+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Artur Jędrzejczyk otrzymał zgodę na grę

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

11-08-2018 / 09:34

(akt. 02-12-2018 / 11:23)

W piątek doszło do spotkania władz Legii Warszawa z Arturem Jędrzejczykiem. Piłkarz otrzymał kolejną propozycję od klubu i tym razem się na nią zgodził. Będzie otrzymywał miesięcznie mniej, a wysokość zarobków szacowana na ponad 700 tys euro rocznie była główną kością niezgody. Jędrzejczyk ma kontrakt do końca 2020 roku. Teraz będzie otrzymywał rocznie połowę swojego dotychczasowego wynagrodzenia. Płatność została rozłożona w czasie, tak by mniej obciążać klubowy budżet. Tym samym zawodnik otrzymał zgodę na grę, co jest dobrą informacją dla sztabu szkoleniowego.

Komentarze (250)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~The Bill
 • 0 / 0
7 lat temu, w sierpniu 2011 roku zaczął się piękny sen Legii. Legia-Spartak Moskwa - 3:2. Po tym to zwycięstwie przez 7 lat odnosiliśmy sukcesy. Raz mniejsze, raz większe, ale na pewno na tle wcześniejszych lat można stwierdzić, że to były lata tłuste.
Chichotem historii jest, że te tłuste lata kończą się też na Spartaku, ale Trnava. Krążą plotki, że Legia jest już praktycznie bankrutem, ale nawet bez nich, na bazie wypowiedzi o finansach kiedyś Leśnego, a teraz Mioduskiego, można wywnioskować, że po dwóch latach z rzędu bez pucharów wesoło nie będzie. A ni oszukujmy się - nawet jeśli pokonamy Dudelange, na drodze stoi jeszcze niezła ekipa z Rumunii. A jakie są szanse, że ich przejdziemy patrząc na ostatnie wyczyny naszych?
Pora więc pogodzić się z tym, że nasz czas się kończy. Były lata tłuste, muszą nadejść i chude. Trzeba mieć tylko nadzieję, że podążymy drogą choćby takiej Wisły Kraków, a nie Polonii, Widzewa, ŁKSu czy Ruchu.
Akcja z Jędrzejczykiem jest wisienką na torcie. Nie można w XXI wieku, w Europie, szantażować w ten sposób piłkarzy. No bo kto z nazwiskiem zgodzi się do nas przyjść mając świadomość, że za pół roku może wylądować na IV ligowych kartofliskach? Mioduski nie jest głupi, ma tego świadomość. Ale to tylko potwierdza tezę, że finansowo leżymy,
~hanyns
 • 0 / 0
Jędza Jędzą. Płać i płacz, ale jak trzeba było zatrzymać profesora Vadisa to pieniędzy nie było. Gość przerastał ligę o kilka długości. Jego to naprawdę żal, że nie ma.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Wspaniałomyślnie, bezinteresownie i bohatersko Mioduski pogonił z Legii wspólników po Lidze MIstrzów w przeciwnym razie Legia nieuchronnie by natychmiast zbankrutowała pod wodzą poprzedniego Prezesa. Po dwóch latach 'wprowadzania' klubu na wyższy poziom przy całkowicie nowej racjonalne bezpiecznej, prowadzonej bez zbędnego ryzyka wieloletniej strategii Legia... zaczyna mieć problemy z wypłacanie pensji. Kurtyna. Panie Mioduski trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... nieukamieniowanym.
~NaimaDeri
 • 0 / 0
Tą ciemną masą najprawdopodobniej jesteś Ty sam, bo nie zrozumiałeś, że co miesiąc będzie inkasował o połowę mniej, ale za to będzie dostawał pensję dwukrotnie dłuższy czas, czyli nawet po zakończeniu jego kontraktu.
Na legionistach prosto z mostu :

Przeciąganie liny trwało niemal miesiąc, ale w końcu strony doszły do porozumienia. Nie oznacza to jednak, że piłkarz zgodził się na obniżkę pensji. Wysokość umowy pozostaje bez zmian, ale płatność została rozłożona na raty. To pokazuje dobitnie, w jakiej kondycji finansowej jest obecnie klub z Łazienkowskiej...

W czasie gdy Jędza przymusowo był poza kadrą Legia zdążyła stracić dużo większe pieniądze, odpadając z Ligi Mistrzów. Z kolei w czwartek na lewej w obronie musiał z konieczności zagrać Dominik Nagy, choć to nominalna pozycja "Jędzy". Takie nonszalanckie zachowanie Legii ponownie może odbić się czkawką. Jeżeli "Wojskowi" nie wyeliminują F91 Dudelange, to stracą kolejne pieniądze, a zawodnik i tak ostatecznie swoją wypłatę otrzyma.


Cóż tak zarządza prezes Mioduski. Nie wiem czy gorsza jest gra czy zarządzanie klubem.
Marszałek Polski
 • 7 / 0
Nominalna pozycja Jędzy? Co za baran to pisał?
~pl
 • 0 / 0
A prawda taka ze Jedza powinien miec taka kasę jaka obiecali...a zeby nasza Legia byla szanowana w europie to te pieniądze powinny byc nie najwyższym kontraktem w drużynie a co najwyżej średnim...a tak to nikt dobry u nas nie zagra...slaba liga poziom kiepski...szacunek reprezentantowi sie należy trzymaj sie Artur pokaz niedowiarkom
Generał dywizji
 • 0 / 0
W sumie o tym czy będzie brany pod uwagę powinien decydować trener, tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli - trener, nie Vuko czy inny Klaun albo któraś z żon Miodulskiego.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Może być tak ,że jędza już wie kto będzie jego trenerem i wie iż zabawa się skończyła w kotka i myszkę .Jak się nie weźmie do roboty to będzie jego sportowy koniec.
Generał dywizji
 • 0 / 0
A jemu tam wisi on idzie w deweloperkę a nie w trenerkę.
Domyślny awatar Sierżant
 • 4 / 0
Wracając do strony sportowej, Pan Jędza to gotowy do gry czy 3 tygodnie potrzeba na nadrobienie zaległośći?
Wątpisz w profesjonalizm polskich piłkarzy? :) :) :)

Przecież oni są albo nie przygotowani albo zmęczeni :).
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Albo łapią rytm meczowy albo są już zmęczeni sezonem
Śmieszy mnie panowie to,że co nie którzy bronią piłkarzy(pracowników Legii)a plują na właściciela który "daje im na papu".Chyba właściciel trochę rzadziej się zmienia niż kontrakty piłkarzy(prócz Kucharczyka,bo on chyba w Legii ma dożywocie i niejednego właściciela przetrwa)?
Mam do was zasadnicze pytanie?
Dlaczego plujecie na właściciela Mioduskiego,który poświęca swoje pieniądze(tak jego pieniądze bo kupił klub)i swój czas,a bronicie niektórych piłkarzy którzy są nastawieni tylko na zysk i nic więcej?
Zarzucacie Mioduskiemu różne nie trafne i ujowe decyzje,ale ten się nie myli co nic nie robi,a co robią piłkarze?
Krutyń jest w stanie stracić każde pieniądze. I gdyby tylko tracił śpiączkę to luz, ale przez działania tego kreatyna Legia stoi nad przepaścią.
Kretyn jest w stanie stracić każde pieniądze. I gdyby tracił tylko swoją kasę to luz, ale przez działania tego kretyna Legia stoi dzisiaj nad przepaścią.
~Egon.
 • 5 / 0
Nad przepaścią, to stoi twój intelekt.
Brzydzę się postawą piłkarzyków, którzy niby to "Legię mają w sercu" i dostają mentalnych blokad do gry przez kolesiostwo, ale ostatnie co o Mioduskim można powiedzieć to to, że kupił Legie za swoje pieniądze.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 2 / 0
Piotr Koźmiński
‏@UEFAComPiotrK

Nowym trenerem Legii na 100 procent będzie obcokrajowiec. Żadne polskie kandydatury nie są w tym momencie rozpatrywane. Ogłoszenie nazwiska, jeśli dobrze pójdzie, nastąpi jeszcze przed rewanżem z Dudelange

Potwierdza się, że negocjacje z nowym trenerem Legii dobiegają końca i jak się można było spodziewać nie będzie to ani Ojrzyński ani ktokolwiek z rodzimego podwórka. Oczarowanie prezesa Nawałką też szybko przeszło. Czas na porządki w szatni!
A pisze coś o tym skąd będzie nowy prezes? Może Jerzy Dudek?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Jerzy Dudek jako Dyrektor Sportowy qcale mógłby nie być głupim pomysłem
Liverpool, Real, wie jak to wygląda w profesjonalnych klubach. Do tego charakter raczej odpowiedni do tego stanowiska. No ale cóż, tacy ludzie są nie dla Legii.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dudek to ma w doopie taką robotę
Prowadzi sobie sielankowe bezstresowe życie ciesząc się kaską jaką zarobił
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
@JohnoQ
Jeżeli nie ma ambicji i nie potrafi wykazać się niczym poza wspominkami z dawnych czasów i mędrkowaniem w mediach na jakiś piłkarski temat, to tym bardziej potwierdza, że do takiej roboty się nie nadaje, więc w ogóle nie byłby jako kandydat rozpatrywany.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 5
Jeśli chodzi o Jędzę to akurat chłopaka żadna wina , że dostał taki kontrakt. Tak kiedyś się działo jak było trzech właścicieli. A że nie było chemii miedzy nimi świadczy fakt jak zatrudniano Stanisława. I tu akurat plus dla Leśnego bo gdyby Stasia nie było nie było by MP ani PP. Szkoda tylko , że dalej w Legii panuje bałagan, zatrudniani są ludzie , trenerzy niekompetentni i tu akurat winę za to ponosi Mioduski. W beznadziejny sposób przegrane eliminacje do LM , niewiele brakuje do przegrania LE. A piłkarzyki uśmiechnięci a co tam.. co miesiąc na koncie kasa jest. Zdecydowana pora podziękować tym , którzy Legii dali ile mogli ale czas biegnie do przodu. Tacy ludzie jak Rado, Kuchy , Malarz, Jędza powinni opuścić szeregi Legii . To oni sieja ferment - taka jest brutalna prawda. A sam Kucharczyk - jak na niego patrzę to niestety ale jest to ofiara pękniętej gumy i nie brońcie go bo Legia ma się rozwijać a się cofać. Oczywiście są jeszcze inni do opuszczenia Legii ale to powoli. Taki Vuko , który wystawia Nogie na lewą obronę powinien odejść z Legii następnego dnia . Własnie takich mamy fachowców. Wciąż mam nadzieje na awans do następnej rundy LE ale nawet jeśli się to nie stanie to koniecznym jest wzmocnienie , nie uzupełnienie: Stopera , prawego i lewego obrońcę oraz rozgrywającego nie gorszego niż Vadis. Przecież to takie proste. Pozdrawia. TYLKO LEGIA.
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 1
Skąd masz takie informacje?
Tu można bezkarnie wypisywać bzdury, nie poparte faktami.
Kim ty jesteś, co dokonałeś sam w życiu? Jakim prawem obrażasz innych.
Myślę że nie wziąłeś codziennych lekarstw i odwaga ci odbiła do głowy. Powiedz w twarz Kuchemu o pękniętej gumie. Ale prędzej zesrasz się ze strachu.
~Gizior
 • 0 / 6
Ogólnie to mi wstyd, bo ok jedzą grał piach teraz ale wcześniej grał świetnie, posadzil na ławie beresia i brozia, wykupiono go i to legia dała mu taki kontrakt a teraz na siłę zmusza się go do obniżenia pensji, wiem oczywiście będziecie narzekać że jest słaby i za dużo zarabia ale to tak samo jak nagle ja ty i wszyscy poszli gdzieś do pracy dostali super zarobki a potem ktoś powiedział że go nie stać i będzie płacił połowę mniej a jak nie to będziesz robił największe gowno w firmie do puki się nie zgodzisz, po tych wszystkich sprzedażach piłkarzy którzy wymuszali transfery a legia się zgadzało bo mówiła że chce być dobrym kontrahentem dla piłkarza, że nie trzyma na siłę itd... Teraz pokazuje całkowicie coś innego.
Człowieku co ty za bzdury piszesz?
Jakbyś w robocie odwalał manianę to szybko byś został pogoniony.
I kur*** mać LEGIA piszemy z wielkiej litery!!!
~ff
 • 0 / 0
Mam nadzieję żę odsetki bedą. Umowa to umowa.
~Olki
 • 0 / 2
Tak napisali, że nie wiadomo nic.
Jędrzejczyk będzie zarabiał mniej, a jednak tyle samo...
Kibiców mają za ciemna masę co nie wyłapie kitu.
Miejsce Jędrzejczyka jest poza Legia.
Smutne jaki zjazd zaliczył Jędrzejczyk... od filaru defensywy do klauna objeżdzanego przez każdego.
Dzięki, Leśny, za dojenie Legii i wrzucenie jej na minę w momencie pakowania walizek. Prawdziwy z ciebie Legionista, nie ma co.
~Egon.
 • 1 / 0
Powoli się to wszystko wyprostuje.
Dobrze, że pożegnaliśmy już Chukwu, który też miał kontrakcik nijak się mający do jego przydatności dla zespołu.
Mauricio już wyjechał, Berto też, Eduardo niedługo odchodzi.
Został, na razie, Pasquato.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Mauricio, Berto, Eduardo i Pasquato to przeciez wynalazki Miodka (((;.
Generał broni
 • 0 / 0
Ramos26, widzę, że kończą się wakacje a ty ciągle w domu. Wyjedź na jakiś obóz, poznaj fajną partnerkę, zobaczysz świat z innej perspektywy. Twój wpis jest obarczony pewnym błędem, otóż to twój idol zakontraktował Jędrzejczyka za astronomiczne pieniądze ale również zatrudnił takich "tytanów piłki" jak DCC czy Hildeberto. Jakiegoś napastnika, co jeździł Ferrari etc. Przecież teoretycznie i TY możesz zaistnieć w wielkiej piłce, weź 200 milionów pożyczki i pokaż jaki kozak jesteś. Oby się nie okazało, że nie kozak ale troki od kaleson! W Polsce jest kilkadziesiąt klubów do przejęcia natychmiast z czego kilka w e-klapie, ruszaj, pokaż klasę!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Może kasa z 500+ trafia nie w jego ręce więc się nie czepiaj z tymi wyjazdami ;)

Mnie śmieszą te wojenki bo z jednej strony jest info że Mioduski miał większość więc akceptowal ten transfer ale tytuły zdobywał juz tylko Leśny Mioduski nie. I w drugą stronę. Takie bicie piany.

Faktem jest jednak że na aranie europejskiej mieliśmy sukcesy a teraz od dwóch lat nie. Temu nie da się zaprzeczyć. Skład też dużo słabszy jest
Ramos26 to inny nick tego trolla z Białegostoku co tu pisywał. Nie zwracać na niego uwagi albo besztać jak burą su.kę.
Porucznik
 • 2 / 0
Zbylu - akurat Hildeberto oraz Sadiku NIE ZOSTALI zakontraktowani przez Leśnego. Zacznijcie sprawdzać Panowie fakty i skończcie tworzyć równoległą rzeczywistość.
Słyszałem, że od kilku lat lipiec to miesiąc, który następuje po marcu. I to nie tak od razu.

Żebyś nie szukał:

1. 22 marca 2017
Treść komunikatu ws. zmian właścicielskich w Legii Warszawa: Informujemy, że 22 marca 2017 roku weszła w życie umowa, na mocy której Dariusz Mioduski odkupił od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla łącznie 40 proc. udziałów w spółce Legia Holding, na skutek czego został jedynym właścicielem Legii Warszawa S.A.

2. 2017-07-10 20:15:00
Autor: Legia Warszawa Fot. Mateusz Kostrzewa
Hildeberto Jose Morgado Pereira został trzecim wzmocnieniem Legii Warszawa w letnim oknie transferowym. 21-letni Portugalczyk, który ostatnio występował w Nottingham Forest, podpisał 4-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. To transfer definitywny z Benfiki Lizbona.

3. 2017-07-14
Autor: Kamil Majewski Fot. Mateusz Kostrzewa
Środkowy napastnik Armando Sadiku pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał 3-letni kontrakt z Legią Warszawa. To transfer definitywny z FC Zurich. Reprezentant Albanii został czwartym wzmocnieniem drużyny przed sezonem 2017/2018. Armando, witamy w drużynie mistrza Polski!

Dziękuję!
Porucznik
 • 0 / 1
I jeszcze ad.1, z tego samego komunikatu, żeby nie było wątpliwości:

"Nowym Prezesem Zarządu Legii Warszawa został Dariusz Mioduski, a członkiem Zarządu - Jarosław Jankowski. W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest poszerzenie składu Zarządu."
Porucznik
 • 0 / 0
kodym1, zażarci zwolennicy Mioduskiego twierdzili, że transfery Berto, Sadiku i Pasquato to były zgniłe jaja podrzucone przez bandę Leśnodorskiego, także nie dziw się, że Zbylu coś takiego wypisuje. On pisze wiele, ale na ogół ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Według jego proroctw mieliśmy spaść z ligi po powrocie Urbana w 2012, a po zwolnieniu Berga w 2015 roku mieliśmy pogrążyć się w chaosie, ponieważ Norweg według niego, wyciskał z tej drużyny maksa i nie mógł zrobić wiele. Twierdził też, że zrobili mu słabe transfery. Co prawda przyszli wtedy Nikolić, Prijović i Pazdan, ale na Zbylu nie robili oni wrażenia. Przestańmy udawać, że to, co pisze Zbylu, ma jakiekolwiek znaczenie. Na ogół są to jakieś brednie mające niewiele wspólnego ze stanem faktycznym, jak cytowane przeze mnie. Ten człowiek żyje w urojeniu, że to Urban wywalił Lewandowskiego z Legii i całkowicie za to odpowiada.

W rzeczywistości transfery w lecie 2017 roku były takim preludium do tego, co spotkało nas zimą - czyli naściągania przeciętniaków na poziomie środkowych pomocników Miedzi Legnica jak Antolić i odpalonych gostków z ostatniej drużyny Ligue 1 (Philipps, Cafu). Teraz siedzą cichą i bredzą, że to w sumie super piłkarze, tylko się aklimatyzują i nie mają trenera. Z tym ostatnim to chociaż prawda. Piłkarze Legii od września ubiegłego roku nie mają trenera (przy Jozaku i Klafie Magiera jak najbardziej był trenerem) oraz sztabu szkoleniowego, od początku tego sezonu nie mają nawet porządnego pionu medycznego (poprzedni musiał odejść, bo za zatrudnienie tych ludzi odpowiadał Leśnodorski), ale co tam, to pewnie wina kiboli i Leśnodorskiego. No i dziennikarzy płaczących za nim. Złośliwcy tylko kąsają jak wilki i sypią pasek w tryby tej pięknej korpo-maszyny uruchomionej 22 marca 2017 roku.

Skręcają mnie ze śmiechu te argumenty, że Leśnodorski dał Jędrzejczykowi wysoki kontrakt (i co z tego) albo sprowadził DCC. Szczególnie w świetle tego, jaką politykę transferową prowadzi obecna administracja pana Mioduskiego. Rządzą Legią od wiosny 2017, od tamtej pory nie pozyskali do Legii choćby jednego zawodnika, który, nie wiem, byłby na poziomie jakiegoś Guilherme czy choćby Jodłowca. Naściągali cały wagon środkowych pomocników, a Jodłowiec i tak nadal jest lepszy od nich wszystkich, o czym jutro się pewnie się boleśnie przekonamy, jak będzie masakrował te nasze wynalazki. Nikogo, przez ponad 1,5 roku, kto robiłby różnicę i ciągnął drużynę ku lepszej grze i wynikom. Nawet wchodzenie na tematy transferów przez nich zakrawa o kpinę. Obecne transfery są na tyle skuteczne, że dostajemy po dupskach od drużynek z Luksemburga, Słowacji czy Mołdawii. Transfery poprzedniej administracji dały przyczyniły się do regularnej gry w Lidze Europy i wystepu w Lidze Mistrzów. No ale DCC, pensja Jędrzejczyka, no i nie zapominajcie o Masłowskim. Jakoś bym przełknął, raz na jakiś czas Masłowskiego czy DCC, gdyby zagubili sie gdzieś między Nikoliciem, Prijoviciem, Pazdanem, Moulinem, Odjidją, Guilherme, Dudą, Malarzem, Lewczukiem, Niezgodą, Hlouskiem, Bereszyńskim, Brzyskim, Jodłowcem, Dossą Juniorem, Orlando Sa. Jak tak patrzę na Philippsa czy Antolicia, to nawet transfer Helio Pinto wydaje się jakby udany. Strzelał, asystował, bardzo dobrze wykonywał stałe fragmenty gry. Miał jakieś atuty, czego o obecnym zaciągu powiedzieć nie można. No chyba, że przeciętność potraktujemy jak atut, to wtedy.
Do LLEGIAA
Nic Mioduski nie akceptował bo zawiesił wtedy bieżącą działalność w klubie.
A poza tym to, że miał 60% udziałów nie miało przy decyzjach znaczenia.
Każdy z nich przy decyzjach miał 1 głos bez względu na udziały w klubie...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 5 / 0
Rado Mąka Kuchy. Kontrakty do 30.06.2019. Rado wtedy 35 lat Mąka 32 lata. Tu trzeba wtedy powiedzieć pas tylko potrzebni są nowi lepsi ale też nie sami obcokrajowcy.
napisz mail'a do prezesa. Może posłucha :)
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
No napewno bo jestem taki naiwny że już go wyslalem. Jego klub jego decyzje ja jestem tylko kibicem tego klubu i obserwatorem z zewnątrz. FM za mojej młodości nie było więc takie zabawy mnie nie podniecaja wole decyzje jakie robię codziennie w moim otoczeniu biznesowym
~Mkl
 • 0 / 0
Dobrze, że się dogadali, ale smrid za klubemb
Generał dywizji
 • 3 / 0
Dla mnie prezesem może być pułkownik Potorejko ważne efekty pracy. Na razie jest burdel jakiego nie pamiętam od nigdy.
Domyślny awatar Porucznik
 • 2 / 0
Nawet małi rozgarnięty piłkarz potrafi przerobić Miodka na cacy. Doprawdy prezes pełną gębą...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Dlaczego przerobić? Uzasdanij. Zawodnik nie musiał się na nic zgadzać a Prezes teraz ma dłuższy czas na spłatę. Przerobił tylko wtedy kiedy faktycznie za rok można by z nim rozwiązać kontrakt i zaoszczędzić wyedy 800k eur
~K.Z.
 • 0 / 0
Obecny sztab szkoleniowy.... :) A to mnie mega rozśmieszyło!
~.,.,.,.,
 • 0 / 1
wylokowany Janusz jednym ruchem pozyskał w osobie śmieszka Njędzy reprezentacyjnego kopacza na wszystkie pozycje w obronie

ciekawe czy jak pod nierządami Janusza Legia zbankrutuje za rok to kto zapłaci Njędzy resztę kontraktu?
a może jako gwarancję Janusz dał Njędzy swoją złotą lokówkę wysadzaną diamentami?
~on(L)y
 • 0 / 1
a jest przynajmniej zgloszony do rewanzu z Lux ?
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 6
NaszaL, Vipers, jz166, Zbylu

Boli was, że obecny prezes odpowiada za obecną sytuację w Legii? Skończcie lepiej pisać głupoty, że za Leśnego byłaby 4 liga, że wszyscy to trolle Leśnodorskiego, że Leśny miał farta w losowaniu LM bo to żałosne. Takie zwroty to można spotkać w przedszkolu, macie jakieś kompleksy na jego punkcie? Zamiast przyznać z pochyloną głową, że się myliliście co do niego to szukacie na siłę alibi. Schowajcie dumę pomijając jz166, który ma coś z głową i w jego przypadku nic nie pomoże.

Leśny
- 4x LE,
-2x wyjście z grupy LE,
-1x LM,

Mioduski
-brak awansu do europejskich pucharów,
-porażki z mistrzem Mołdawii, Słowacji, Albani, Luksemburga
~LOPEZ
 • 0 / 0
futbolplayer myśle,że każdy na tej stronie już rzyga tobą.Ile razy już dzisiaj się onanizowałeś przy zdjęciach obleśnego?
Nie jestem trollem ani zwolennikem żadnego z tych panów,oboje popełnili błędy za które teraz płacimy.Ale błędy będą zawsze bez względu na to kto będzie prowadził klub,trzeba się z tym liczyć.Moim zdaniem problemy zaczęły się kiedy do dwóch tych panów,którzy byli kiedyś (można by rzec przyjaciółmi)dołączył pan poznański ,gruby,fałszywy pędzel i wyczuł źródło dochodu w naszym klubie.To on zasiał kość niezgody i od tego czasu zaczęły się problemy.W Amice się na nim szybko poznali dlatego dostał kopa w swoją spasioną dupę.Taka jest prawda i nie ma co obwiniać naszego byłego prezesa ani obecnego bo chcieli ddobrze dla Legii i nadal chcą,a błędy popełnia każdy.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 4 / 0
mientowy76
Uważam twój wpis za idealny .Ta poznańska gnida wiedziała jak zniszczyć Legię od środka i to mu niestety się udało w 100% .Szkoda ,że Boguś i Darek dali się poróżnić , przecież obojgu zależało na dobru Legii
Może warto Panowie z obu stron pozbyć się "wujków dobra rada" i usiąść sami ze sobą i spróbować pogodzić się dla dobra klubu .Jeden umie robić kasę a drugi z lepszym lub gorszym skutkiem prowadzić klub .Jest to pewnie nie realne tak naprawdę .
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie realne bo Leśny i pędzel to dobrzy funfle i tylko my widzimy tego złego w postaci konia poznańskiego
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Zaraz, zaraz. Nikt nie zmuszał Leśnodorskiego do tego, by działać na konflikt w Legii razem z tym poznańskim przyjacielem. Wręcz przeciwnie Leśny otwarcie opowiadał się po stronie poznańskiego przyjaciela i do samego końca był wobec niego lojalny. Dlatego Mioduski musiał konsekwentnie działać na rzecz zmuszenia najpierw jednego, a potem drugiego do sprzedania swoich udziałów.
a Mioduski musiał "wykupywać ich udziały"? Nie mógł ich przekonywać zamiast do odejścia, do dokapitalizowania Legii (i zwiększenia w ten sposób swych udziałów?)
Te dodatkowe 10 mln euro, co wylądowało w kieszeniach Wendzla i Leśnodorskiego dałoby szansę wejść na wyższy poziom. Do tego w strukturze właścicielskiej nadal mielibyśmy kogoś kto ma jako tako pojęcie o co w zarządzaniu klubem piłkarskim chodzi...
Jz widzę że ty jesteś doskonały,nigdy nie popełniasz błędów,nikt cię nigdy nie oszukał,nie wprowadził w błąd.Żyjesz ze wszystkimi w zgodzie i wszyscy co cię znają to cię bardzo lubią.Jeśli tak to jesteś jedyny w swoim rodzaju.Może kupiłbyś jakiś klub i pokażesz jak się go prowadzi?Chociaż podejrzewam że nawet groszem nie śmierdzisz
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 2 / 0
Słaby jesteś w dyskusji, nie masz nic do argumentowania, to od razu zaczepka personalna. Słabiutko!
Generał dywizji
 • 0 / 3
Mioduski mógł w tym roku na walnym zgromadzeniu zmienić skład rady nadzorczej i uzyskać pełną kontrolę nad spółką i zrobić siebie prezesem. Ale nie chciał czekać rok, bo pazerna ślina leciała mu z gęby na forsę z poprzedniorocznej i tegorocznej Ligi Mistrzów, uznał, że nie będzie się dzielił i lepiej wykupić frajerów za kosmiczne pieniądze i potem samemu przytulać kase. A tu niespodzianka kaska się nie zwróciła i bieda jest.
~Wow
 • 1 / 0
A najlepsze jest to że ten koń Poznański urodził się w Warszawie i wychował też w Warszawie hahahahha
To nie jest zaczepka personalna.Z twoich komentarzy można wywnioskować że jest tak jak napisałem.Po prostu nie bierzesz pod uwagę wszystkich faktów i obwiniasz za problemy w klubie jednego gościa,którego już od 2lat nie ma w klubie,trochę to żałosne.Ja bardzo bym chciał żeby drogi tych dwóch panów znowu się zeszły bo wtedy Legia może znowu być WIELKA.
Generał broni
 • 0 / 1
ZenekL3, teoretyzować można w SGH, żeby skomentować sprawy właścicielskie w Legii, trzeba by zapoznać się z dokumentami. Wyobraź sobie, że Leśny sprowadza kolejnych DCC, czas pracował na niekorzyść Legii.
@Ramos26
"macie jakieś kompleksy na jego punkcie?"

Kompleksów nie mam,ale wiedziałem to od początku jak i paru innych kolegów z Legia.net i wielu innych,że koralik jest nastawiony w Legii na wyciągnięcie kasy z klubu,sukcesy sukcesami,ale.......no właśnie,przyszła LM sporo ojro w kasie Legii,nadarzyła się okazja(bo wcześniej jej nie było)ponieważ nie było tyle mamony w klubie,i co?A no to,że to właśnie była najlepsza okazja do wyciągnięcia kasy z Legii.To był deal 100-lecia na 100-lecie w Legii,przyjść z niczym,wciągnąć w to jeszcze kolegę(pędzel)który zapewne bardzo dobrze wiedział jak to zrobić i wyjść normalnie"przednimi drzwiami" z workiem pieniędzy 2 x 20.000.000 zł.
Ok przyłożył się w tym czasie do sukcesów Legii,ale nic nie ma za darmo bo musiał sobie wziąć"premie"za to wszystko.I teraz ja mam go wielbić za to?za to,że wyszło na jaw wiele niezrozumiałych zakupów"transferów"(Masłowski)?Przecież to było wyciąganie z Legii kasy.Dzięki za sukcesy,ale nienawidzę gościa,za to,że miał w planach wynieść z Legii niezłą kasę przy nadążającej się okazji i oczywiście wyniósł.Sorry ale to nie mój klimat.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Tak teraz pracuje na naszą korzyść, przecież Pudel z Gwadelupy prowadzi nas prosto do bankructwa.
ma być tak: Jędza będzie grać jeszcze 2 lata, a Legia mu płacić przez 4. czyli za dwa lata, będzie zawodnikiem nie tylko do wzięcia za darmo ale też sowicie opłacanym przez następne dwa... Słuszną linię ma nasza władza! Widać, że Mioduski buduje na przyszłość, doraźne cele go nie interesują
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Może byc też tak ze Jędza odejdzie za rok i już mu nie będziemy płacić kolejnych lat
może i tak jak mówisz. Sprawa jak wszystkie w ostatnich latach, niejasna, niedopowiedziana i owiana tajemnicą.
~pozdro
 • 0 / 0
Owoc wspaniałej polityki BL. Ten klub to stajnia Augiasza, która zagrała w Lidze Mistrzów. Można sobie tylko wyobrażać co by się zdarzyło przy braku awansu do fazy grupowej...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Nara trolu.
~Mario0801
 • 0 / 1
Ktoś go chciał jako reprezentanta kraju i zaproponował taki kontrakt na tyle lat, tylko głupiec by na to nie przystał. A odsuwanie Jędzy od składu tylko dlatego by odszedł to jest dno. Jak można chcieć sprzedać zawodnika z zyskiem nie promując go na boisku. To takie polskie.
No i dobra jest. Już w Gliwicach nasze gwiazdy na świeżości rusza do wysokiego presingu a piłka sama będzie się do nogi kleić. Jak z jazdą ma
Jak z jazdą na rowerze,tego się nie zapomina. Tylko szkoda że, nie dotyczy to piłkarzy L.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Paradoks
Legia gra piach już od roku
Chwalą Jagę czasami Lecha a to Górnik coś fajnie pogra
My cały czas męczenie buły
Wygrywamy dublet
Czekam na Legię która wreszcie pokaże potencjał jaki drzemie w tych zawodnikach
Jak Berg wycisnął i ogrywaliśmy Celtic
Ciekawe czy w końcu trafi się Legii jakiś lekarz, znachor, szman lub coś w tym stylu, który zdiagnozuje ta powracająca amnezje naszych piłkarzy oraz znajdzie skuteczne i trwałe antidotum.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Niby wystarczy gość który przyjdzie zobaczy kto jak gra i poustawia ich na swoich pozycjach i dobierze taktykę pod wykonawwców jakich mamy
Takie proste a jednak caly czas w zaparte zatrudniamy amatorów z wizjami
~Leśny Dziadek
 • 1 / 0
Od poniedziałku mamy nowego trenera: Ricardo Sá Pinto
Porucznik
 • 0 / 2
W temacie Jędzy. Jeśli @Weszlo ma prawdziwe info, to kompromis wygląda tak:

"Mający jeszcze dwuletni kontrakt reprezentant Polski zgodził się na to, żeby należności wobec niego zostały wypłacone w okresie dwukrotnie dłuższym, czyli czterech lat. Koniec końców dostanie tyle samo, tyle że klubowa kasa na bieżąco mniej będzie odczuwała wysokie koszty jego utrzymania."
Brzmi bardziej wiarygodnie. NIe sadze, ze Jedza zrzekl sie 700tys euro bo niby czemu mialby to zrobic. Idac ta droga Legia moze wabic nowych pilkarzy wysokim kontraktami rzedu 1mln euro za sezon, a potem te kontrakty renegocjowac i zmniejszac o polowe, albo o 2/3. Niezly ten nowy model biznesowy.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 1
No każdy sądzi według siebie, ty byś tak zrobił... A potem się dziwił, że dosłownie NIKT nie chce mieć z Legią nic wspólnego i zakontraktowanie jakiegokolwiek zawodnika jest niemożliwe.
Ironia opisujaca kolejna nieporadnosc dyrektora sportowego, ktora moze zaowocowac, jak slusznie zauwazyles utrata reputacji przez Legie na rynku transferowym.
~Jacu
 • 0 / 0
Jedyny pozytyw jaki ostatnio zrobił Miodek to próba pozbycia się Jędzy. Szkoda, że totalnie nieudana
~tom
 • 0 / 0
Ale jak Jędza odejdzie za pól roku to przez ten czas zarobi jednak dwa razy mniej niż wcześniej czyli Legia zaoszczędzi
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Jędrzejczyk nie odejdzie za pół roku, bo się okaże, że na przeszkodzie stoją chrzciny potomka albo konieczność umieszczenia w żłobku.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Ciekawe z tum Sa Pinto. Ma być ogłoszony w poniedziałek. W każdym klubie bardzo krótko. Kariera zawodnika fajna. Ciekawe bo też nie obarczone sporym ryzykiem
Porucznik
 • 1 / 0
Zerknąłem na TM. Faktycznie wpisuje się idealnie w wizję Prezesa. 8 klubów. 4 razy wytrzymał przez mniej niż 20 spotkań. Raz ponad 40. Goniony z Crvenej po 11 meczach, dwa razy w Atenach - dwa razy wypad przed dobiciem do 20 meczów...

Właściwy człowiek z odpowiednią świadomością, że dotrwanie do zimy będzie sukcesem. Zadaniowiec!

I jak w tym klubie ma być normalnie?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
Czy to nie plotka czasem z tym trenerem .Ktoś pisał ,że w niedziele po meczu ma być prezentacja .Gdyby to był on to może dostaniemy zawodnika pokroju Vadisa .
Ma dobre rozeznanie rynku portugalskiego i nie tylko. Druga sprawa jak nasi chłopcy dostaną w kość na treningu czy nie będą próbowali go zwolnić >
Gdy tak było nie zwalniałbym tym razem trenera a zawodników, którzy mają wyjeba....ne na gre .Wreszcie może byłby porządek w szatni i trochę pomyśleliby zanim by to zrobili !!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Czy plotka nie wiem. Zobaczymy max w poniedziałek. Jak wtedy nie oglosza to nowy nie chce się ujawnić przed meczem z Luxem tylko po na wszelki wypadek. Bo jeśli nie jest to sabotaż zawodników i to na wielką skalę tylko ich gra pokazuje to na co teraz ich stać to tam zakończymy puchary.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Jaki sabotaż zawodników
Sabotują siebie? Swoje mega premię za awans do LM czy LE.
Grają rok bez trenrea. W zimię kiedy trzeba ładować baterię na cały rok były wakację w USA
Takich zaległości i mętliku w bani nie da się nadrobić w 5 min
Co do Sa Pinto i jego kandydatury powiem tak. Jestem tak wyposzczony jeśli chodzi o kogoś z papierami trenerskimi że biorę go w ciemno
Myślę że w takiej grupie na pewno byli piłkarze którzy chcieli solidnie potrzebować,ale wybrano marketingową Floryde.
Co zrobić jak na siłę prezes i trener - doktor teoretyk odciągnąli Cię od treningów.
Zwiedzanie, spotkania z Polakami itd.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Skoro nie sabotaż to poprawy gry sxybko nie zobaczymy jak i grupy LE
Marszałek Polski
 • 0 / 0
LLEGIAA
spkojnie za Magiery wystarczyło otworzyć okno wpuścić świeżego powietrza
Może teraz otworzą okno i drzwi. Zrobią przeciąg i też będzie pięknie;)
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Oby ale mają na to od dziś tylko 5 dni a gdyby nowy trener był w poniedziałek to tylko 3 dni...mało trochę nawet jak na przeciąg
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O to samo mam pretensje
Pisałem ze już na meczu z Lechia powinien byc nowy trener
Bylby czas na ogarnięcie jako tako szatni i mecz z Dudelange może wygladałby inaczej
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Jeśli ktoś w tym klubie sabotował grę przez Jędza i napluł w twarz tysiącom kibiców w czwartek to nie powinno być dla niego tutaj miejsca. Cień Bogusława ciągle unosi się przy Ł3, oczywiście Stanowski świetnie poinformowany w sprawie Jędzy. Nudne to już się wszystko robi.
Wydało się - obecna sytuacja Legii to sprawka... cienia Bogusława wciąż unoszącego się nad Ł3.

Mioduski uratowany.
może trzeba zatrudnić egzorcyste od cieni :)
~mofoq
 • 1 / 0
Stano wie bo Lesny kase bierze od kontraktu Jedzy. To samo z Chukwu a przedtem ze sprzedazy Rado
Domyślny awatar Chorąży
 • 3 / 0
Rozumiem, że kontrakty bezużytecznego Eduardo, ogórka Mauricio, Pasquato nie stanowią problemu? Bardzo ciekawe.
Najlepszy był ten gruby... Jak można było go zakontraktować z brzuchem na 3 lata...?

Masz trenera,który wg prezesa ma awansować do LM i dajesz mu jako wzmocnienie grubego na 3 lata.
Domyślny awatar Chorąży
 • 1 / 0
I gruby był reklamowany przez prezesa jako nowy Ofoe xD
Bardziej niebywale jest jak można było nie ogarnąć mu indywidualnego treningu by w ten rok stracił brzuch i wrócił do gry...
~DoThorstein
 • 0 / 0
Kolego pamiętaj ze Odjidja tez był gruby i pewnie tez sobie na poczatku beczkę z niego kręciłeś :) a teraz sam widzisz
Jak nie chciał to co.Zresztą od kwietnia gdy wrócił z Anglii to nikt się nie interesował. Tak to u nas działa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dziwne z tym Berto
Podobno Legia to taki klub że płaci się karę za nadwagę.
Chyba że Berto miał to w
kalkulowane w koszta swojej pensji;)
Porucznik
 • 1 / 0
1. Transfer i pensja Jędzy - podpisana przez poprzedni zarząd. Przy biernej lub czynnej, ale jednak zgodzie 60% udziałowca (czyli większościowego) i Przewodniczącego Rady Nadzorczej w jednej osobie, Pana Mioduskiego.

2. Żaden trener nie chce się pojawić na Łazienkowskiej. Dlaczego? Dlatego, że mając w perspektywie zwolnienie po kilku miesiącach, brak wsparcia właściciela i prezesa, możliwość zakazywania gry wybranym zawodnikom przez tego ostatniego, nikt szanujący się tu nie przyjdzie.

3. Tworzenie specyficznego klimatu wokół piłkarzy. Jeśli pracownik przychodzi do firmy i dostaje umowę na X złotych, to będzie to miał wypłacone. A w Legii? Może tak, może nie, a może w przyszłości i na raty.
Koncepcja nam się - wicie rozumicie - zmieniła. Także teraz trybuny, no chyba, że jednak za mniej, niż się umówiliśmy. To ma być zachęta dla graczy, żeby tu przyszli?

I jeszcze jedno. Kupowani są "syci", albo kulawi, dla których Legia to szczyt. A powinni przychodzić "głodni" sukcesu, z opcją na wypromowanie się i wyjazd. Chciałbym widzieć Dudę, Beresia, Prijo, a nie Eduardo, Antolicia, czy nawet Kante (umiem najlepiej marnować setki, ale raz wyszła mi runda życia).
Przypomnę, że można tak, jak napisałem - wystarczy sprawdzić, co robiliśmy w Europie w ostatnich latach, a co robimy od zmiany na stanowisku Prezesa. I żadne dublety mnie nie przekonają - to tylko pudrowanie dramatu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
Bo z trenerami za Leśnego było inaczej. Co początek sezonu nie było wymian, nie?
Boateng a europuchary były? Były. Różnica jest? Jest.
Porucznik
 • 3 / 0
@Boateng

Chory pomysł z Hasim i szybka zmiana plus Czerczesow.

Nie przypominam sobie jednak serii Jozak, Klaf, nikt.

W ogóle nie przypominam sobie kilkutygodniowego bezkrólewia w kluczowym momencie sezonu.

I jeszcze jedno - były awanse rok w rok do LE? Kasa wpływała? Także proszę - nie mieszajmy systemów walutowych. Sam miałem wiele zastrzeżeń do Leśnego, ale to, co dzieje się za obecnej prezesury, to jakieś horrendum.
Domyślny awatar Chorąży
 • 1 / 0
Boateng Legia za Leśnego nie odpadała z ogorami z Mołdawii, Kazachstanu, Słowacji i Luksemburga. Z tym już nie da się dyskutować. Sportowo mamy koszmarny zjazd.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Żaden trener nie chce się pojawić na Łazienkowskiej. Dlaczego? Dlatego, że mając w perspektywie zwolnienie po kilku miesiącach, brak wsparcia właściciela i prezesa,


Dlateho będzie Sa Pinto
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
@kodym1

Jesli mowisz, ze Miouduski jest czynnie lub biernie odpowiedzialny m.in za transfer i pensje Jedrzejczyka bo mial 60% udzialow to czy rowniez uwazasz ze wszystkie tytuly zdobyte za czasow Lesnodorskiego sa rowniez tak samo jego zasluga?
Porucznik
 • 1 / 0
@NaszaL

Oczywiście! Zwłaszcza, że do tych tytułów sam się przyznaje i mocno z nimi identyfikuje :) Jak do każdego sukcesu :) Oznacza to, że wiedział doskonale, co się dzieje w klubie i był bardzo zaangażowany. Zgadza się? Skoro tak, to znał również wszystkie bieżące problemy i aktywnie je rozwiązywał w codziennym trudzie, znoju i pracą u podstaw.

Czy to prawda, że w Związku Radzieckim rośnie zboże jak słupy telegraficzne?
Tak, to prawda! Czasami nawet gęściej!
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
@kodym1

Ok, w takim razie nie ma co dyskutowac o Lesnym... wszystko co stalo sie z Legia po ITI jest wina i zasluga Mioduskiego...
Porucznik
 • 4 / 0
@NaszaL

Absolutnie nie! Z wywiadów Pana Mioduskiego wynika jasno, że wszystko co po ITI wygląda tak: wszystkie sukcesy to zasługa Pana Mioduskiego, a wszystkie błędy i wypaczenia, to wina Pana Leśnodorskiego.
Takie przesłanie płynie wprost z krynicznego źródełka prawdy i jest to aksjomat!

Bądź uczciwy i obiektywny, bo wiesz... Nieoceniony jz166 nazwie Cię zaraz "trollem i szkodnikiem na pasku Leśnego", a tego Twoja psychika może nie wytrzymać. Także - bądź ostrożny i wyważony w swoich opiniach!
Tak co złego to poprzedni prezes a co dobre to on. I wywiady tylko wtedy gdy jest git. Wtedy Mioduski leci do kamer. A teraz jest schowany jak szczur.
Ja wiem że są zwolennicy Leśnodorskiego i są zwolennicy Mioduskiego(ja),ale czy zwolennicy Leśnodorskiego zapomnieli już jak piłkarze deklarowali że odejdą razem z Leśnodorskim jak Mioduski wykupi klub?Od tamtej pory stawiają pod ścianą obecnego właściciela.Czy nie uważacie że to mogą być ich gierki?Może im Prezes(właściciel) nie odpowiada takrze jego wizja,jego trenerzy i wszystko co związane z klubem?I nie mówię tu o wszystkich bo są też nowi piłkarze którzy mogą nie wiedzieć o co kaman,ale została grupa piłkarzy którzy deklarowali odejście z klubu jak Mioduski wykupi Legie.Pamiętacie?
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
stary jestem a pamięć zawodna, mógłbyś przypomnieć? Może jakiś link?
Porucznik
 • 0 / 0
@Vipers33
Zmienia Ci się szef. Odchodzi ten, który Cię zatrudnił i z którym świetnie Ci się pracowało. Masz wielkie wątpliwości, czy nowy się sprawdzi, zwłaszcza, że wiesz jak wyglądała jego "praca" dotychczas.
Ale...
Facet wchodzi, udowadnia, że jest profesjonalny, wie, co robi, ma wiedzę, ocenia podwładnych nie wg klucza "starzy źli, moi nowi lepsi", tylko obiektywnie i uczciwie. Będziesz z takim nowym szefem pracował i dawał z siebie wszystko, czy bez sensu kopał pod nim dołki?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Trolle Leśnego pamięć mają mocno wybiórczą. A z trollami hejterami, jak to z trollami hejterami, nie ma sensu żadna dyskusja. Taki Radovic już dawno powinien wylecieć, bo publicznie potwierdził, że Mioduski mu nie pasuje jako prezes (w lidze plus extra jakiś czas temu). On ma kontrakt na szczęście tylko do końca sezonu i do widzenia. To samo zdaje się dotyczy Kucharczyka, też mu podziękują po tym sezonie.
To dobrze,że jest jeszcze Eduardo. Teraz wiadomo w jakim celu. Szykowany na następce :)
Porucznik
 • 0 / 0
O, jest błazenek jz166 :) Tęskniłem Kochanie :) Od rana nie widziałem sformułowania "trolle Leśnego" :) Za oknem deszcz... Na szczęście jesteś i rozświetlasz radośnie ten ponury dzień :)))))))
@Legio proszę resztę było w wywiadach ale znajdę dla Ciebie.


"Będzie rewolucja, jeśli prezesem nie zostanie Bogusław Leśnodorski. Działacze typu Michał Żewłakow i Dominik Ebebenge na pewno odejdą, „Żewłak” był nawet u prezesa Mioduskiego i powiedział, że nie wyobraża sobie dalszej współpracy. Mnie też nie będzie. Utożsamiam się z prezesem Leśnodorskim i nie wyobrażam sobie współpracy z prezesem Mioduskim.....Wiem też, że w pierwszym zespole Legii zawodnicy chcieli wydać oświadczenie, że chcą, by prezesem Legii został Leśnodorski. Inaczej to pójdzie jak w dominie, najpierw pierwsza kostka, potem stanie się tragedia...."
I właśnie LegioXI powoli "dzieje sie teagedia"a to dzięki pilkarzykom co chcieli dawać oświadczenia,są obecnie w Legii
Viper to są słowa Szamotulskiego. I również on wytłumaczył jakiego typu nastąpi reorganizacja pracy przy Ł3. Sugerując korpo.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Jeśli drużyna grała słabo przez Jędze, to ja nie mam pytań... Trzeba wyłapać bydło szkodzące klubowi, spuścić na rezerwe rezerw. I niech tam się kiszą póki ktoś się nie zgłosi... Trudno stracimy finansowo, być może sportowo. Może MP odjedzie, ale ja nie mam ochoty wspierać takiego bydlactwa i szkodnictwa dla klubu któremu oddaje serce. A jak się prawdopodobnie okazuje piłkarze zamiast wypruwać żyły to sobie robią układziki i kolesiowanie....
A ty zamiast złapać kogoś za rękę wolisz besztać sugerując się wyobraźnią... Na razie szkodzi Mioduski. Zawodników ktoś trenuje i ktoś odpowiada za formę prezentowaną przez nich. Ktoś też zatrudnia tych wszystkich ludzi.
Domyślny awatar Kapral
 • 1 / 0
@czarnuch Może mnie ponosi ale mam prawo być wściekły. Zwróć uwagę, że oni po imprezie w środku okresu przygotowawczego powinni wygrać mecz z tym Dundelange. Oni w czwartek mieli na wszystko wybimbane, nie pokazali ani trochę chęci. Czy do chęci potrzeba umiejętności? trenera? przygotowania? Wg. mnie przegrali specjalnie. Nie bronie Mioduskiego, ryba psuje się od głowy. Ale piłkarze nie powinni na boisku pokazywać swojego focha na zarząd bo największą krzywdę robią kibicom...

Jeśli piłkarz gra przeciw klubowi to ma prawo zakładać koszulkę i całować herb - jak już mu przejdzie robienie na złość?
Sang ale kogo rolą jest ogarnięcie kadry? Samych zawodników? Zatrudniasz ich i mówisz: Słuchajcie tu jest piłka, tam bramki i macie wygrać LM?

Albo jesteśmy poważni i dyskutujemy jak dorośli ludzie albo teoretyzujemy do granic możliwości o ile takowe są i hip hip hura co jeden lepszy rodzynek.
Zobrazuje..

Jest pan właściciel. Pod nim..
Jest pan prezes. Pod nim..
Jest pan dyrektor (?). Pod nim..
Jest pan trener ze swoim sztabem. Pod nim...
Są panowie piłkarze.

A więc tak k... J.. Piłkarzy i ch...! :)

Jak Kuchy gra co trzy dni i zdobywa te 10-15 bramek w sezonie i parę asyst a mimo to jest j... bo i tak nie ma komu za niego grać to jest ok i dalej j... Kuchego tak?
Jak kolejny sezon liczymy na emeryta Radovicia... to tak.. J.. Rado tak?
Jak ..... na jokera Hamalainena.. to j... Hamę tak?

I tak mogę wymieniać i wymieniać tylko KTOŚ KADRĘ BUDUJĘ. KTOŚ ZA COŚ ODPOWIADA. My, dorośli to rozumiemy. Tu trzeba to tłumaczyć jak dziecku.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Obawiam się, że ty mnie nic a nic nie zrozumiałeś. Tak z zasady próbujesz wmówić, że to wszystko wina Mioduskiego.... Ale ja nie twierdze inaczej. Słaba kadra to jego wina, sytuacja z trenerem to jego wina, dziwne odsuwanie od kadry i przywracanie to jego wina.

nigdy przenigdy nie jeździłem po Rado, Kuchym a nawet o Hamie, źle się nie wypowiadałem. Chodzi o to, że prawdopodobnie, piłkarze też dokładają do tego swoje kilka gorszy. A nie powinni, jeśli nie dla kibiców to dla własnej kariery.

Dalej możesz mi tłumaczyć rzeczy oczywiste robiąc ze mnie idiotę a z siebie profesora. Ale nie ty jesteś problemem Legii więc zwisa mi to :)
@Sang ależ zgadza się, masz rację. Też uważam,ze w ramach dobra swoich karier sami powinni trenować i wygrywać.
~Ech
 • 0 / 0
Ciekawe czy druzyna nagle ozdrowieje... Jak tak to powinna byc jakas kara finansowa na kazdego zawodnika ktory narazil Legie na ogromne straty finansowe...
~Lesny Dziadek
 • 0 / 0
Czyli umowazostala przedluzona o kolejne dwa lata i kasa sie zgodzi.
decyzja o zawieszeniu Jędrzejczyka - idiotyczna, teraz o odwieszeniu - jeszcze głupsza. Jak się powiedziało A, to trzeba konsekwentnie powiedzieć B.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Nie powiedziałbym, że to była zła decyzja. Nie znamy wszystkich faktów, a zapewne było tak, że klub z Arturem rozmawiał o kilku scenariuszach.

700 000 euro to zbyt wysoki kontrakt dla zawodnika, który od początku jego podpisania prezentuje 30% swoich możliwości.

W momencie gdy klub wykorzystał środku w postaci rozmowy, co nie dało rezultatu, posunęliśmy się do drastycznej formy. Być może finansowo nie podziałało, ale może wpłynie to na formę i grę Artura, bo prawda jest taka, że grając był osłabieniem. Niech przemówi do nas fakt, że został wygryziony przez ... BROZIA!
Chaos który sieje prezes ma swoje konsekwencje. Wszystko zaczęło się jeszcze w czerwcu, kiedy nie potrafił znaleźć trenera, cały okres szlifowali 3-5-2, po 2 kolejkach zmiana koncepcji (czyli przepracowany okres zmarnowany), a teraz jeszcze nie było kim grać z reprezentacją Luxmedu w obronie, to zagrał tam Nagy, dał się objechać, straciliśmy pierwszego gola. No to na rewanż Jędza wraca.
~DAROLEGIA
 • 0 / 0
zgodził się na obniżenie pensji a o to Miodkowi chodziło
Nie wraca na rewanż. Chyba że planujemy "manewr Ostrowskiej"
Podpułkownik
 • 2 / 0
Wraca na Cluj.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Czy Pudel też sobie odłoży kasę i za fatalne zarządzanie klubem dołoży parę baniek z swojej kieszeni? Ponoć kocha Legie więc zasypie budżet kasą którą straciliśmy z LM.
Dobrze,że mamy jeszcze Eduardo a więc jest rezerwa,z której skrzętnie prezes być może będzie w stanie "zejść".
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 0
700 000 euro rocznie to był kontrakt mocno na wyrost. Rozumiem 300 - 400 tyś euro, ale 700 000 euro dla jednego zawodnika przy naszych realiach to wsadzenie klubu na minę. Szczególnie w sytuacji, kiedy sam zawodnik spuścił z tonu, osiadł na laurach i miał wywalone na wszystko, bo taka jest niestety rzeczywistość.
Artur Jędrzejczyk od dwóch sezonów nie prezentuje formy, która zaprzeczyłaby wszystkim i wszystkiemu. Jak na Reprezentanta Polski, lidera Legii czy też zawodowca zarabiającego .... 250 000 zł miesięcznie !!! 60 000 zł tygodniowo !!! czyli po 30 000 zł !!! za jeden mecz!

Prawda jest taka, że Artur mógłby się spocić przez 90 minut za 30 000 zł !!!.

Dlatego uważam, że sytuacja Artura to wina, która leży po trzech stronach. Przede wszystkim poprzedni zarząd, który podpisał z Jędzą tak wygórowany kontrakt. (pewnie z myślą, że zawodnik będzie najlepszym zawodnikiem w klubie pod względem sportowym, że będzie liderem w szatni, ale także zostanie po sezonie sprzedany z zyskiem).
Ówczesny zarząd, który blokował grę Artura (pewnie z myślą, że chłopak spuści z tonu. klub walczył o swoje i wydaje mi się, że pewne możliwości się wyczerpały, stąd taka decyzja o klubie kokosa).
Artur Jędrzejczyk nie jest bez winy. Nikt nie wymaga od niego bramek, kreowania akcji, asyst, bo to boczny lub środkowy obrońca. Jednakże niestety, ale Artur nawet i z tego co potrafił kiedyś najlepiej nie wywiązuje się w Legii nawet w 30%. Wszyscy widzieliśmy grę Artura w Legii i nie da się podważyć, że grał bardzo słabo jak na możliwości, warunki finansowe i swój status.
Radek pełna zgoda. Taki kontrakt to bomba,która prędzej czy później problem sprawi. Natomiast o co jest te wielkie halo? Czy zawczasu Mioduski nie mógł tupnąć nogą? Mógł. Był świadomy "ryzyka". Teraz boli,bo się pogubił i najłatwiej zejść mu z kontraktów.

Natomiast co do obrośniętej legendą formy... Kto w Legii był przez ostatnie 2 lata w formie..? Malarz i..? Kuchy..? Pazdan..? Hlousek..? Hamalainen..? Może to wina hm trenera? Trenera Hasiego? Trenera Magiery? Trenera Jozaka? Klafuricia? A może Sosa? Krzepoty?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
czarnuch,
wina leży przede wszystkim w piłkarzach. To oni powinni dbać o sobie i zachowywać się jak zawodowcy. Powinni przestać zwalać na wszystko i na wszystkich,
Spójrzmy na postury, na masę mięśniową, rzeźbę tych naszych "zawodowców". Wystające brzuszki, hot-dogi itp.
Może stabilizacji nie było, bo i trenerów zmieniamy, i zarząd, ale na Boga ... piłkarz z charakterem, sportowiec jeżeli widzi, że dookoła źle się dzieje, to bierze się za siebie sam.

W Legii mamy wielu doświadczonych zawodników. Chłopaki się znają. Wiedzą o co w piłce chodzi. Czy nie może być tak, że siadają razem i mówią tak: panowie, trener nie daje rady, taktyka jest nie dla nas, dlatego też mimo wszystko gramy swoje.
Piłkarze kolego muszą zacząć samodzielnie myśleć. Są analitycy, są trenerzy, ale nie można wszystkiego robić za tych ludzi. Każdy z nich przed meczem powinien mieć rozpracowanego rywal. Usiąść sobie w domu, pooglądać mecze, popatrzeć, nauczyć się zachowań rywala, a oni tylko czekają na gotowe.
Zero profesjonalizmu.
Radek... Przedstawię Ci scenę z kabaretu.

Jest Legia. Legia z największym budżetem w kraju.. Głodna Ligi Mistrzów..
Wchodzi do szatni wymagającej wzmocnień przed ambitnymi planami mały, gruby i zagraniczny. Wszyscy w szoku a to nowy pomocnik z kontraktem na 3 lata. Prezes przedstawia go jako melodia przyszłości. Nie mija pół roku a gość zamiast gubić brzuch transfer traktuje jak wczasy.

I potem weź wytłumacz wszystkim nowym,że Legia albo śmierć.

Potem przychodzi nowy trener.. Każdy już wie,że to gość,który nie tak dawno starał się dowodzić... kobiecą drużyną. I weź tym wszystkim kozakom wytłumacz,że on ich nauczy 352 i będą golić frajerów.

I teraz szczerze... Przede wszystkim patrzę na to.. Kogo Mioduski zatrudnia. Komu płaci,aby osiągnąć to,co sobie zamierzył. Jeśli zatrudnia przeciętnych piłkarzy a do tego kiepskiego trenera to są tego efekty. Piłkarze bez formy a wyniki biedne.

"W Legii mamy.."
Od ilu lat narzekamy na Kuchego? Gość tak, wiele daje ale ile razy narzekaliśmy na brak alternatywy. No ale nie ma. Podobnie jest z Radoviciem.. Hamalainenem.. Hlouskiem.. Astizem.. Na końcu wymagamy przede wszystkim od nich nie patrząc co faktycznie dają nam wzmocnienia. Ba, nawet zostawiając w tyle świadomość,że przecież od ROKU nie ma trenera.

No ale wiadomo.. Sami powinni grać,wygrywać.. ech.
Porucznik
 • 0 / 0
@Radek

Idąc tym tokiem rozumowania, powinniśmy mieć na ławce kogoś w stylu Paweł "NieWPRDLMSię" Janas ;) Niestety obaj wiemy, że to nie działa...

Co nie zmienia faktu, że większości kopaczy się nie chce i tu pełna zgoda. Tyle, że ryba zawsze psuje się od głowy.
@kodym1
Przecież kogoś takiego też mieliśmy.. Sympatycznego Klafuricia UDOSIĘALBOSIĘNIEUDO. Gość ostał się bo a) nikt nie chciał podjąć się gaszenia kolejnego pożaru; b) nie było kasy na kogoś konkretnego; c) jest pod ręką i zawsze można na kogoś wszystko zwalić. A tak naprawdę to był statystą w tym całym kabarecie.
Kolejna kompromitacja prezesa. Strach mu zajrzał w oczy i wizja odpadnięcia z piekarzami, kelnerami i prawnikami. Oby tylko nie było za późno.
Mioduski. A było tak dobrze za poprzedniego prezesa. Teraz muszę czytać newsy o twoich kolejnych ruchach.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Bylo dobrze... glownie dla niego i jego przyjaciela z Poznania...))
Takie tam - ruch pana Mioduskiego w sprawie wysokiej pensji Jędzy skłania do przeymyśleń. I tak, Pazdan chce odejść tylko dlatego, by ustawić siebie i rodzinę do końca życia - nic w tym złego - więc może tak zaproponować mu kontrakt w okolicach panajędrzejczykowego i na takich samych zasadach. Pazdek z wolną głową jest nie do zastąpienia. Obciążony chęcią odejścia nie zaryzykuje kontuzji w przypadku stykowej sytuacji,

Podobny manewr można zastosować pozyskując naprawdę ciekawych polskich piłkarzy, trzymając budżet w ryzach. Nowe rozdanie praw medialnych da Legii około 10 mln. złotych, a pozostaje jeszcze niesprzedana nazwa stadionu. Przyszłoroczny budżet i następne uniosą ten finansowy ciężar bez trudu. Zysk to podniesienie poziomu sportowego i to teraz.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
tak trochę piramidą finansową zajechało .... kumulacja kumulacja i potem nagle krach jak ostatnio z funduszami czy lirą turecka...takie w stylu ostatni gasi światło. Nie ma pewności przychodów w przyszlości więc jest to z jednej strony fajne ale z drugiej mocno ryzykowne na większą skalę
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Kto będzie chciał reklamować swoją nazwą arenę porażek z Luksemburgiem?
Ciucholand Arena?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Można go jeszcze zgłosić na rewanż z Luksemburczykami?
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
nie
Najważniejsze, że po przywróceniu Jędrzejczyka, reszta naszych piłkarzyków nie będzie miała "blokady mentalnej", która wiązała im nogi.
~marcys45
 • 0 / 0
Panowie, przestańcie pisać głupoty. To Miodka kasa i gówno mnie obchodzi czy zapłaci Jedzy teraz czy za dwa lata. Ważne żeby oni w końcu zaczęli grać w piłkę. Miodek popełnia błędy, ale każdy z nas je popełnia. Żeby było jasne, nie bronię prezesa. Ale jeśli teraz Jedza wyjdzie w pierwszym składzie, to wtedy zobaczymy czy jest warty takiej kasy. On też ma coś do udowodnienia, jeśli faktycznie ma L w sercu.
Jeśli to było przyczyną naszej tragicznej dyspozycji (przekonamy się niebawem z piastem), to ktoś w klubie powinien sobie teraz podliczyć premie za LM i odjąć od tego te 800k eur. Następnie przeanalizować co byłoby dla klubu korzystniejsze.
TOTALNA AMATORKA!
Eldiablo... i znów.. Karać trenerów piłkarzy... Kiedy wreszcie odpowiedzialność za OCZYWISTE BŁĘDY dotknie prezesa a jednocześnie właściciela? Przecież to on w głównej mierze działa na szkodę Legii. Carlitos czy Kante mają focha,bo Jędza ma bana? A może Philipps? Vesović,Antolić czy Wieteska? Ale już Cafu oraz Eduardo to na pewno oni!

Amatorka dotyczy głównie prezesa i to od początku. PR nic więcej. A i plus za ściągnięcie na trochę Leśnego!
Ja to wiem, Ty to wiesz, wie to sporo osób z tego forum, ale są osoby które za takie wypowiedzi dają minusy, bo wierzą w....no właśnie w co??? W piękne słowa naszego "prezesa"???
Boli mnie bardzo, że Miodulski w rok zniszczył dorobek ciężkiej kilkuletniej pracy... Nie mamy obecnie w Legii ludzi którzy mają pojęcie o tym co robią. Obawiam się, że dla nas to równia pochyła i minie kilka lat (po odejściu prezesa oczywiście, bo z nim za sterami w to nie wierzę) zanim ten bajzel ogarniemy. Niestety piękna era Legii zakończyła się oficjalnie wraz z początkiem prezesury Miodka...
No to zostaje jeszcze tylko znalezienie nowego prezesa, nowego trenera, nowego dyrektora sportowego, Fachowca (przez duże F) od przygotowania fizycznego, specjalistę od spraw marketingu i będzie szansa na odbudowanie się w ciągu 2-3 lat.
ŻENADA!
~Saul
 • 0 / 0
Pacta sunt servanda. Cholerni amatorzy.
Czyli oficjalnie utraciliśmy płynność finansową i zadlużamy się u piłkarzy. Pięknie...
Spokojnie.. Leci z nami pilot Mioduski :) niedługo doleci trener z prawdziwego zdarzenia, Stolarski a potem to już z górki. LE do wiosny, dublet i wyprzedaż zimą.
Jprdl... to jest kpina co w tym klubie sie dopierd... Mioduskiego to za kaka powinno sie powiesić za zniszczenie tak dobrze prosperujacego klubu.

Pensja Jedzy to kropla w morzu:) gdybybw tamtym roku była chodziaz LE nie byłoby problemu.. gdymy nie zatrudnianie Jozakow i jego specow "na lata" tez kary za zerwanie kontraktów nie trzeba by było płacić.

Homo loczek sie pogubił i to bylo pewne.. czuje, że kozetka jest często grana i radzenie się swoich ciepłych przyjaciół.

Szkodazl, że na jego zachwianej osobowości traci Legia. Tak tak terminatory jakies jz i inne Jonq czy jak macie.. przez Waszego wizjonera prezesa, który uratuje Legie po takich chudych i marnych latach Leśnego, wracamy całkiem szybkim tempem do iti patataj..

A było tak pięknie to sie zachciało władzy jak Biedroniowi... ahhh tfu
Podpułkownik
 • 1 / 0
Z tym ze Biedron akurat radzi sobie dobrze.
Mieszkancy Slupska sa zadowoleni.
~DF
 • 0 / 0
Artykul troche ciezki do zrozumienia wiec dla tych ktorzy dziekuje Jedzy - nie zgodzil sie na nizsze zarobki, on zgodzil sie na to zeby 50% swojej pensji dostal na raty w pozniejszym terminie, dalej bedzie zarabial 700 tys Euro.

Zero szacunku dla niego, ma w d$pie Legie.
Teraz wszystko w rękach a raczej nogach Jędrzejczyka, zobaczymy czy będzie dalej pozorowanie gry czy jednak jak twierdzi udowodni że ma Legię w sercu.
idąc tym tokiem myślenia... Teraz wszystko w rękach Mioduskiego. Zobaczymy czy będzie pozorował prezesowanie czy jednak udowodni,że ma Legię w sercu.
Pułkownik
 • 3 / 0
niech on już lepiej nie prezesuje, tylko zatrudni kogoś na tym stanowisku,

kogoś, kto w przeciwieństwie do niego, zna się na piłce i zarządzeniu klubem...
~Axen
 • 0 / 0
No przecież jest Zachorski. On faktycznie tam zarządza
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Miodek to niech trzyma się z dala od podejmowania decyzji. Czego ten człowiek się nie dotknie to delikatnie mówiąc zamienia w g.ó.w.n.o. Tutaj potrzebny jest Prezes który ma pojecie o piłce, a nie facet który co wywiad zaprzecza sam sobie.
"Śmiał bym się"gdyby to był powód słabej gry Legii.A tak na poważnie jeżeli zobaczymy 10 razy lepiej grającą Legie i stanie się to o czym mówił Malarz w wywiadzie(deklaruje przejście do IV rundy LE)bo wiedział jaki jest stan rzeczy słabej postawy legionistów,to oznaczałoby że klub Legia Warszawa jest zakładnikiem swoich piłkarzy.Mam nadzieję że tak nie jest i chciałbym się mylić.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Tak czy siak skoro została podjęta nie radyklana decyzja o jakiej sie pisało czyli zakaz gry przez rok rozwiązanie kontraktu i oszczędność 1,2 mln eur (kwota kupienia jednego bardzo dobrego zawodnika) a stanęło na tym że Legia nic nie zaoszczędzi a przesunie platność w czasie tylko to jest to znowu kolejna amatorka bo to powinno się dogadać już przed/zaraz po meczu z Cork.
Tak to takie przeciąganie liny które i tak poza płynnością z ktora widać jest bardzo słabo nic nie daje klubowi spowodowało tylko brak grania zawodnika i jeszcze w dodatku takiej sytuacji kadrowej. Znowu to pokazuje jakieś ulomne myślenie pomijając oczywiście formę Jędzy która nie wiadomo jaka jest i jego ogólne chęci do gry
Vipers niestety taką sytuację powodują ograniczone możliwości Polskich klubów.
Wiadomo że zawsze taniej będzie wymienić trenera nawet z jego ekipą niż pozbyć się kilku piłkarzy nazwijmy ich wichrzycieli i zastąpienie pełnowartościowymi zawodnikami. I niestety piłkarze to wykorzystują przez to trener często jest właściwie ich zakładnikiem.
Niestety na dziś obawiam się że to sytuacja trudna do rozwiązania, do tego piłkarze często mają dobre układy z dziennikarzami i zaszczucie trenera szczególnie obcokrajowca to niewielki problem.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
swirek strasznie się to czyta ale niestety tak to chyba wygląda, przykre to jest bardzo i nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem i ambicją. I to za jaka kase w porównaniu ze zwykłymi ludźmi ....
Świerku Obawiam się że masz rację .Ale jeżeli tak jest w przypadku naszych legionistów to teraz gdy zaczną grać jak potrafią,i zwyciężać to będzie widać jak na dłoni że taką grą(slabą postawą) szantażują klub, trenerów oraz właściciela.Ale czy to jest dobra droga?,przecież kibice nie są idiotami i tym sposobem piłarze nie zbudują z nimi mocnej więzi tylko nienawiść i brak zaufania.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 0
sorry miało być tu

Panowie

Zanim napiszemy brawo dobry Jędzą i brawo zły Mioduski lub na odwrót kto jak woli to zastanowmy sie nad tym skromnym wpisem

"Teraz będzie otrzymywał rocznie połowę swojego dotychczasowego wynagrodzenia. Płatność została rozłożona w czasie."

W normalnej firmie jak ktoś obniża Ci wynagrodzenie o polowę to od kolejnego miesiąca dostajesz 50% swojej pensji i tyle, nie ma żadnego rozlożenia w czasie. Więc jak tu jest ? Jędza zarabia 50% swojej pensji i tyle czy raczej Jędza zarabia do 2020 roku 50% swojej pensji ale potem na koniec dostaje dużą kwotę stanowiącą te jego drugie 50% które było wkladane do "skarpety" ?

Jesli tak to Prezes za dużo nie zmienił, szatnia dalej ma zawodnika zarabiającego najwięcej. Zysk tylko taki że 24 * ok 400k eur trzeba wyplacić za 2 lata i problem przesuwa się w czasie. Zysk to też ze zawodnik zacznie grać (pytanie jak?)

Więc jeśli ktoś znajdzie gdzieś rozkminienie tego na twiterkach czy innych to niech się podzieli bo nie wiadomo jak patrzeć na tę wiadomość.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 5 / 0
dobra odpowiedź jest prosta

za legionisci.com

"Przeciąganie liny trwało niemal miesiąc, ale w końcu strony doszły do porozumienia. Nie oznacza to jednak, że piłkarz zgodził się na obniżkę pensji. Wysokość umowy pozostaje bez zmian, ale płatność została rozłożona na raty. To pokazuje dobitnie, w jakiej kondycji finansowej jest obecnie klub z Łazienkowskiej.."
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
czyli tak czy siak Jędza na koniec grudnia niezależnie od tego jak będzie grał przytuli 2*350k eur + ok 120 k eur = 820 000 eur
Przez 4 lata co roku będzie dostawał połowę tego,co ma obecnie za rok kontraktu.
"To pokazuje dobitnie, w jakiej kondycji finansowej jest obecnie klub z Łazienkowskiej.."

Skoro tak słabo z finansami to dlaczego dano Carlitosowi kontrakt życia.50 czy 60 tys euro skoro w wiśle miał 7tys euro na miesiąc i tak bardzo chciał grać w Legii to powinien dostać 15tys euro + bonusy za wygrane mecze
Piłkarzyki olewają sobie gre a i tak mają wypłacane bajeczne pensje i jeszcze dostają wyjściówki za pierwszy skład to jest chore.W Cwartek na 99% odpadną z luksemburczykami i co wtedy?
czwartek
Terminator,bo nie musieli za niego płacić miliona euroszekli. Tak samo jak za Kante, Wieteskę, Michalaka czy ew Stolarskiego. Wszystko to opcje oszczędnościowe. Ekonomiczne.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
czarny

przez jakie 4 lata ? On ma kontrakt do grudnia 2020 roku więc 2,5 roku.

Do tego będzie dostawał połowę ale potem odzyska te ok 820 000 eur które nie będzie miał przez ten czas wyplacone.
"będzie pobierał rocznie polowe tego bo to co miał dostać w dwa lata dostanie w cztery" - via M.Szymczyk Legia.net
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
dostanie w cztery .....

hmmm to część zapłacą mu już 1,5 roku po tym jak nie będzie zawodnikiem Legii ????
Domyślny awatar Kapral
 • 1 / 0
Nikt nikomu wielkiej łaski nie zrobił.
Mioduski załatwił sobie płynność finansową bo łatwiej płacić 400k rocznie przez 4 lata niż 800k rocznie przez 2 lata.
Jędrzejczyk i tak dostanie całą kasę jaką ma w umowie podpisaną przez Leśnego i na 100% jakieś odsetki. Wyższe niż dostałby na lokacie i wielu inwestycjach, pewnie i wyższe niż odsetki ustawowe jakie by uzyskał w sądzie (pewnie egzekwowane po latach) gdyby Legia stała się niewypłacalna i przestała wypłacać kontrakt, ale niższe niż miałby Mioduskiemu (tj. jego spółce) udzielić bank.
Wszyscy zadowoleni. De facto to jest pożyczka dla Legii od Jędrzejczyka na niezłych warunkach, opłacalna dla obu stron.
Tak lepiej dla prezesa. Poza tym Jędza zawsze może zostać skoro wciąż gramy Astizem a na lewej poza Hlouskiem nie ma nikogo od Brzytwy czasów :)
~Greg088
 • 0 / 0
Chytry Mioduski stracił podwójnie,finansowo i wizerunkowo! Jedna z wielu idiotycznych decyzji Prezesa niedacznika!!!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
W końcu.

Nie zdziwię się, jak nagle zespół przypomni sobie grę w piłkę i zacznie wygrywać pewnie.

Co by nie mówić, każdy spór w klubie, w pewnym stopniu odbija się na atmosferze w zespole.

Może w końcu skończy się krzywo patrzenie, dlaczego on zarabia tyle, a ja tylko tyle.

Brawo za rozwiązanie problemu i oby tak dalej.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
*krzywe
Ależ oczywiście, że przejdzie piłkarzykom-szantażykom "blokada mentalna"
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 6
Zwykłe rolowanie długów, tak są skutki szkodliwej działalności Leśnodorskiego, który dał mu lekką ręką ten absurdalny kontrakt.
Dokładnie.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Pierwszy raz od dawna się z Tobą zgadzam, zatrudnienie obrońcy na takim kontrakcie to szczyt głupoty. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jest on winą Jędrzejczyka a ówczesnych władz. Kolejną sprawą jest to, że robienie w poważnym klubie jakim jest Legia Warszawa klubu kokosa to jakiś ponury żart.
Ty bezdenny idioto. Dalej swoje. Wszystkiemu winny Lesnodorski. A to, co wyrabia ten kłamca pudel, to nie jego wina przecież.
To powinno się leczyć.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 2
No i proszę, natychmiast jest kolejny wyznawca szkodnika Leśnodorskiego od razu z wyzwiskami. Tacy są właśnie hejterskie trolle - chamscy, prostaccy i głupi. Dużo tego zalega na tym forum.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 0
Brawo Jędza i gratulacje dla Zarządu, który może jednak od nacisków przeszedł do rozmów. Bo na tej decyzji wszyscy zyskują, nawet mimo, że Jędza teoretycznie traci. Dobrą grą może jednak wywalczyć sobie jeszcze transfer w ciekawym finansowo kierunku.
Jeżeli się uda zakontraktować Stolarskiego, to biorąc pod uwagę, że Jędrzejczyk może być zmiennikiem Hlouska, możemy mieć naprawdę ciekawe boki obrony.
~Matos
 • 0 / 0
Blokowali grę zawodnikowi, bo za dużo zarabia xd. Takie rzeczy tylko w Pl
~Balor
 • 0 / 0
Każdy naskakuje na Mioduskiego.... Tak mi się wydaje, że Jedza przyszedł jak zawodników sciągał Leśnodorski.Mam wrażenie, że Leśny był dość rozrzutny-co nie znaczy że było to źle....
~NYB
 • 0 / 0
Po jaką cholerę są podpisywane kontrakty skoro nie dotrzymuje się ich warunków? Piłkarz chce odejść z klubu to przestaje przychodzić na treningi, klub chce się pozbyć zawodnika to go sadza na trybunach. Przecież to jest chore.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 3
Mleko się rozlało. Z Jędrzejczykiem wyniki z Trnavą i Dudelange byłyby na pewno lepsze. Chytry traci dwa razy, prezesie Mioduski
~Mathis
 • 0 / 0
Co ty pierdolisz ze niby z jedza by wygrali z amatorami? To kurwa jedza tylko jest profesjonalnym pilkarzem w Legii? Kurwa im sie wszystkim dyscyplinarka nalezy kurwa wszystkim po kolei i mam nadzieje ze wszyscy stopniowo zostana wyjebani z Legii
Powiem tyle: Za tą kasę mam nadzieję że zostanie w klubie. Można powiedzieć że lepszego za te pieniądze byśmy nie dostali.
Szacun Jędza! Walcz!

Teraz tylko: Kuchy(!),Rado(!),Hama,Hlousek,Eduardo,Astiz(?),Cierzniak(?),Pasquato(?) i Pazdan(?!)
----> Won
No, po raz pierwszy, nie pamiętam nawet od kiedy, ciepło myślę o Jędrzejczyku. Oby się ogarnął sportowo.

W tym sporze byłem po stronie pana Mioduskiego.


Wierzę w awans do fazy play - off Ligi Europy i jeżeli to prawda co w trawie piszczy - Sa Pinto nowym trenerem, to jeszcze nie wszystko stracone i .może zagramy w Lidze Europy. Wbrew krzykaczom drzemie w Legii - zawodnicy - spory potencjał. Nie wierzycie?...rewanż ze Spartakiem i gra w "10".
~Lesny Dziadek
 • 0 / 0
Ciekaw jestem, co bys zrobil, gdyby pracodawca chcial zabrac ci polowe pensji, bez zadnego powodu. Powtarzam BEZ ZADNEGO POWODU. Gdyby prezes mial wiedze, potrzebna do prowadzenie klubu pilkarskiego, wybralby TRENERA, a nie chorwackie popierdulki. Za caly balagan w Legii, rowniez kiepska gre Jedzy, odpowiada tylko jeden czlowiek - NIEUDACZNIK, ktory nie ma pojecia o kopanej.
Panie Szymczyk tak pan to opisał,że dałem się nabrać.Jędrzejczyk nadal będzie zarabiał tak samo dużo tylko płatność została rozłożona w czasie.Spieprzaj obiboku nic temu zespołowi nie dajesz od roku!
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Kolejna dobra informacja z Legii, po prawdopodobnym zakontraktowaniu Stolarskiego. Wreszcie powinniśmy mieć dobrze obsadzone boki obrony. Brawo Jędza i do roboty, żeby Brzęczek o Tobie nie zapomniał.
~tomekc
 • 0 / 0
Super!!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak ganiałem Jędzę za "miłość" do Legii tak dzisiaj brawo.
Grał słabo i trzeba było coś z tym fantem zrobić. Jego zarobkami oczywiscie
Podejrzewam że się dogadali i jak będzie kozak na boisku to sobie w premiach większość odrobi
Po burzy słońce świeci
Szacunek jędza.Teraz trenuj i pokaż na boisku,że zależy ci na Legii
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 1
Bez formy, markujący grę, bardziej skoncentrowany na swoich firmach niż na Legii. Obnizka kontraktu spoko mimo że tylko o trochę ponad 10% mam nadzieje ze umowa przedłużona nie została.
Ciekawy czy ty byłbys taki chętny do obniezenia zarobków.
Słaba formę to niektórzy mają od dłuższego czasu.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Jak 10%?
O połowę mu obniżyli
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Niebyłbym. Natomiast rozmawiałbym o tym gdybym podchodziłbym do swoich obowiązków tak jak on. Najgorsze w tym wszystkim jest to że Jędrzejczyk jest bardzo dobrym zawodnikiem tylko że nie wygląda na boisku nie wygląda na zawodnika któremu by zależało i tu jest pies pogrzebany. To jest Legia zawsze się stawia dobro klubu ponad dobro jednostki i albo ktoś sie do tego dostosuje albo niech odejdzie bez względu na to czy to Jędrzejczyk Radovic Kucharczyk czy ktokolwiek inny
~tomekc
 • 0 / 0
Słabą formę to mają wszyscy. I to nie jest wina Jędzy. A po za tym jeżeli się zgodzili tyle płacić to trzeba się z tego wywiązać. A nie zmuszać zawodnika do zmiany klubu. Trzeba korzystać z jego umiejętności bo na pewno nie są gorsze od umiejętności połowy zawodników
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
A widzisz nie doczytałem... rzyznaje sie do błędu ale tylko w tej materii
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tylko co to ta płatność rozłozona w czasie?
Zamiast 2 lata po 800k, będą 4 lata po 400k.
Pewnie dostanie cały kontrakt rozłożony w czasie tak, że miesięcznie będzie dostawał połowę pensji.
~Kiubz
 • 0 / 0
Ciekawe czy jak Jedzą wróci do formy z przed dwóch lat t prezes wspaniałomyślnie zwiększy mu zarobki dwukrotnie
Jędrzejczyk, Stolarski podobno Są Pinto...wszystko fajnie tylko czy nie za późno. Czy aby w czwartek nie okaże się że już po jabłkach...
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 1
Wszystko pięknie, tylko w rewanżu z Dudelange Jędzą i tak nie zagra. Brawo Mioduski, kolejna wtopa małego człowieczka
Nie jest czasem tak ze można jednego zgłosić dzień przed meczem? Czy tylko przed pierwszym?
Raczej pierwszym.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Panowie Jędza to ma się przydać do gry z Rumunami. Jeśli będzie miał okazję
W meczu rewanżowym to my mamy wygrać 2:0. Trzeba strzelać bramki.
Może i nie zagra w rewanżu, ale reszcie piłkarzyków przejdzie "blokada mentalna" i ograją w cuglach ten śmieszny luksemburski klub.
To się łatwo mówi ale ciężko jest zrezygnować z kasy. Każdy dorosły człowiek to wie i jest to drazliwy temat. Dlatego duży szacunek dla niego
~fc_1
 • 0 / 0
A może było tak, że zawodnicy grali razem przeciwko trenerowi/prezesowi odnośnie tej decyzji z Jędzą? Artur dbał o atmosferę, może było teraz tak, że przegrywali by wymusić decyzję o włączeniu Jędzy do kadry?
uważam że będzie wzmocnieniem obrony pomimo tego, że w ubiegłym sezonie nie był w najwyższej formie. teraz jednak z naszą defensywą gorzej być już nie może
~ChudyJG
 • 0 / 0
Czyli jego kontrakt został wydłużony? Czy będziemy mu płacić po zakończeniu kontraktu?
~Jedzafan
 • 1 / 0
Dla mnie to trochę, a późno. Graliśmy w eliminacjach bez boków obrony bo nie chcieli Arturowi płacić tyle ile mu się nalezy ( nie chodzi o poziom sportowy a o kontrakt jaki ma). Nie dość że musieli mu płacić to cierpiała na tym Legia nie wielu płaszczyznach. Mieliby dobrego bocznego obrońcę na eliminacje, swojego chłopa, który robi atmosferę w szatni. A tak mieli smród jak go potraktowano. Nie zdziwie się jak teraz nagle pół zespołu zacznie grać lepiej.
Szacunek Panie Jędza!
~Lesny Dziadek
 • 0 / 0
Szacunek dla Artura. Tylko i wylacznie dla Jedzy...
~xxx
 • 1 / 0
Profesjonalizm p. Mioduskiego w pelnej krasie. Podpisali kontrakt z Jędrzejczykiem to mogliby coś raz uhonorować i wywiązać się z czegoś a nie terroryzwoać zawodnika i zmuszać do obniżenia pensji. Dziki kraj, dziki właściciel.
~Asz
 • 0 / 0
Wreszcie poszli po rozum do głowy, ale czy oby nie za późno
~Filips
 • 0 / 0
Co oznacza "płatność została rozłożona w czasie"?
~Wreszcie poszli po rozum do g
 • 0 / 0
Wreszcie poszli po rozum do głowy, ale czy oby nie za późno.
pierwsza dobra informacja w tym sezonie

no może po za transferem Carlitosa
~WesolyMichal
 • 0 / 0
Aby to była zapowiedź powrotu do normalności.
Pułkownik
 • 0 / 0
W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy?!
Zachowal się w porządku. Zas prezes zachował się jak zwykła szmata, ale chytry podwójnie traci.
Pułkownik
 • 0 / 0
Robson, nie przesadzaj,

Jak by był z niego pożytek, a forma nie odbiegała od optymalnej nie byłoby z tym tyle hałasu,

Słabo grał i w klubie i nawet w reprezentacji Nawałka nie wystawiał dotychczasowego ulubieńca,

W każdej firmie jeśli pracownik jest przepłacany zwalnia się go (proponowano mu zmianę klubu - propozycje były, na które nie godził się Jędza), albo proponuje renegocjację umowy,

W tym konkretnym przypadku swoje "za uszami" miał i Miodek i Jędza,

Na szczęście temat zamknięty, mamy prawego (a kiedy będzie trzeba) i lewego obrońcę na przyzwoitym poziomie,

Bo liczę, że Artur w końcu się ogarnie i zacznie trenować i grać na swoim (potencjalnym) poziomie...
Temat zamknięty, ale smród pozostał. A myślę że i ta sytuacja miała wpływ na ostanie wyniki. Wiesz ile można zarobić w pucharach.

A co do analogii do firmy i słabej formy. Sorry ale każdy piłkarz powinnien mieć teraz renegocjacje umowy.