Amp Futbol Ekstraklasa: Wygrana ze Stalą na koniec turnieju

02.07.2023 10:20

(akt. 03.07.2023 01:04)

Legioniści zakończyli udział w IV turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy, drugim po podziale na grupy ("Wojskowi" są w drugiej, gdzie trwa walka o 4. miejsce), który odbył się we Wrocławiu. W sobotę przegrali 0:4 ze Śląskiem (gospodarz) i 1:2 z Nowymi Technologiami Różyca, a w niedzielę wygrali 2:0 ze Stalą Rzeszów po golach Ihaba Ettaleba (nowy zawodnik) oraz Mariusza Adamczyka.

Legioniści świetnie weszli w mecz, objęli prowadzenie już w 35. sekundzie. Adrian Bąk miękko zagrał w prawy sektor, piłka odbiła się od Hamzy Lmouddene, Adrian Stanecki wycofał do Mariusza Adamczyka, ten prostopadle podał na lewą flankę, do nowego zawodnika "Wojskowych", Ihaba Ettaleba, który skutecznie uderzył na dalszy słupek.

Stołeczna drużyna przeważała, atakowała, tworzyła kolejne sytuacje, a w 14. minucie podwyższyła wynik, wykorzystując rzut wolny z własnej połowy. Bąk podał na środek boiska, Ettaleb zgrał (bez przyjęcia) do Dominika Abramczyka, ten podbił piłkę, Mateusz Florek wyszedł z bramki, próbował interweniować, ale zachował się niepewnie, z czego skorzystał Adamczyk, oddając udany strzał. Chwilę później Przemysław Gromek wychodził sam na sam z Danielem Paszkotem, który skrócił kąt, dobrze interweniował i zbił piątkę z zawodnikiem Stali.

Druga odsłona się wyrównała, szansę mieli i jedni, i drudzy. Po pół godzinie gry Raymond Westbrook główkował trochę niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na dalszy słupek. Potem Bąk zagrał wzdłuż boiska, do Maksa Moroza, ten uderzył, bramkarz Stali zbił piłkę do boku, Abramczyk oddał strzał z głowy i obił spojenie słupka z poprzeczką.

W 39. minucie zespół z Rzeszowa mógł złapać kontakt. Matthew Dean minął Karola Zdzieborskiego, dograł na dalszy słupek, od którego piłka się odbiła, akcję próbował zamykać Gromek, lecz nie trafił w futbolówkę. Po chwili Andrzej Szczęsny zagrał kulą, blokując podanie Adamczyka. Sędzia podyktował rzut karny, ale Adamczyk obił słupek. Ostatecznie Legia zwyciężyła 2:0 Stal.

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 2:0 (2:0)
Ettaleb (1. min.), Adamczyk (14. min.)

Legia (skład wyjściowy): Paszkot – Stanecki, Wykrota, Abramczyk, Ettaleb, Adamczyk, Bąk

Stal (skład wyjściowy): Florek – Szczęsny, Westbrook, Guściora, Zając, Dean, Lmouddene