Maks Moroz

Amp Futbol: Zwycięstwo i porażka Legii na koniec turnieju

03.03.2024 17:00

(akt. 03.03.2024 17:42)

Zakończył się pierwszy z siedmiu turniejów Amp Futbol Ekstraklasy, który odbył się we Wrocławiu. W sobotę Legia przegrała 1:2 ze Śląskiem (gospodarz) i wygrała 1:0 z Radomiakiem Radom, a w niedzielę pokonała 1:0 Wartę Poznań i uległa 0:2 Kuloodpornym Bielsko-Biała.

Pierwsza połowa meczu Legii z Wartą była ciekawa, wyrównana. Obie drużyny stwarzały szanse, choćby po główkowaniach. Bliski zdobycia bramki w taki sposób był m.in. Dominik Abramczyk, ale jego strzał został wybroniony. Zespół z Poznania też mógł trafić do siatki, lecz albo brakowało precyzji, albo świetnie spisywał się Thomas Atkinson, który wybronił dwa groźne strzały.

Po przerwie lepiej wyglądali warszawiacy. Legioniści więcej kreowali, częściej atakowali, a w 27. minucie objęli prowadzenie – rzut karny, wywalczony przez Abramczyka, wykorzystał Jamie Tregaskiss. Mariusz Adamczyk, który wówczas był ustawiony tyłem do bramki Warty, podniósł rękę w geście radości, zanim Anglik oddał skuteczny strzał.

Gol sprawił, że "Wojskowi" dalej przeważali i mieli parę szans na podwyższenie wyniku. Tregaskiss obił słupek, kilku okazji nie sfinalizował Rhyce Ramsden. Poznaniacy także wypracowali nieco akcji, ale dobrą formę między słupkami potwierdzał Atkinson, broniąc uderzenia zza pola karnego. Ostatecznie Legia wygrała 1:0.

Legia Warszawa – Warta Poznań 1:0 (0:0)
Tregaskiss (27. min. – k.)

---

W drugim, niedzielnym meczu Legia mierzyła się z Kuloodpornymi, którzy od początku mieli przewagę optyczną, w jednej z akcji obili słupek (Rafał Bieńkowski), a w 9. minucie objęli prowadzenie. Bartosz Łastowski (były zawodnik "Wojskowych") utrzymał się przy piłce pod presją i dobrze zagrał na wolne pole do Lorenzo Marcantognini'ego, ten oddał strzał, piłka odbiła się od ręki Atkinsona i wpadła do siatki. Drużyna z Bielska-Białej poszła za ciosem i chwilę później podwyższyła wynik, tym razem po bezpośrednim uderzeniu Łastowskiego z rzutu wolnego, po rykoszecie od muru.

Warszawiacy próbowali się odgryźć, w końcówce pierwszej połowy wypracowali dwie kontry, uczestniczył w nich Adamczyk, ale dwa razy przewrócił się w pobliżu bramki Kuloodpornych. Akcje Legii zostały przedzielone atakiem szybkim rywali, którzy mieli przewagę liczebną, lecz Atkinson wybronił płaski strzał, a Maks Moroz wybił piłkę poza boisko.

W drugiej połowie pojawiło się sporo walki i fauli, ale było za to niewiele dogodnych szans z obu stron. Kuloodporni mieli przewagę optyczną, wypracowali parę ciekawszych akcji, ale udanymi interwencjami popisał się nowy bramkarz Legii, Bartłomiej Kata. Warszawiacy mogli złapać kontakt, lecz strzał Adriana Bąka okazał się niecelny, a dwa uderzenia Tregaskissa zostały wybronione. Ostatecznie stołeczna drużyna przegrała 0:2 na koniec pierwszego turnieju.

TSP Kuloodporni Bielsko Biała – Legia Warszawa 2:0 (2:0)
Marcantognini (9. min.), Łastowski (13. min.)

---

PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA – I TURNIEJ SEZONU 2024 (Stadion Śląska Wrocław, Oporowska 62, wstęp wolny):