AMP Futbol Ekstraklasa: Odłożona koronacja Legii

Redaktor Marcin Szymczyk

26.10.2020 12:00

(akt. 26.10.2020 12:32)

W sobotę i niedzielę odbył się III turniej AMP Futbol Ekstraklasy - tym razem gospodarzem zawodów był Widzew Łódź. Legioniści przystąpili do turnieju z kompletem zwycięstw w ośmiu spotkaniach.

Legia była faworytem turnieju w Łodzi, ale tym razem miała dwóch poważnych konkurentów - grające z meczu na mecz coraz lepiej Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała oraz Wisłę Kraków, która w piątek ogłosiła powstanie sekscji AMP Futbolu. Trzykrotny mistrz Polski Husaria Kraków, została częścią Wisły i zawodnicy już w sobotę występowali z Białą Gwiazdą na piersi.

Legioniści zaczęli od wygranych 2:0 z Widzewem Łódź po golach Adriana Staneckiego i Bartosza Łastowskiego oraz 2:0 z Podbeskidziem - dwa trafienie Jakuba Kożucha, który jednak odniósł uraz i został zniesiony z murawy. Legioniści mając już dziesięć zwycięstw na koncie w niedzielę przystąpili do starcia z Wisłą Kraków. W przypadku wygranej mogliby już świętować zdobycie mistrzostwa Polski. Niestety rywale byli lepsi i dzięki trafieniom Mariusza Adamczyka i Krystiana Kapłona przerwali dominację podopiecznych trenera Mateusza Szczepaniaka.

W ostatnim meczu Legii postawiła się Warta Poznań, która do przerwy remisowała bezbramkowo z "Wojskowymi". Wściekli legioniści na drugą połowę wyszli jednak tak naładowani, że szybko zdobyli cztery bramki. Do siatki trafiali Yurii Susch, Bartosz Łastowski, Jakub Kożuch i Mateusz Sadłowski. Niestety bolesnej kontuzji doznał poniewierany bezlitośnie przez rywali w każdym meczu Łastowski nazywany "Messim".

Królem strzelców turnieju z dziewięcioma trafieniami i zarazem najlepszym zawodnikiem został Kamil Grygiel z Wisły Kraków, zaś za najlepszego bramkarza uznano Tymoteusza Bauera z Widzewa Łódź. Koronacja Legii Warszawa została odłożona. Wskutek remisu Wisły z Podbeskidziem, do mistrzostwa Polski brakuje legionistom już tylko czterech punktów. Okazja do świętowania nadarzy się w Poznaniu. W Wielkopolsce odbędzie się pod koniec listopada IV Turniej AMP Futbol Ekstraklasy.