Artur Płatek: Legia nie puściła latem do Zabrza Kostorza i Włodarczyka

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

17-10-2020 / 11:30

(akt. 17-10-2020 / 11:32)

Artur Płatek, odpowiadający w Górniku Zabrze za pion sportowy, zdradza że zespół ze Śląska chciał pozyskać latem dwóch graczy Legii. Klub z Łazienkowskiej jednak w obu przypadkach nie wyraził zgody.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK

- Dlaczego Kacper Kostorz nie trafił do Górnika? Nie do mnie to pytanie. Bardzo długo się o niego staraliśmy. Mocno zabiegałem o Kacpra, jeździłem oglądać. Myślę, że gdyby dziś Legia nie miała tych problemów, które ma i Górnik nie byłby w tabeli tam, gdzie jest, to skończyłoby się jego przenosinami do Zabrza. Legia nie zgodziła się jednak na jego odejście. Nie rozumiem tej decyzji, tak jak nie rozumiem, dlaczego nie puszczono do nas Szymona Włodarczyka. Też nas interesował, choć priorytetem był Kostorz. Dziwią mnie te decyzje, ale nie ja za nie odpowiadam. Zastanawia mnie tylko, gdzie ci chłopcy mają grać. Bo żeby się rozwijać, muszą mieć wyzwania. Życzę im, żeby w Legii dostali tyle minut do grania, ile dostaliby w Górniku. Obu chcieliśmy wypożyczyć, ale z opcją pierwokupu. Być może Legia nie chciała ich stracić, a być może przez to, że ich nie oddała, już straciła? Na decyzję Legii czekaliśmy do samego końca. Przez niedoszły transfer Kacpra nie sprowadziliśmy napastnika. Kostorz był dla nas numerem jeden - opowiada na łamach "Przeglądu Sportowego" Artur Płatek.

Komentarze (73)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ciekawa wypowiedź kogoś kto zna się na talentach, czyżby w Legii o tym nie myśleli?
a skąd to Płatek wie ile minut dostaliby Kostorz i Włodarczyk w Legii? Ustala skład Broszowi czy jak?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
młody Włodarczyk musi się gdzieś rozwijać, póki co Legia to za wysokie progi!
Chorąży
 • 1 / 0
akurat tu zadnej straty by nie bylo...
Generał broni
 • 0 / 0
Owszem kwota pierwokupu tak , ale musi byc odpowiednio wysoka .Trudno byc stratnym na swoim zawodniku .
Nie ma czegoś takiego jak kwota pierwokupu.
Generał broni
 • 0 / 0
Zgoda ,chodzi tylko o wysokość tej kwoty.
Przeczysz sam sobie w tym momencie.
Nie puścili i poszło jak Płatka
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak z Płatka?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Takie kwiatki
tracą Płatki...
Widzę, że nikt nie rozumie czym jest opcja pierwokupu. Opcja taka oznacza, że jeśli dany podmiot sprzedaje coś za kwotę X, to musi zaakceptować taką kwotę od podmiotu, który ma tę opcję. To nie jest żadna opcja "WYKUPU". To zupełnie co innego.
Jak by Legia chciała sprzedać Włodarczyka za milion euro do np. KRC Genk, to musi również ten milion euro zaakceptować jak Górnik złoży taką ofertę. Nie ma wtedy możliwości negocjacji. Tyle i tylko tyle.
Taaa. Wypożyczyć za pensję i pierwokup za 200-300 tys. euro, a potem opchnięcie za 3-5 mln jakby odpalili w Zabrzu. Pan Płatek zwietrzył złoty interes i teraz się żali i przez prasę mąci im w głowach mówiąc jaka ta Legia zła.
Chorąży
 • 1 / 0
Efekt może być taki, że jeden i drugi odejdzie za darmo jak Praszelik czy Walukiewicz...
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
Włodarczyka oddać, chyba go popieściło... Myślałem, że ten Płatek to poważny kolo.
Chorąży
 • 1 / 0
Chlopak mogł ogrywaç się w ekstraklasie, gra w 4 lidze....Odejdzie jak Praszelik i będzie placz...
I to tylko powiększyć frustrację wśród młodych. A można było wpisać klauzulę odkupił jak u Wietesa i później jak by się opłacało to wykorzystać. A tak to pewnie i tak Włodarczyk i Kostorz odejdę. Zresztą po co nam taki Lopes, lepiej było postawić na młodego Kostorza. Ale nie trzeba było pokazać Cracovi siłę. I mamy bardzo wolnego napastnika do odpalenia.
Pułkownik
 • 1 / 0
Wszyscy narzekamy i słusznie na łączenie przez M.D. funkcji właściciela i prezesa.Gdyby on wreszcie zrozumiał że prezes musi być kompetentny i znać się na tym biznesie to moim zdaniem uzdrowiloby sytuację.Do tego dobry ,znający rynek facet od transferów.Pamietam jak Cupial decydował o wszystkim.Gdzie to Wisłę zaprowadzilo to teraz widać.
i co palancie się dziwisz bardzo dobrze że Legia wam nie oddała tych zawodników tylko mam nadzieje że klub wykorzysta talent tych zawodników i zacznie ich częściej ogrywać a nie sprowadzać jakiś ogórtasów z za granicy
Chorąży
 • 1 / 0
Akurat jeden gra w rezerwach w 4 Lidze, drugi się leczy....Za to my oglàdamy Lopesa.....Młoda polska Legia....
Chcielibyscie żeby skaut Borussi Dortmund był u nas dyrektorem sportowym. Niedawno ten temat poruszał Borek. Dla kogo tak naprawdę pracuje Płatek? Dla Górnika, czy dla Borussi? Wypożyczenie z możliwością pierwokupu? Idealne rozwiązanie dla Górnika. Dla Legii to strata utalentowanego młodzieżowca, w którego klub inwestował przez kilka lat. Jeżeli mamy nadmiar młodych graczy, to powinniśmy ich nie wypożyczać, a sprzedawać z możliwością odkupienia np. przez 2 lata, za określoną kwotę.
Sierżant
 • 1 / 0
W Górniku takie budżetowe opcje się sprawdzają.. u nas by to nie przeszło. Trochę dziwię się, że Borussia na to pozwala, ale z drugiej strony to oni uprawiają inna dyscyplinę sportu, przy okazji mają człowieka co wie wszystko o polskim rynku i niszowych rozgrywkach gdzie piłkarze grają za frytki. Nawet jak Górnik ściągnie jakiś talent to bez problemów mogą go odkupić.
Pułkownik
 • 1 / 0
opcja pierwokupu ustawiona na 5 mln Europa i sprawa się zamyka, kwoty na poziomie 250 tys Euro niech pan Płatek zachowa dla klubów z niższych lig. Z kwotami pierwokupu Legia zderzyła się już kilkakrotnie i zawsze było tak samo. Kwoty były zaporowe.
Z drugiej strony poziom akceptowany przez BD i Górnika to 2 różne światy i można taki konflikt interesów pogodzić.
Pułkownik
 • 1 / 0
Ale to jakiś konflikt interesów? BVB szuka piłkarzy z zupełnie innej półki, co najwyżej Płatek może czerpać z ich bazy danych i ściągać piłkarzy, którzy rokowali, ale nie rozwinęli się na wielkich piłkarzy.
Pułkownik
 • 2 / 0
Sylwek tak działa futbol na całym świecie.Jak jesteś dobry to zostajesz jak nie to wypożyczenie lub sprzedaż.Normalne.
Sierżant
 • 0 / 0
Boateng, jeśli Borussia szuka piłkarzy z górnej półki to oglądanie kopiących się po czole kandydatów do gry w Górniku to strata czasu dla Borussii. Jeśli ja miałbym pracownika który połowę czasu traci na nic nie wnoszące działania to bym rozważył sens ich utrzymywania.
Pułkownik
 • 1 / 0
Oddać na wypożyczenie z opcją wykupu? Chyba co najwyżej transfer definitywny z opcją odkupu przez Legię bądź suche wypożyczenie.
Pułkownik
 • 2 / 0
Jeszcze i zawodnik ma coś do powiedzenia.
Sierżant
 • 3 / 0
Lekko pretensjonalnie to wygląda, co nie zmienia faktu że u nas nie ma żadnej wizji rozwoju zawodników młodych. Praszelik już odszedł, Mosor kolejny w kolejce. Ani nie grają w jedynce, ani nie było wizji rozwoju. Jakbym był młodym zawodnikiem to chętnie bym tu był juniorem bo warunki zapewne świetne, ale kończąc 18 lat chciałbym mieć kartę na ręku bo nic dobrego raczej by mnie w Legii niestety nie spotkalo (szczególnie w kontekście statusu młodzieżowca)
Jak z Legii, to za darmo. Jak do Legii to za miliony.
Pułkownik
 • 2 / 0
Od zawsze tak było.
@szybki sugerujesz że Mioduski będzie w Legii na wieczność? ( Nie pocieszasz mnie) Otóż jestem przekonany że nastąpi to szybciej niż komukolwiek się wydaje
Major
 • 0 / 0
Nic nie trwa wiecznie.
Wszystko dookoła się zmienia.
Jak nie będzie zmian, to nastąpi koniec świata
Pułkownik
 • 0 / 0
Mioduski szybko się nie podda.
Co go zmusi? Kryzys finansowy?
Jak go przyciśnie, to kilka sezonów będziemy średniakiem ligi i bedzie gra młodymi na sprzedaż.
Sierżant
 • 0 / 0
Wbrew pozorom i za Mioduskiego mogą być sukcesy, tylko musiałby mieć porządnego dyrektora sportowego, który zatrudni trenerów i piłkarzy. Jeśli chodzi o szkolenia wydaje się że robi rzeczy które wydawały się nierealne
Kapitan
 • 3 / 1
Tacy ludzie jak Artur Płatek to jest skarb dla klubu. Dyrektor sportowy który zarządza klubem, ustala plan na wiele lat jak ma grać zespół i do czego dążyć, pod taktykę ściąga odpowiednich zawodników i nierzadko lepszych a dużo tańszych niż Legia.
Jest w polskiej piłce już kilka takich u których widać wielką wiedzę i umiejętności w tym co robią, Płatek to jedna z tych osób.
Pułkownik
 • 1 / 0
Do tanga trzeba dwojga.
Musi być prezes, który współpracuje, a nie się wtrąca i steruje.
Major
 • 0 / 1
Praca w Górniku a praca w Legii to dwa światy.
Jaką macie pewność że p. Płatek by w Legii się sprawdził?

Możnaby odnieść wrażenie, że Wszyscy poza Legią są cacy, a wszyscy ludzie w Legii są do niczego.
Pułkownik
 • 2 / 0
Kadrę.Na razie sprawdza się w Borussii.Myslisz że to gorszy klub niż Legia.?
Pułkownik
 • 0 / 0
Kpadre.Sorry piszę z telefonu i ten cholerny krygator tekstu.
Pułkownik
 • 2 / 0
Bo facet ma kontakty i wie o co w tym biznesie chodzi.
Kapitan
 • 1 / 2
Legia i tak odda Kostorza za darmo. Bardzo nieudany transfer. Życzę mu jak najlepiej ale to nie poziom Legii.
Generał broni
 • 2 / 0
"Obu chcieliśmy wypożyczyć, ale z opcją pierwokupu. Być może Legia nie chciała ich stracić, a być może przez to, że ich nie oddała, już straciła? "

Pierwokup? Ok ale za ile? Za frytki na pewno nie, a Górnika na duże kwoty nie jest stać, więc? Tutaj akurat Legię rozumiem. Owszem jeden i drugi powinni już gdzieś dziś grać i tu Płatek ma absolutnie rację. A czy Legia ich straciła? No bez jaj, Włodarczyk to małolat jeszcze, Kostorz też, choć tu decyzje muszą szybko zapaść by chłopaków nie zmarnować siedzeniem na ławie czy kopaniem się po kartofliskach trzecioligowych.
No i na koniec to Płatek to by się przydał w Legii, ale przy zarządzaniu klubem Mioduskiego to... ech, szkoda gadać.
Baron, chciałbyś żeby skaut Borussi Dortmund był u nas dyrektorem sportowym. Niedawno ten temat poruszał Borek. Dla kogo tak naprawdę pracuje Płatek? Dla Górnika, czy dla Borussi?
Pułkownik
 • 2 / 0
Obojętne.Pewnie i tu i tam się sprawdza.
Generał dywizji
 • 7 / 2
Zamiast transferów Kostorza czy Włodarczyka do Zabrza, wolał bym transfer Płatka do Legii!!!
Porucznik
 • 3 / 2
To pisanie o Płatku w Legii jest już tak samo nudne, jak pisanie o tym, kiedy odejdzie Mioduski. Jedno i drugie się nie wydarzy. Płatek ma prace w Borussi i kategorycznie stwierdził, że nie zostawi też Górnika dla Legii. Mioduski natomiast traktuje Legie jak swoją własność, projekt życia, swoje dziecko. Chce po śmierci ten klub przekazać rodzinie. Pech Legii, że trafił jej się taki maniak, sadysta.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Ale marzyć mi wolno, nie?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Gdy głowa pełna marzeń — wszystko się może zdarzyć.
Pułkownik
 • 5 / 0
Taka jest rola Płatka.Szukac ciekawych zawodników i ściągać do klubu prawie darmo.Zeby tak u nas potrafili.
Generał broni
 • 2 / 0
Żeby u nas choć sprzedawać potrafili...
Pułkownik
 • 1 / 1
Jak nie potrafią u nas?
RK wydał raptem 150 k, a ściągnął kilku " ciekawych" zawodników.
Generał broni
 • 2 / 0
DarierL

Karbo poszedł za pół darmo, mieli oferty za Kostorza, Antolicia, Gvilię... Żeby choć połowę kosztu transferu potrafili odzyskać... A to Obradović - rozwiązanie kontraktu (rozumiem, zejście z kosztów), Nagy to samo - im trzeba było kilka pensji do przodu wypłacić. I chyba tylko Novikovas sprzedany za drobne. No i jeszcze odejścia młodych - Praszel, od nowego roku Łakomy - patrzę na to wszystko i z podziwu wyjść nie mogę, jak tak można "zarządzać"???
Pułkownik
 • 0 / 0
Mój wpis to sarkazm.
Nie ma wizji.Inaczej, jest ale na chwilę i zmiana.
Prezes chce MP, a reszta to dodatek.
Jak MP zagrożone to zmiana trenera.
Podobnie z pucharami.
Mogli go wypożyczyć z opcją pierwokupu za klika milionów euro.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Górnik słynie z zakupów za kilka mln euro. Zresztą jak każdy w ekstraklasie
Marszałek Polski
 • 4 / 5
Włodarczyk to w tym sezonie będzie nr 1 w Legii
Chyba w rezerwach, na boiskach ekstraklasy wygląda jak dziecko we mgle. Ale jeszcze sezon w rezerwach i wiele się może zmienić, wtedy może zacząć odgrywać większą rolę w jedynce.
Generał brygady
 • 3 / 0
Płatek logikę ma słuszną. Gdzieś muszą grać, żeby się rozwijać potrzebują łapać minuty.
Jeżeli nie są w stanie przebić się w Legii to trzeba ich wypożyczyć ale nie zgodził bym się na to czego oczekiwano w Zabrzu. Jak oni sobie wyobrażają, że oddamy piłkarzy na których liczymy że odpalą?
Można ich wypożyczać ale z opcją powrotu tudzież odkupu.
Generał dywizji
 • 2 / 0
W tym rzecz Biper. Nasza młodzież musi grać, bo inaczej będą uciekać jak Praszelik. Albo omijać Legię jak Płacheta. Czesio musi pozbyć się hordy zagranicznych zaciężników (pozostawiając rzecz jasna tych kluczowych), a w ich miejsce dać szansę młodym. Tylko tak możemy kusić ciekawych, młodych, wyróżniających się ligowców!
Pułkownik
 • 0 / 0
Ja Włodarczyka i Mosora już dałbym do jedynki.
Co z tego, że Wlodar młody.Pol roku i okrzepnie, a strzelać potrafi.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Wygląda w ekstraklasie jak dziecko we mgle? A kiedy on grał w ekstraklasie z pierwszą jedenastką a nie zlepkiem 17 latków i rezerwowych jak już mieliśmy pewne MP?
W poprzednim sezonie. Wyglądał na kompletnie nieprzygotowanego do seniorskiej piłki a tymbardziej do ekstraklasy. Potrzebuje ogrania w 3 lidze i nie ma co na siłę go wpychać do pierwszego składu Legii. Na to przyjdzie jeszcze czas.
Generał brygady
 • 0 / 0
@masi
Ja bym sobie odpuścił nieperspektywicznych graczy.
Jak dla mnie możemy sobie darować sezon i dać szansę młodzieży - nawet jakby nie szło na początku to w końcu odpalą - jakby nie było, są to wyselekcjonowani piłkarze.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dokładnie Biper!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Kolego powiedz ile polożyleś na stole gotowki.
Czy mieliśmy oddac za free i przez rok jeszcze pensje płacic
Niesamowicie jest mi przykro, że Górnik nie sciągnął napastnika przez Legię.
Starszy sierżant
 • 3 / 1
Chcieli wypożyczyć, ale z jakąś śmieszną opcją pierwokupu.
Chłopaki szansę na gry mają minimalną. Czemu ich nie wypożyczyli do I ligi? Nie ma z tego plusów - same minusy.... A może się skończyć jak z Praszelikiem.... Kolejny kamyczek do ogródka specjalisty Kucharskiego. ...
a ja bym wypożyczył, niech tam graja , niech Górnik płaci im pensje ale karta zawodnika należy do Legii
Pułkownik
 • 0 / 0
Oni grosze zarabiają, nie to co tuzy z jedynki.
Jaki zdziwiony... co do Kostorza zgoda ale za Włodara wpiszcie kwotę wykupu w wysokości 5 mln euro i startujcie z rozmowami, może się uda.
Chorąży
 • 0 / 0
Kostorz dobrze wyglàdał w Miedzi. Szkoda, że teraz nie gra z powodu infekcji...