Amp Futbol Ekstraklasa: Legia zwycięzcą turnieju w Łodzi!

03.10.2021 13:54

(akt. 03.10.2021 14:15)

Legioniści wygrali III turniej Amp Futbol Ekstraklasy. W sobotę warszawiacy pokonali Wisłę Kraków i Wartę Poznań, a niedzielę – Widzew Łódź i Kuloodpornych Bielsko-Biała. Stołeczny klub ma już tylko cztery punkty straty do lidera rozgrywek.

Już w piątej minucie legioniści wyszli na prowadzenie w meczu z Widzewem. Jakub Kożuch minął dwóch zawodników, zbiegł na prawą stronę boiska i płasko zagrał na dalszy słupek do Mariusza Adamczyka, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. Legioniści kreowali kolejne sytuacje i podwyższyli wynik. Bartosz Łastowski wygrał pojedynek z rywalem w środkowej strefie boiska, płasko podał do Adamczyka, a ten dograł do niepilnowanego Kożucha, który skierował piłkę do siatki.

Parę chwil po przerwie legioniści strzelili trzeciego gola, dzięki dwójkowej akcji Łastowski - Adamczyk. Drugi z wymienionych asystował pierwszemu. W 27. minucie było już 4:0. Łastowski płasko zagrał przed pole karne do Mateusza Ślusarczyka, który pewnie pokonał bramkarza klubu z Łodzi. W końcówce meczu Ślusarczyk miękko dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, był tam Adrian Stanecki, który oddał strzał - piłka odbiła się od bramkarza i wpadła do siatki. Wynik meczu, w doliczonym czasie gry, ustalił Ślusarczyk, który dopadł do podania od Adamczyka, a następnie mocno uderzył i trafił do siatki. Ostatecznie, legioniści wygrali 6:0 z Widzewem.

Widzew Łódź – Legia Warszawa 0:6 (0:2)

Adamczyk (5. min.), Kożuch (12. min.), Łastowski (25. min.), Ślusarczyk (27. min., 40. min.), Stanecki (39. min.)

W siódmej minucie padł pierwszy gol dla Legii. Kożuch popędził lewym skrzydłem, świetnie minął kilku przeciwników i płasko wycofał piłkę do Łastowskiego, który trafił do siatki. Jak się okazało później – było to jedyne trafienie w tym spotkaniu. Ostatecznie, legioniści zwyciężyli 1:0 Kuloodpornych i wygrali III turniej Amp Futbol Ekstraklasy.

Legia Warszawa - TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 1:0 (1:0)