Maks Moroz

Amp Futbol: Komplet zwycięstw Legii w Krakowie

03.09.2023 13:45

(akt. 04.09.2023 04:36)

Za Legią Amp Futbol bardzo udany turniej w Krakowie. Stołeczna drużyna, walcząca o miejsca 4-7., zagrała trzy mecze i we wszystkich zwyciężyła. W sobotę pokonała Stal Rzeszów (2:1), a w niedzielę wygrała 2:0 z Nowymi Technologiami Różyca i 3:0 ze Śląskiem Wrocław.

Legia dobrze weszła w mecz z Nowymi Technologiami Różyca, obejmując prowadzenie już w 5. minucie. Mariusz Adamczyk, wykonawca autu, prostopadle zagrał do Dominika Abramczyka, ten wybiegł na pozycję, odskoczył od przeciwnika i skutecznie uderzył z tzw. pierwszej piłki. Kilka chwil później Szymon Smolarek nieprzepisowo zablokował mocny strzał Ihaba Ettaleba (z dystansu), został ukarany żółtą kartką, a sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Adrian Bąk.

Warszawiacy kontrolowali przebieg spotkania, częściej kreowali, stworzyli parę dogodnych szans, w końcówce otrzymali kolejny rzut karny, ale tym razem Bąk został zatrzymany przez Aleksandra Kuprijanowa. Ostatecznie Legia wygrała 2:0.

Legia Warszawa – Nowe Technologie Różyca 2:0 (2:0)
Abramczyk (5. min.), Bąk (13. min. – k.)

Legia (skład wyjściowy): Kiernoz – Moroz, Stanecki, Bąk, Adamczyk, Abramczyk, Ettaleb

W drugim, niedzielnym meczu Legia mierzyła się ze Śląskiem Wrocław. Stołeczna drużyna przeważała, częściej posiadała piłkę, więcej kreowała, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie warszawiacy podkręcili tempo, a w 30. minucie wyszli na prowadzenie po rozegraniu rzutu rożnego. Adamczyk płasko wycofał do Maksa Moroza, który uderzył z dystansu, piłka odbiła się od Macieja Materaca i wpadła do siatki.

W 36. minucie Legia podwyższyła wynik. Bąk prostopadle podał na prawą stronę do Moroza, który płasko uderzył na dalszy słupek, w drugim kontakcie. Po chwili było już 3:0. Abramczyk wysoko odebrał piłkę, zagrał do Bąka, ten oddał mocny strzał (bez przyjęcia) z okolic linii pola karnego.

Ostatecznie zespół z Warszawy wygrał 3:0 i zakończył turniej w Krakowie z kompletem zwycięstw.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:3 (0:0)
Moroz (30. min., 35. min.), Bąk (36. min.)