Amp Futbol Ekstraklasa: Porażka na koniec turnieju

19.03.2023 12:30

(akt. 19.03.2023 15:08)

Legioniści zakończyli udział w I turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy. W sobotę "Wojskowi" zremisowali 2:2 ze Śląskiem Wrocław (debiut w rozgrywkach) i przegrali 0:1 z Wartą Poznań (gospodarz), a w niedzielę ulegli 0:2 Kuloodpornym Bielsko-Biała. Stołeczna drużyna zdobyła zaledwie 1 punkt w 3 meczach.

W ostatnim meczu turnieju Legia mierzyła się z Kuloodpornymi Bielsko-Biała, którzy tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Rzut wolny wykorzystał były zawodnik "Wojskowych", Mohamed Aharchi. Marokańczyk oddał mocny, płaski strzał, piłka odbiła się od Dominika Abramczyka i wpadła do siatki.

W 27. minucie rywale podwyższyli wynik. Bartosz Łastowski minął Adriana Staneckiego, ruszył na bramkę, podał w pole karne do Aharchiego, ten wypatrzył Piotra Mizerę, który strzelił gola z bliska, pokonując bezradnego Jakuba Popławskiego (grający trener).

Ostatecznie Legia przegrała 0:2 z Kuloodpornymi i nieudanie zakończyła I turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy, w trakcie którego zdobyła raptem 1 punkt w 3 spotkaniach (1 remis, 2 porażki).

Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa 2:0 (1:0)
Aharchi (20. min.), Mizera (27. min.)

---

Następne turnieje odbędą się w Warszawie (22-23 kwietnia), Rzeszowie (13-14 maja), Wrocławiu (1-2 lipca), Krakowie (2-3 września) i Bielsku-Białej (14-15 października).