Maks Moroz

Amp Futbol: Zwycięstwo w Warszawie

26.10.2024 16:00

(akt. 26.10.2024 16:17)

Trwa siódmy i zarazem ostatni turniej Amp Futbol Ekstraklasy w obecnym sezonie. Zawody są rozgrywane w Warszawie, ich gospodarzem jest Legia, która ma zapewnione 5. miejsce, a w sobotę wygrała 1:0 ze Stalą Rzeszów. W niedzielę "Wojskowi" zmierzą się z Pokrową Lwów (27.10, godz. 13:00).

Legia od początku prowadziła grę, w pierwszej połowie przeważała poprzez posiadanie i liczbę strzałów. Po przerwie Stal zaczęła więcej przebywać w ofensywie, ale jedynego gola strzelili warszawiacy. W 2. minucie czasu doliczonego Mateusz Łubiarz, będąc tyłem do bramki przyjezdnych, posłał sprytne podanie górne do Dominika Abramczyka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, popisał się skutecznym lobem i dał zwycięstwo "Wojskowym".

LEGIA WARSZAWA – STAL RZESZÓW 1:0 (0:0)
Abramczyk (40. min)

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Kata – Wykrota, Abramczyk, Łubiarz, Żebrowski, Ettaleb, Moroz

STAL (SKŁAD WYJŚCIOWY): Florek – Szczęsny, Westbrook, Kolb, Jas, Zając, van Ingen

VII Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy (26 – 27 października, Ośrodek Hutnik Aktywnej Warszawy, ul. Marymoncka 42):