Maks Moroz

Amp Futbol: Porażka na koniec sezonu

15.10.2023 15:00

(akt. 15.10.2023 15:35)

Legia zakończyła grę w szóstym i zarazem ostatnim turnieju Amp Futbol Ekstraklasy (Bielsko-Biała) w sezonie 2023. W sobotę stołeczna drużyna wygrała ze Stalą Rzeszów (2:1) oraz Nowymi Technologiami Różyca (2:0), a w niedzielę (15.10, godz. 14:00) przegrała 1:2 ze Śląskiem Wrocław i ostatecznie zajęła 5. miejsce w lidze.

Legia świetnie zaczęła mecz ze Śląskiem. Stołeczna drużyna objęła prowadzenie już w 64. sekundzie. Rhyce Ramsden został sfaulowany przed polem karnym i wywalczył rzut wolny, po którym oddał bezpośredni strzał i pokonał Macieja Materaca. Wrocławianie dążyli do wyrównania, od 8. minuty grali w przewadze, gdyż Martin Heald został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

W 11. minucie Śląsk doprowadził do remisu. Mohcine Chrharh utrzymał się pod presją w środku pola, przełożył kilku legionistów, podał do Ilyassa Sbiyi, który minął Daniela Paszkota i trafił do pustej siatki.

Mimo że Legia rywalizowała w osłabieniu, to pierwsza połowa okazała się wyrównana, aczkolwiek tuż po przerwie rywale objęli prowadzenie. Sbiyaa kapitalnie uderzył z powietrza, Thomas Atkinson zbił piłkę na poprzeczkę, ale przy dobitce Marokańczyka był kompletnie bezradny.

Ostatecznie Legia przegrała 1:2 ze Śląskiem i zajęła 5. miejsce w PZU Amp Futbol Ekstraklasie.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2:1 (1:1)
Sbiyaa (11. min., 21. min.) – Ramsden (2. min.)

Czerwona kartka: Heald (8. minuta, Legia, za dwie żółte)

Legia (skład wyjściowy): Paszkot – Heald, Ramsden, Stanecki, Abramczyk, Ettaleb, Bąk

VI turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 (14-15 października) w Bielsku-Białej, boisko piłkarskie "Zapora", wstęp wolny: