Amp Futbol: Tylko remis ze Stalą

13.05.2023 11:25

(akt. 14.05.2023 01:58)

Trwa III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023, pierwszy po podziale na grupy, który rozgrywa się w Boguchwale. W sobotę Legia tylko zremisowała 0:0 ze Stalą Rzeszów (gospodarz).

W sobotę Legia grała tylko raz, ze Stalą Rzeszów, czyli jedyną drużyną, którą pokonała w tym sezonie. Stołeczny zespół miał lekką przewagę, nieco częściej przebywał na połowie gospodarzy, wywalczył parę stałych fragmentów, stworzył kilka lepszych okazji. W 9. minucie Adrian Bąk uderzył z ostrego kąta na dalszy słupek, ale trochę się pomylił. Po kwadransie spotkania mógł mieć asystę, lecz Dominik Abramczyk nie wykorzystał jego podania, z jego strzałem uporał się bramkarz.

Tuż przed przerwą Abramczyk znalazł się sam na sam z golkiperem, aczkolwiek nie zdecydował się na strzał, tylko na podanie do Mariusza Adamczyka, które okazało się niedokładne. Stal dobrze się broniła, miała parę stałych fragmentów, w jednej z akcji Ray Westbrook nieznacznie się pomylił przy uderzeniu na dalszy słupek.

Druga połowa to spora przewaga Legii, która regularnie atakowała, kreowała, ale brakowało jej lepszego wykończenia. Poza tym, świetnie między słupkami gospodarzy radził sobie Mateusz Florek, który miał kilka kapitalnych interwencji. Bramkarz Stali wybronił m.in. groźne uderzenia Bąka, Mateusza Ślusarczyka i Adriana Staneckiego.

W 37. minucie Stal mogła sensacyjnie objąć prowadzenie, lecz Szymon Kiernoz wyłapał piłkę po mocnym strzale Hamzy z dystansu. Po chwili "Wojskowi" odpowiedzieli akcją Maksa Moroza, który obił słupek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Stal Rzeszów – Legia Warszawa 0:0

Legia (skład wyjściowy): Kiernoz – Wykrota, Stanecki, Abramczyk, Ślusarczyk, Adamczyk, Bąk