremisowała z Wisłą Kraków. Legioniści zostali wicemistrzami Polski, a krakowianie sięgnęli po tytuł. Królem strzelców został zawodnik stołecznego zespołu, Łastowski (29 bramek).

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:0