Adrian Bak

Amp Futbol: Porażka na koniec sezonu

27.10.2024 14:40

(akt. 27.10.2024 15:44)

Zakończył się siódmy i zarazem ostatni turniej Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2024. Zawody były rozgrywane w Warszawie, ich gospodarzem okazała się Legia, która zajęła 5. miejsce w rozgrywkach. W sobotę wygrała 1:0 ze Stalą Rzeszów, a w niedzielę przegrała 1:3 z Pokrową Lwów.

Pokrowa lepiej weszła w niedzielny mecz, obejmując prowadzenie już w 5. minucie. Błysnął Dmytro Szczehelśkyj, który popisał się skuteczną dobitką. Legioniści dość szybko wyrównali za sprawą Dominika Abramczyka, który otrzymał sprytne podanie od Ihaba Ettaleba i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W 33. minucie Ukraińcy odzyskali prowadzenie. Szczehelśkyj przełożył dwóch zawodników Legii i miał przed sobą tylko bramkarza, którego pewnie pokonał. Wynik, na 3:1 dla Pokrowy, ustalił Anatolij Medwediuk, który pięknie uderzył z…własnej połowy, od słupka.

LEGIA WARSZAWA – POKROWA LWÓW 1:3 (1:1)
Abramczyk (9. min) – Szczehelśkyj (5. min, 33. min), Medwiediuk (40. min)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Paszkot – Ramsden, Stanecki, Abramczyk, Ettaleb, Moroz, Bąk

POKROWA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Onysko – Osowśkyj, Suszcz, Zwiekow, Szczehelśkyj, Hatała, Tracz

VII Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy (26 – 27 października, Ośrodek Hutnik Aktywnej Warszawy, ul. Marymoncka 42):