Amp Futbol Ekstraklasa: Świetny początek Legii!

26.03.2022 16:55

(akt. 27.03.2022 15:02)

Wystartował ósmy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Legia Warszawa ma już za sobą dwa sobotnie zwycięstwa. Stołeczny zespół wygrał z Nowymi Technologiami Różyce (4:0) i Wisłą Kraków (3:2).

Pierwsza połowa spotkania z Nowymi Technologiami Różyce zakończyła się bezbramkowym remisem, choć przed przerwą Legia podkręciła tempo i wykreowała kilka niezłych sytuacji w ofensywie. Warszawiacy dążyli do zdobycia bramki, ciężar gry na swoje barki brał zwłaszcza Moha Archi, który stwarzał spore zagrożenie poprzez m.in. strzały z dystansu – w 34. minucie jeden z nich wylądował w siatce! Marokańczyk dopadł do bezpańskiej piłki (nieudane wybicie golkipera), po czym zbiegł do środka boiska i płasko, skutecznie uderzył z dalszej odległości. Po chwili było już 2:0. Archi wywalczył rzut wolny, a Adrian Bąk podwyższył prowadzenie po bezpośrednim strzale ze stałego fragmentu gry. W końcówce rywalizacji wicemistrzowie Polski otrzymali rzut karny, który wykorzystał Archi. Moment później ten sam zawodnik zapoczątkował kolejną akcję, po której skompletował hat-tricka. Dostał wycofujące podanie od Mariusza Adamczyka, a następnie huknął w prawy, górny róg bramki. To trafienie ustaliło wynik (4:0).

Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa 0:4 (0:0)
Archi (34. min., 40. min. – k., 40. min.), Bąk (36. min.)

Legioniści z przytupem rozpoczęli mecz z mistrzem kraju. Już po kilkudziesięciu sekundach objęli prowadzenie – Archi popędził prawą flanką i zagrał wzdłuż boiska do Adamczyka, który trafił do siatki (bliższy słupek). W 9. minucie "Wojskowi" zabrali się do kontry i podwyższyli wynik. Adamczyk zagrał do Archiego, a ten pokonał golkipera. Wisła zdołała dość szybko strzelić gola kontaktowego. Krakowianie mieli rzut wolny w pobliżu linii końcowej – Krystian Kapłon płasko wycofał do Marcina Guszkiewicza, który cieszył się z trafienia. Parę chwil po zmianie stron Legia znowu odskoczyła. Archi dopadł do górnego zagrania, a następnie pokonał bramkarza po płaskim uderzeniu zza pola karnego. W 36. minucie Krystian Kapłon oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego i "Biała Gwiazda" zmniejszyła straty. Ostatecznie, warszawski zespół wygrał 3:2, a w niedzielę zmierzy się z Kuloodpornymi Bielsko-Biała i Wartą Poznań.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:2 (2:1)
Adamczyk (1. min.), Archi (9. min., 26. min.) – Guszkiewicz (12. min.), Kapłon (36. min.)