Amp Futbol Ekstraklasa: Legia zwycięzcą turnieju i liderem ligi!

04.09.2022 12:35

(akt. 04.09.2022 17:33)

Legia wygrała IV turniej Amp Futbol Ekstraklasy w Krakowie! Warszawiacy zdobyli komplet "oczek" i zostali liderem ligi z 3-punktową przewagą nad Kuloodpornymi Bielsko-Biała.

Legioniści kapitalnie rozpoczęli mecz ze Stalą, objęli prowadzenie już po 46 sekundach. Mariusz Adamczyk odebrał piłkę po wrzucie z autu dla rzeszowian, następnie dośrodkował z lewej flanki w pole karne, a Mohammed Aharchi, mimo nacisków ze strony dwóch rywali, zdobył bramkę piętą.

W 10. minucie "Wojskowi" podwyższyli wynik. Mateusz Ślusarczyk zwiódł przeciwnika i prostopadle podał na lewe skrzydło do Adamczyka, ten zagrał płasko, wzdłuż boiska, na dalszy słupek, do Aharchiego, który dopełnił formalności z bliskiej odległości i udanie uderzył w lewy, górny róg.

Parę chwil po przerwie zrobiło się 3:0 dla Legii. Bramkarz Warty podał wprost pod nogi Mateusza Sadłowskiego, który oddał mocny strzał bez przyjęcia, zza pola karnego. O ile uderzenie zostało wybronione, to dobitki złożył się Taras Sokoł, który skierował piłkę do siatki przy bliższym słupku.

Warszawiacy kontrolowali boiskowe wydarzenia, kreowali sytuacje, dążyli do kolejnych bramek. W 25. minucie Maks Moroz wycofał futbolówkę do Davida Mendesa, który skutecznie huknął z dystansu w okolice dalszego słupka. Było to trafienie ustalające wynik rywalizacji. Ostatecznie Legia zwyciężyła Stal 4:0.

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 4:0 (2:0)
Aharchi (1. min., 10. min.), Sokoł (23. min.), Mendes (25. min.)

Legia (skład wyjściowy): Popławski – Bąk, Adamczyk, Aharchi, Ślusarczyk, Chambers, Mendes

---

W drugim, niedzielnym spotkaniu "Wojskowi" mierzyli się z Wartą Poznań. Warszawiacy od początku atakowali, tworzyli okazje, a rywale byli ustawieni w głębokiej defensywie. Nieźle na prawej flance radził sobie Mendes, który swobodnie czuł się w dryblingu, nie miał problemów z mijaniem przeciwników – w jednej z akcji ładnie dośrodkował na lewą stronę pola karnego do Adamczyka, który główkował w słupek.

W 7. minucie Legia wyszła na prowadzenie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Aharchi zauważył Michaela Chambersa, który znalazł się przed polem karnym i zdecydował się na mocne, precyzyjne, skuteczne uderzenie w lewy, dolny róg. Parę chwil później "Wojskowi" odskoczyli Warcie. Chambers popisał się przechwytem, po czym zagrał do niepilnowanego Aharchiego, a Marokańczyk pokonał golkipera po technicznym strzale z tzw. pierwszej piłki na dalszy słupek. Poznaniacy mogli dość szybko odpowiedzieć bramką kontaktową – Marcin Oleksy nieźle huknął z rzutu wolnego, lecz obił słupek.

W 18. minucie zespół z Warszawy podwyższył rezultat po kontrze, którą zapoczątkował Mendes. Hiszpan zbiegł do środka, przedryblował rywala i prostopadle podał na prawą flankę do Aharchiego, który zagrał w pole karne, Mendes musnął piłkę, a do siatki pechowo skierował ją Mateusz Warakomski. Po chwili zrobiło się 4:0. Adamczyk podał wzdłuż boiska do Mendesa, ten świetnie zauważył Aharchiego, który podciął futbolówkę nad Przemysławem Nadobnym i cieszył się z kolejnego trafienia.

W 27. minucie Marokańczyk strzelił jeszcze ładniejszego gola. Zawodnik Legii dopadł do płaskiego podania od Adamczyka (w pole karne) i o ile najpierw został zablokowany, to jego dobitka okazała się skuteczna, fantastyczna (pięta). W końcówce spotkania było już 6:0 dla "Wojskowych". Moroz wycofał piłkę do Mateusza Sadłowskiego, który pokonał bramkarza Warty po dokładnym uderzeniu z dalszej odległości (przy słupku).

Ostatecznie Legia zwyciężyła 6:0, wygrała cały turniej i awansowała na pozycję lidera Amp Futbol Ekstraklasy!

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:6 (0:4)
Chambers (7. min.), Aharchi (11. min., 19. min., 27. min.), Warakomski (18. min. – sam.), Sadłowski (37. min.)