Maks Moroz

Amp Futbol Ekstraklasa: Porażki ze Śląskiem i Nowymi Technologiami

01.07.2023 16:35

(akt. 02.07.2023 00:12)

Trwa IV turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023, który rozgrywa się we Wrocławiu. Sobotnia nie była dniem Legii, która przegrała 0:4 ze Śląskiem (gospodarz) i 1:2 z Nowymi Technologiami Różyca. W niedzielę, 2 lipca (godz. 9:00), "Wojskowi" zagrają ze Stalą Rzeszów.

Początek należał do Legii, która przeważała, więcej kreowała, utrzymywała się przy piłce. Kilka strzałów oddał nowy zawodnik "Wojskowych", Ihab Ettaleb. W 8. minucie Adrian Bąk płasko uderzył na dalszy słupek, ale minimalnie się pomylił. Chwilę później Maks Moroz huknął z dystansu, a Maciej Materac udanie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Po kwadransie Śląsk zaczął podkręcać tempo, co przekładało się na sytuacje. Szymon Kiernoz wybronił 4 strzały w 15 sekund, ale tuż przed pierwszą połową okazał się bezradny. Ilyas Sbiyaa bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego na dalszy słupek, trafił do siatki, zaczął się cieszyć, a sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Po przerwie Ettaleb huknął z rzutu wolnego w słupek (dalszy), po chwili Mohcine Chrharh dopadł do piłki z głębi pola, uderzył tak, że ta odbiła się od Kiernoza i zmierzała do siatki, ale bramkarz Legii zdołał wyłapać futbolówkę.

W 28. minucie Śląsk podwyższył wynik. Chrharh przeprowadził świetną, indywidualną akcję, minął 2 zawodników, wbiegł w pole karne i spokojnie trafił do siatki. Warszawiacy mogli dobrze odpowiedzieć, złapać kontakt, ale najpierw Bąk nieczysto uderzył piętą, a potem Dominik Abramczyk nie wykorzystał dobrej okazji, oddając strzał nieco obok bramki.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły, gdyż w 36. minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Sbiyaa minął dwóch rywali, zbiegł do środka, zagrał do Abdelfattaha Bachbacha, który otrzymał podanie zwrotne od Chrharha i pewnie wykończył akcję.

W doliczonym czasie Chrharh popisał się przechwytem w środku pola, precyzyjnie i skutecznie uderzył na dalszy słupek, dzięki czemu ustalił wynik rywalizacji. Ostatecznie Legia przegrała aż 0:4 ze Śląskiem we Wrocławiu.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 4:0 (1:0)
Sbiyaa (20. min.), Chrharh (28. min., 40. min.), Bachbach (36. min.)

Żółte kartki: Ozga – Stolikowski

Legia (wyjściowy): Kiernoz – Wykrota, Stanecki, Ettaleb, Adamczyk, Bąk, Moroz

----------

W drugim, sobotnim meczu Legia mierzyła się z Nowymi Technologiami Różyca. Zaczęło się od celnego strzału Ettaleba i kontry Billy’ego Lunaschiego, który uderzył obok bramki. Stołeczna drużyna tworzyła więcej sytuacji, częściej atakowała. Parę szans miał Mariusz Adamczyk, który próbował finalizować wycofania od Ettaleba. O ile najpierw brakowało precyzji, trochę szczęścia, to w 19. minucie dał "Wojskowym" prowadzenie po asyście wspomnianego Marokańczyka. Tuż przed przerwą mogło się zrobić 1:1 po samobóju. Abramczyk był naciskany przez rywala, mocno dograł do Patryka Ratyńskiego, który uratował zespół udanym wślizgiem.

Nowe Technologie się nie poddały i solidnie zagrały w drugiej połowie, odwracając losy rywalizacji. W 25. minucie Lunaschi oddał 2 silne strzały, ale Ratyński dobrze interweniował. Po chwili rywale doprowadzili do remisu, wykorzystując rzut wolny z połowy boiska. Sławomir Plicha dośrodkował w pole karne, Ratyński wybił piłkę przed siebie, dopadł do niej Anatolij Miedwiediuk, który zdobył ładną bramkę. Chwilę później przeciwnicy zaskakująco wyszli na prowadzenie. Plicha dokładnie zacentrował na dalszy słupek, do Lunaschiego, ten skutecznie główkował.

Legioniści próbowali przynajmniej wyrównać, wykreowali kilka okazji, lecz wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 1:2 z Nowymi Technologiami Różyca.

Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa 2:1 (0:1)
Miedwiediuk (28. min.), Lunaschi (32. min.) – Adamczyk (19. min.)

Legia (skład wyjściowy): Ratyński – Wykrota, Stanecki, Ettaleb, Moroz, Adamczyk, Bąk