Adrian Bąk

Amp Futbol: Wygrana i remis Legii

13.10.2024 14:50

(akt. 13.10.2024 14:57)

Zakończył się szósty turniej Amp Futbol Ekstraklasy w obecnym sezonie (12 i 13 października, Poznań). W sobotę Legia Warszawa (gra o miejsca 5 – 8) zremisowała 0:0 z Pokrową Lwów, z którą zmierzyła się też w niedzielę (1:1). Co więcej, tego dnia "Wojskowi" wygrali 2:1 ze Stalą Rzeszów.

Legioniści dobrze zaczęli niedzielę, wygrywając 2:1 ze Stalą. Warszawiacy objęli prowadzenie w 17. minucie, po stałym fragmencie. Adrian Bąk krótko zagrał z rzutu wolnego do Ihaba Ettaleba, który płasko strzelił w drugim kontakcie. Wspomniana dwójka uczestniczyła też przy bramce na 2:0. Po pół godzinie gry Bąk lekko wycofał z wolnego do Ettaleba, a ten skutecznie, mocno uderzył z dalszej odległości.

Wynik – w czasie doliczonym, w ostatniej akcji – ustaliła drużyna z Rzeszowa, konkretnie Raymond Westbrook, który otrzymał podanie z głębi pola i pokonał Bartłomieja Katę w sytuacji sam na sam.

LEGIA WARSZAWA – STAL RZESZÓW 2:1 (1:0)
Ettaleb (17. min, 33. min) – Westbrook (40. min)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Kata – Stanecki, Abramczyk, Żebrowski, Ettaleb, Moroz, Bąk

STAL (SKŁAD WYJŚCIOWY): Florek – Szczęsny, Westbrook, Jas, Zając, van Ingen, Uberman

---------------------------

Legioniści dobrze weszli w drugi mecz niedzielny, gdyż tworzyli sytuacje i objęli prowadzenie już w 7. minucie. Ettaleb zagrał wzdłuż boiska (z lewej strony do środka), do Dominika Abramczyka, który pokonał bramkarza Pokrowy po sprytnym strzale bez przyjęcia, pod presją, z dystansu.

Drużyna z Ukrainy próbowała doprowadzić do remisu, wypracowała trochę szans, ale "Wojskowi" dobrze się bronili, w dodatku mieli też okazje, by podwyższyć rezultat. Gdy wydawało się, że Legia dowiezie skromne zwycięstwo do końca, to w 2. minucie czasu doliczonego Pokrowa zdobyła bramkę po tzw. ponowieniu rzutu wolnego. Błysnął Mykoła Ołeksijenko, który z bliska wykończył dogranie wzdłuż boiska, ustalając wynik po strzale piętką (1:1).

LEGIA WARSZAWA – POKROWA LWÓW 1:1 (1:0)
Abramczyk (7. min) – Ołeksijenko (40. min)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Paszkot – Stanecki, Abramczyk, Żebrowski, Ettaleb, Moroz, Bąk

POKROWA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Diaczuk – Medwediuk, Osowśkyj, Suszcz, Szczehelśkyj, Hatała, Ołeksijenko