Amp Futbol Ekstraklasa: Legia wygrała drugi turniej!

Źródło: Legia.Net, AMP Futbol Polska

04.10.2020 13:11

(akt. 04.10.2020 20:14)

Legioniści wygrali drugi turniej w tym sezonie Amp Futbol Ekstraklasy i pozostali liderem rozgrywek!

W sobotę ampfutboliści Legii wygrali dwukrotnie – relacje z obu spotkań można przeczytać tutaj. W niedzielę również odnieśli dwa zwycięstwa – najpierw mierzyli się z Widzewem Łódź, a potem z Wartą Poznań.

Pierwszy gol, przeciwko Widzewowi, padł już w 3. minucie. Wówczas piłkę do siatki skierował Taras Sokoł, któremu asystował Bartosz Łastowski. Kilka chwil później rezultat podwyższył wspomniany Łastowski. Zawodnik stołecznego klubu otrzymał futbolówkę po rozegraniu autu, a następnie pojawił się w środku pola i oddał precyzyjny strzał zza pola karnego. Warszawiacy konstruowali kolejne akcje i w 11. minucie zdobyli trzecią bramkę. Po raz drugi w tym meczu do siatki trafił Łastowski. I po raz drugi był to ładny strzał z dalszej odległości. W końcówce pierwszej połowy Legia ponowie dała o sobie znać. Piłkę w defensywie Widzewa przechwycił Jakub Kożuch. Potem nastąpiła wymiana podań na małej przestrzeni. Ostatecznie Sokoł zagrał do Łastowskiego, który dopełnił formalności z bliskiej odległości i wpakował piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie padło jeszcze jedno trafienie. Wynik ustalił Łastowski, który minął jednego z przeciwników w okolicach pola karnego i pewnie pokonał bramkarza łódzkiego klubu. Dla zawodnika Legii był to czwarty gol w tym spotkaniu. Ostatecznie Legia zwyciężyła 5:0 z Widzewem.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 5:0 (4:0)

Sokoł (3. min.), Łastowski (9. min., 11. min., 20. min., 24. min.)

Legioniści z przytupem rozpoczęli spotkanie z Wartą Poznań. Po rzucie rożnym, piłkę w siatce umieścił Adrian Stanecki. Była to 53. sekunda meczu. Stołeczny zespół kreował kolejne sytuacje w ofensywie, a w pewnej chwili otrzymał rzut karny. Łastowski podszedł do piłki i uderzył ją w lewy, dolny róg, lecz golkiper Warty obronił jego strzał.

Kilka chwil później zrobiło się zamieszanie w polu karnym rywali - najpierw Jurij Susz uderzył z ostrego kąta w golkipera Warty, a moment później Łastowski obił poprzeczkę. W 14. minucie Łastowski minął trzech przeciwników w środku pola, popędził lewą stroną i zagrał wzdłuż pola karnego do Susza, który umieścił piłkę w bramce. Tuż przed końcem pierwszej połowy Łastowski przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska, a następnie ruszył w kierunku bramki Warty i pokonał golkipera klubu z Poznania.

W 23. minucie legioniści podwyższyli prowadzenie. Łastowski minął zawodnika Warty w bocznym sektorze boiska i wycofał piłkę do Kożucha, który posłał piłkę do siatki. Po chwili rywale strzelili gola kontaktowego. Chała skutecznie główkował po centrze z rzutu rożnego. Na odpowiedź Legii nie trzeba było długo czekać. Kożuch zdobył piękną bramkę po uderzeniu zewnętrzną częścią stopy, w kierunku lewego, górnego rogu. Moment później "Wojskowi" otrzymali drugi rzut karny w tym meczu, ale po raz drugi go nie wykorzystali. Tym razem do piłki podszedł Bamgbopa Abayomi, który nie trafił w bramkę.

Legioniści zwyciężyli 5:1 z Wartą Poznań i wygrali kolejny, drugi turniej Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2020. Co więcej, po ośmiu rozegranych spotkaniach w bieżących rozgrywkach mają na koncie komplet punktów! Trzeci turniej odbędzie się 24-25 października w Łodzi. Sezon zakończy się 28-29 listopada zmaganiami w Poznaniu.

Warta Poznań – Legia Warszawa 1:5 (0:3)

Chała (25. min.) - Stanecki (1. min.), Susz (14. min.), Łastowski (20. min.), Kożuch (23. min., 28. min.)