Amp Futbol Ekstraklasa: Trzy wygrane i porażka z Wisłą

25.10.2020 12:12

(akt. 26.10.2020 07:14)

Ampfutboliści Legii kapitalnie rozpoczęli III turniej Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2020. Stołeczna drużyna rozegrała w sobotę dwa mecze i oba wygrała! Niestety gorzej rozpoczęła się niedziela. W najważniejszym meczu z Wisłą Kraków legioniści przegrali 0:2, lecz później zwyciężyli 4:0 z Wartą Poznań. Ostatecznie zajęli drugie miejsce na turnieju w Łodzi. Legionistom brakuje czterech punktów do tytułu mistrza Polski, który będą mogli zdobyć na turnieju w Poznaniu pod koniec listopada.

Pierwszym przeciwnikiem Legii był gospodarz historycznego, pierwszego turnieju w Łodzi – Widzew. W końcówce pierwszej połowy Bartosz Łastowski stworzył niezłą akcję. W 17. minucie zawodnik stołecznego klubu świetnie minął rywala i oddał strzał zza pola karnego, w kierunku dalszego słupka. Bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę poza linię końcową. Warszawiacy walczyli o gola i do przerwy objęli prowadzenie. Adrian Stanecki wykonał rzut rożny i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, które wylądowało w siatce.

Po przerwie legioniści kreowali kolejne sytuacje w ofensywie. W pierwszych 15 minutach drugiej połowy kilka groźnych strzałów oddał Łastowski. Stołeczna drużyna miała zdecydowaną przewagę, częściej gościła na połowie Widzewa, a w 38. minucie strzeliła drugiego gola. Łastowski otrzymał piłkę z prawej strony, sprytnie minął przeciwnika i pokonał golkipera klubu z Łodzi, po uderzeniu na dalszy słupek. Ostatecznie Legia zwyciężyła 2:0 z Widzewem Łódź.

Widzew Łódź – Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Stanecki (20. min.), Łastowski (38. min.)

O godz. 13:30 legioniści mierzyli się z TS Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała. W 14. minucie padło pierwsze trafienie w meczu. Jakub Kożuch otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, a następnie znalazł się sam na sam z golkiperem i zdobył bramkę, a w 35. minucie strzelił drugiego gola. Zawodnik umieścił futbolówkę w siatce po bezpośrednim, płaskim uderzeniu z rzutu wolnego. Legia wygrała ostatecznie 2:0.

TSP Kuloodporni – Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Kożuch (14. min., 35. min.)

W niedzielę o godzinie 8:30 podopieczni trenera Mateusza Szczepaniaka zmierzyli się z głównym rywalem do zwycięstwa w turnieju, Wisłą Kraków. Niestety to rywale od początku spotkania wyglądali lepiej, a gracze Legii tego poranka nie stanowili monolitu. Przez to składne akcje pod bramką rywala można bylo policzyć na palcach jednej ręki. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale tuż po zmianie stron błąd popełnił Jakub Kożuch i do siatki trafił Mariusz Adamczyk, który otrzymał podanie wzdłuż boiska od Kamila Grygiela. O losach spotkania przesądził zaś Krystian Kapłon. Po ostatnim gwizdku radości "Białej Gwiazdy" nie było końca.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:0 (0:0)

Adamczyk (23. min.), Kapłon (31. min.)

Legioniści mogli objąć prowadzenie w meczu z Wartą Poznań już w 3. minucie. Łastowski podał do Jurija Susza, który oddał mocny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz Przemysław Nadobny wybił piłkę do boku. Z biegiem czasu legioniści kreowali coraz więcej sytuacji. Ciekawe strzały oddali m.in. Łastowski oraz Kożuch. W pewnym momencie Łastowski przechwycił piłkę i znalazł się po lewej stronie boiska. Następnie podał prostopadle do Susza, który oddał strzał (bramkarz obrobił), a po chwili złożył się do dobitki, ale została ona zablokowana.

Stołeczna drużyna regularnie gościła na połowie Warty, ale rywale skutecznie się bronili i po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. Trener Legii zakomunikował zawodnikom, żeby po przerwie strzelali obok bramkarza, a nie w niego.

Legioniści zastosowali się do wskazówki i objęli prowadzenie 20 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy. Łastowski zagrał piłkę na prawą flankę do Kożucha, a ten podał wzdłuż boiska do Susza, który znalazł się przy dalszym słupku i strzelił gola. Legia poszła za ciosem i szybko podwyższyła wynik. Kożuch pojawił się w bocznym sektorze i zagrał przed pole karne do Łastowskiego, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Warty. Po chwili Łastowski został sfaulowany, a stołeczna drużyna otrzymała rzut karny.

W 33. minucie mogło być 4:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Susz oddał strzał z powietrza. Piłka trafiła w słupek, odbiła się od jednego z zawodników klubu z Poznania i wyszła poza linię końcową. W końcówce spotkania legioniści strzelili czwartego gola. Piłkę w siatce, po strzale z dystansu, umieścił Mateusz Sadłowski. Legioniści wygrali 4:0 z Wartą i zakończyli III turniej z trzema zwycięstwami i jedną porażką.

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:4 (0:0)

Susz (20. min.), Łastowski (22. min.), Kożuch (27. min. – k.), Sadłowski (40. min.)