Amp Futbol Ekstraklasa: Wygrana i porażka Legii

06.11.2021 17:10

(akt. 06.11.2021 19:19)

Za Legią dwa sobotnie mecze podczas V turnieju Amp Futbol Ekstraklasy, który jest rozgrywany w Krakowie. Stołeczny zespół przegrał z Kuloodpornymi Bielsko-Biała, a później wygrał z Widzewem Łódź.

Legia rozpoczęła turniej od meczu z Kuloodpornymi, którzy w 8. minucie, po rzucie wolnym, wyszli na prowadzenie. Rafał Bieńkowski oddał płaski, skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka. Parę minut później, po przechwycie na połowie Legii, drużyna z Bielska-Białej podwyższyła rezultat – piłkę do siatki znów skierował Bieńkowski. Kilka chwil po zmianie stron legioniści zdobyli bramkę kontaktową. Adrian Bąk dokładnie, płasko podał do nowego zawodnika "Wojskowych", Mohameda Acharchiego z Maroka, który pokonał golkipera. Stołeczny zespół podkręcił tempo, szukał szans w ofensywie. W jednej z akcji Acharchi trafił w słupek, potem Bartosz Łastowski, po uderzeniu z rzutu wolnego, obił spojenie. Ostatecznie, warszawiacy przegrali 1:2 z Kuloodpornymi.

Legia Warszawa – TSP Kuloodporni 1:2 (0:2)

Acharchi (27. min.) - Bieńkowski (8. min., 15. min.)

W 15. minucie legioniści strzelili pierwszego gola w meczu z Widzewem. Bamgbopa Abayomi płasko zagrał do Łastowskiego, który, mimo nacisków ze strony rywali, precyzyjnie uderzył z prawej strony pola karnego w kierunku dalszego słupka. Po zmianie stron zespół z Warszawy podwyższył wynik. Łastowski znalazł się z piłką w polu karnym, a następnie świetnie minął trzech przeciwników i pokonał golkipera. W 28. minucie było już 3:0. Łastowski, który pojawił się w bocznym sektorze boiska, zdecydował się na mocne uderzenie, pod poprzeczkę, i trafił do siatki. Parę chwil później padło czwarte trafienie dla warszawiaków. Acharchi oddał świetny, płaski strzał z dalszej odległości - piłka wpadła do siatki przy słupku. Ostatecznie, Legia wygrała 4:0 z zespołem z Łodzi.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 4:0 (1:0)

Łastowski (15. min., 24. min., 28. min.), Acharchi (32. min.)

W niedzielę Legia zagra z Wartą Poznań (godz. 10:15) i Wisłą Kraków (godz. 14:30).