Amp Futbol Ekstraklasa: Remis i wygrana Legii

24.04.2021 16:33

(akt. 25.04.2021 10:52)

Ampfutboliści Legii Warszawa znajdują się na półmetku inauguracyjnego turnieju Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2021. Stołeczny zespół rozegrał w sobotę dwa mecze - najpierw zremisował 1:1 z Kuloodpornymi, a potem wygrał 4:0 z Wartą Poznań.

Legioniści już w 3. minucie spotkania z Kuloodpornymi wyszli na prowadzenie. Jakub Kożuch pobiegł lewą stroną boiska i zagrał przed pole karne do Bartosza Łastowskiego, który oddał skuteczny strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka. W końcówce pierwszej połowy rywale zdołali doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zrobiło się spore zamieszanie. Piłkę w siatce, pod poprzeczkę, umieścił Mateusz Kabała. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Legia Warszawa - TSP Kuloodporni 1:1 (1:1)

Łastowski (3. min.) - Kabała (19. min.)

Później warszawiacy rywalizowali z Wartą Poznań. Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. W 30. minucie Legia strzeliła pierwszego gola! Łastowski uderzył płasko, przy bliższym słupku, i pokonał bramkarza. W końcówce meczu "Wojskowi" podwyższyli prowadzenie. Adrian Bąk otrzymał podanie na prawą stronę, a jego strzał odbił się od bramkarza i wpadł do siatki. Chwilę później było już 3:0! Legioniści zastosowali wysoki pressing na połowie rywali. Łastowski dopadł do piłki przed polem karnym, uderzył z powietrza i pokonał golkipera. Wynik ustalił Kożuch, który zabrał się do kontry, pobiegł lewym skrzydłem i - mimo nacisków ze strony przeciwnika - oddał skuteczny, płaski strzał w kierunku dalszego słupka. Ostatecznie, legioniści zwyciężyli 4:0 Wartę. W niedzielę stołeczny klub rozegra kolejne dwa spotkania: z Widzewem Łódź i Wisłą Kraków.

Warta Poznań - Legia Warszawa 0:4 (0:0)

Łastowski (30. min.), Bąk (36. min.), Łastowski (39. min.), Kożuch (40. min.)