Maks Moroz

Amp Futbol: Legia nie zagra w grupie mistrzowskiej

01.09.2024 13:55

(akt. 02.09.2024 00:04)

Zakończył się IV turniej Amp Futbol Ekstraklasy w 2024 roku, który odbywał się w Krakowie, na stadionie Prądniczanki. To te zawody zadecydowały o składzie grupy mistrzowskiej, spośród której na koniec sezonu zostaną wyłonieni medaliści. Nie zagra w niej Legia Warszawa, która w sobotę zremisowała 2:2 ze Stalą Rzeszów, a w niedzielę wygrała 1:0 z Pokrową Lwów i przegrała 0:4 z Wisłą. To oznacza, że w dalszej części rozgrywek będzie walczyć o miejsca 5. – 8.

Legioniści objęli prowadzenie już w 4. minucie, wykorzystując kontrę. Ihab Ettaleb podprowadził piłkę, zagrał w pole karne do Dominika Abramczyka, który oddał strzał, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Jak się okazało, była to jedyna bramka w spotkaniu z Pokrową.

LEGIA WARSZAWA – POKROWA LWÓW 1:0 (1:0)
Abramczyk (4. min.)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Atkinson – Ramsden, Stanecki, Abramczyk, Ettaleb, Moroz, Bąk

POKROWA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Diaczuk – Medwediuk, Osowśkyj, Susz, Szczehelśkyj, Czynczlej, Ołeksijenko

----------------

Legia straciła pierwszego gola w meczu z Wisłą już w 26. sekundzie. Krakowianie przeprowadzili składną akcję, którą – poprzez strzał do pustej siatki – sfinalizował David Mendes. W 6. minucie gospodarze turnieju podwyższyli wynik po ładnym trafieniu Krystiana Kapłona z dalszej odległości. W końcówce pierwszej połowy błysnął zmiennik "Białej Gwiazdy", Olaf Tokarski, który główkował z bliska, a piłka – po odbiciu od Ettaleba i słupka – wpadła do bramki. Chwilę po przerwie pokazał się Kamil Grygiel, który przełożył dwóch rywali i skutecznie uderzył na dalszy słupek, ustalając rezultat na 4:0 dla miejscowych.

WISŁA KRAKÓW – LEGIA WARSZAWA 4:0 (1:0)
Mendes (1. min.), Kapłon (6. min.), Tokarski (19. min.), Grygiel (24. min.)

WISŁA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Woźniak – Świercz, Grygiel, Ash, Mendes, Kapłon, Dean