Amp Futbol Adrian Bąk

Amp Futbol: Remis ze Stalą

31.08.2024 16:06

(akt. 31.08.2024 19:38)

Trwa IV turniej Amp Futbol Ekstraklasy w 2024 roku, który w dniach 31 sierpnia – 1 września odbywa się w Krakowie, na stadionie Prądniczanki. To te zawody zadecydują o składzie grupy mistrzowskiej, spośród której na koniec sezonu zostaną wyłonieni medaliści. W sobotę Legia Warszawa zremisowała 2:2 ze Stalą Rzeszów, a w niedzielę zmierzy się z Pokrową Lwów (1.09, godz. 8:45) i miejscową Wisłą (1.09, godz. 12:35).

Legioniści mogli świetnie zacząć mecz ze Stalą, ale Ihab Ettaleb nie wykorzystał rzutu karnego, który sam wywalczył (faul Mateusza Florka). Zawodnik stołecznego zespołu uderzył nad poprzeczką.

Warszawiacy objęli prowadzenie w 13. minucie, po odbiorze w wysokim pressingu. Dominik Abramczyk podał do Adriana Bąka, ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, który odbił piłkę po strzale, lecz ta i tak wpadła do siatki.

Rzeszowianie odpowiedzieli tuż po przerwie, za sprawą Raymonda Westbrooka, który oddał piękny strzał z rzutu wolnego. Stal poszła za ciosem i szybko wyszła na prowadzenie. Błysnął Wesley van Ingen, który uderzył z dystansu, a futbolówka odbiła się od dalszego słupka i wleciała do bramki. Chwilę później trener Legii, Jakub Popławski, został ukarany dwoma żółtymi kartkami, a w konsekwencji czerwoną.

W 39. minucie "Wojskowi" doprowadzili do remisu. Bąk dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego, do Rhyce’a Ramsdena, który skutecznie główkował, ustalając wynik spotkania (2:2).

STAL RZESZÓW – LEGIA WARSZAWA 2:2 (0:1)
Westbrook (22. min.), van Ingen (27. min.) – Bąk (13. min.), Ramsden (39. min.)

STAL (SKŁAD WYJŚCIOWY): Florek – Szczęsny, Westbrook, Kolb, Zając, van Ingen, Yates

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Paszkot – Ramsden, Stanecki, Abramczyk, Ettaleb, Moroz, Bąk