Amp Futbol: Piękne gole Ettaleba, Legia odwróciła losy meczu

02.09.2023 12:45

(akt. 02.09.2023 18:32)

Trwa V turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023, który rozgrywa się w Krakowie. W sobotę Legia wygrała 2:1 ze Stalą Rzeszów, mimo że do 32. minuty przegrywała 0:1. Bohaterem "Wojskowych" okazał się Ihab Ettaleb, który strzelił dwa piękne gole z dystansu.

Legia zaczęła turniej w Krakowie od meczu ze Stalą Rzeszów, która objęła prowadzenie już w 3. minucie. Andrzej Szczęsny dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, do niepilnowanego Raymonda Westbrooka, który skutecznie uderzył.

"Wojskowi" przeważali, kreowali, uderzali, ale brakowało wykończenia, trochę precyzji. Zmieniło się to po pół godzinie gry. Maks Moroz wycofał do Ihaba Ettaleba, który strzelił pięknego gola z dystansu w lewy, górny róg bramki.

Marokańczyk dał o sobie znać też kilka chwil później, w 36. minucie. Mariusz Adamczyk zagrał z autu do Ettaleba, który ładnie uderzył z dystansu na dalszy słupek, piłka wpadła w kozioł, a potem do siatki.

Ostatecznie Legia wygrała 2:1, a w niedzielę, 3 września, zagra z Nowymi Technologiami Różyca (godz. 10:15) i Śląskiem Wrocław (godz. 12:45).

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 2:1 (0:1)
Ettaleb (32. min., 36. min.) – Westbrook (3. min.)

Stal (wyjściowy skład): Szczęsny – Kolb, Westbrook, Zając, Guściora, Gromek, Florek

Legia (wyjściowy skład): Kiernoz – Stanecki, Abramczyk, Moroz, Bąk, Adamczyk, Ettaleb