Amp Futbol Ekstraklasa: Legia zwycięzcą turnieju w Poznaniu!

27.03.2022 14:59

(akt. 28.03.2022 19:30)

Legioniści wygrali I turniej ósmego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy, który miał miejsce w Poznaniu. W sobotę stołeczny zespół wygrał z Nowymi Technologiami Różyce (4:0) i Wisłą Kraków (3:2), a w niedzielę zremisował z Kuloodpornymi Bielsko-Biała (1:1) i pokonał gospodarza zawodów, Wartę (2:0). Warszawiacy zostali liderem rozgrywek (z dorobkiem 10 punktów).

Ampfutboliści Legii rozpoczęli niedzielę od meczu z Kuloodpornymi Bielsko-Biała. W spotkanie lepiej weszli przeciwnicy, którzy w 5. minucie objęli prowadzenie. Rafał Bieńkowski został sfaulowany przez Adriana Staneckiego w bocznym sektorze boiska. Sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany (uderzenie w kierunku dalszego słupka). W końcowych fragmentach drugiej połowy Moha Archi oddał strzał, który został zablokowany w sposób nieprzepisowy (zagranie kulą). Arbiter główny odgwizdał rzut karny, a Marokańczyk skierował piłkę do siatki. Był to gol, który ustalił wynik rywalizacji (1:1).

TSP Kuloodporni – Legia Warszawa 1:1 (1:0)
Bieńkowski (5. min.) – Archi (37. min. – k.)

Legia od początku próbowała narzucić swój styl gry, często przebywała na połowie gospodarzy, którzy co jakiś czas zapędzali się do ofensywy. W 18. minucie zespół z Warszawy strzelił pierwszego gola. Archi ruszył na bramkę Warty i został sfaulowany. Marokańczyk podszedł do rzutu wolnego, a jego mocne, bezpośrednie uderzenie (przy słupku) wylądowało w siatce. W końcówce spotkania "Wojskowi" podwyższyli rezultat. Mariusz Adamczyk przechwycił futbolówkę, a po chwili jego strzał został zablokowany. Do odbitej piłki (po lewej stronie boiska) dopadł Archi, który pokonał golkipera.

Ostatecznie, warszawiacy zwyciężyli 2:0 Wartę i okazali się jednocześnie najlepsi w I turnieju obecnego sezonu! Najskuteczniejszym graczem zawodów w Poznaniu został Archi (8 goli).

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:2 (0:1)