Amp Futbol: Legia w finale Ligi Mistrzów!

22.05.2021 19:07

(akt. 23.05.2021 12:10)

Ampfutboliści Legii Warszawa awansowali do finału Ligi Mistrzów! Warszawiacy zagwarantowali to sobie, dzięki remisowi z włoską Vicenzą Calcio.

W piątej minucie meczu z AFC Tbilisi legioniści wyszli na prowadzenie. Jakub Kożuch otrzymał podanie na lewą stronę boiska i oddał kapitalny strzał w okienko bramki. Kilka chwil później było już 2:0! Bartosz Łastowski zbiegł z lewej flanki do środka, oddał świetny strzał z dystansu i pokonał bramkarza klubu z Tbilisi. Niecały kwadrans od momentu rozpoczęcia meczu, warszawiacy podwyższyli prowadzenie. Łastowski podał w boczny sektor boiska do Mariusza Adamczyka, który uderzył w kierunku bliższego słupka i trafił do siatki. W 22. minucie Łastowski ruszył środkiem boiska i oddał skuteczny strzał zza pola karnego - piłka trafiła w lewy, górny róg bramki. W drugiej połowie trafień już nie było. Ostatecznie, zawodnicy ze stolicy Polski zwyciężyli 4:0.

Legia Warszawa – AFC Tbilisi 4:0 (4:0)

(Kożuch 5. min.), Łastowski (8. min., 22. min.), Adamczyk (15. min.)

O godz. 18:00 rozpoczął się dla Legii kluczowy mecz w walce o finał Ligi Mistrzów. Warszawiacy mierzyli się z Vicenzą Calcio i w 11. minucie objęli prowadzenie! Po wycofaniu piłki z rzutu rożnego, Kożuch oddał płaski strzał zza pola karnego, Uderzenie było precyzyjne i trafiło w lewy, dolny róg bramki. W 39. minucie Włosi zdołali doprowadzić do remisu. Jeden z rywali dopadł do zagrania z lewej strony do środka i uderzył płasko, w kierunku dalszego słupka. Strzał okazał się precyzyjny i trafił do siatki.

Legia zremisowała 1:1 i awansowała do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z mistrzem Turcji, Sahinbey Bld Ampute Takimi. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 maja (godz. 16:00).

Legia Warszawa – Vicenza Calcio 1:1 (1:0)