Bartosz Slisz: Mecz z Zagłębiem nie będzie łatwy

Maciej Ziółkowski

Źródło: Zagłębie Lubin, ZaglebieChannel

18-10-2020 / 14:45

(akt. 18-10-2020 / 14:48)

- Jakiego spotkania się spodziewam? Może być to ładny mecz dla oka. Mam nadzieję, że taki będzie. Chciałbym, żebyśmy stworzyli dużo sytuacji i wygrali, bo trzy punkty są dla nas bardzo potrzebne – powiedział Bartosz Slisz, pomocnik Legii i były zawodnik Zagłębia Lubin, w rozmowie z kanałem ZaglebieChannel.

- Zaklimatyzowałem się już bardzo dobrze w Warszawie. Wszystko przebiegło pomyślnie. Mam nadzieję, że teraz dołożymy do tego korzystne wyniki i wszystko będzie jak najlepiej.

- Co stanowi o sile Legii? Wydaje mi się, że mamy bardzo wysokie umiejętności, jeśli chodzi o indywidualności. Ale teraz musimy pokazać kolektyw, zespół na boisku, żeby gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Bo w ostatnich meczach na pewno było dużo rzeczy do poprawy. Mam nadzieję, że będzie tak w niedzielnym spotkaniu przy Łazienkowskiej.

- Zagłębie zawsze było dobrym zespołem, który przeciwstawiał się topowym klubom z ekstraklasy. Nie będzie to na pewno łatwy mecz. Drużyna z Lubina lubi się utrzymywać przy piłce i ją rozgrywać – bardzo dobrze jej to wychodzi. Lubinianie stwarzają dużo dogodnych sytuacji w ofensywie. Wierzę, że w niedzielę przeciwstawimy się temu, nie stracimy żadnej bramki i liczę, że tylko zdobędziemy.

- Jak zapatruję się na pojedynek w środku pola z Jewgienijem Baszkirowem? Myślę, że – mimo wszystko – jesteśmy trochę innymi typami zawodników. Na pewno mamy podobne cechy, jak waleczność i nieustępliwość na boisku. W meczu możemy mieć za sobą małą styczność, ponieważ jesteśmy defensywnymi piłkarzami. Fajnie, że można zagrać przeciwko sobie i sprawdzić się.

- Cieszę się, że będę mógł zagrać przeciwko byłemu klubowi. Z Łukaszem Porębą (zawodnik Zagłębia – red.) zawsze miałem bardzo dobry kontakt. Dogadywaliśmy się w szatni, na murawie. Fajnie, że możemy rywalizować między sobą, na murawie. Niech wygra lepszy.

Komentarze (27)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Bartek więcej koncentracji.
Słabiutko chłopaku. Ogarnij się, nie bój się grać. Przyjęcie do przodu i na dwa kontakty, potrafisz!
I schłodzić głowę...
Cóż, dzięki Sliszowi faktycznie łatwy nie był. Zawodnik zrobił wszystko, by być słownym.
W obecnej sytuacji kazde spotkanie jest trudne wiec nic nowego nie powiedzial a w dodatku zalatwil Miedziowym karnego...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A czy w ekstraklasie będzie jakiś łatwy mecz?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ze Stalą Mielec. Może..
Tego dnia Stal może mieć swój dzień. Przecież to tak fajnie przełamać się z Legią...
Chorąży
 • 0 / 0
Bartosz obys zagral dobry mecz!!!
Starszy kapral
 • 2 / 0
Ehhhh. Zawodnik - wybrany najlepszym we wrześniu - powinien powiedzieć coś w stylu: "Nawet niech Zagłębie nie marzy o jakichkolwiek zdobyczach punktowych".
Właśnie sobie uświadomiłem, że kibicuję Legii ponad 30 lat - od słynnego finału PP z Jegillonią w 89 (5:2). Ale nawet w czasach rozpadu Legii po przegranym mistrzostwie z Widzewem w następnym roku po pierwszej LM, Legia nie grała takiej żenady, jak teraz. Zawodników w kadrze wówczas było 12 wliczając w to Darka Solnicę i Jacka Kacprzaka. Ale nawet wówczas, jak ktoś przyjeżdżał na Łazienkowską, to nogi mu się uginały przed meczem. Chłopaki walczyli jeden za drugiego.
A teraz ..... rzekomo najlepszy gracz Legii, przed meczem z jakimś tam Zagłębiem mówi: "to nie będzie łatwy mecz" - rozpacz :(
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Ja kibicuje około 25 lat i przypominam sobie podobną padakę. Więc na luzie. Podniesiemy się. Trzeba tylko konkretnych ruchów a nie promowanie dalej np Gwilii na rozegraniu z nadzieją że teraz nagle wypali
z taką formą każdy mecz będzie trudny
Generał brygady
 • 2 / 2
Nie łatwy.... po Vuko Ci to zostało?????
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Bartek, ja nie mam nic przeciwko temu żebyś nie okazywał radości w tym meczu. Tak ze trzy razy.
Nawet wprost przeciwnie - nie mam nic naprzeciw
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, wprost przeciwnie — ja tu strzelam z prawdziwą przyjemnością?
Podporucznik
 • 0 / 1
Przecież wiadomo, że nikt się nie położy. Zresztą na Legię każdy zespół mibilizuje się najbardziej.

Bartek trzymam kciuki, więcej pewności i dzisiaj tyljo 3 pkt.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Nie łatwy, nie trudny,
lecz w sam raz...
Podpułkownik
 • 0 / 0
zaspiewaj Manekinku,
jeszcze raz.. ;-)
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Mam na przedmieściu domek, a w domku wodę, światło, gaz... ♪ ♫ ♬
Generał broni
 • 0 / 0
"Co stanowi o sile Legii?" To pojechali z tym pytaniem ;-)
Łatwy nie będzie... zapewne. Sam nie wiem, czy się cieszę, czy nie, że będę na to patrzył. Pozostaje z wiarą, że "będzie dobrze".
a który zespół jest łatwy dla was ,jestęście najgorszym zespołem w lidze
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Jebnij się w łeb
Generał brygady
 • 1 / 3
Koniec tych głupich gadek. Już tyle w tym sezonie przegraliście że miarka się przebrała. Od dziś same zwycięstwa!!! A jak nie to pogadacie sobie z nami.
Porucznik
 • 0 / 1
Z tobą i twoim wyimaginowanym kolegą?
"Nie będzie to na pewno łatwy mecz"

Bartosz, nawet nie mów bo kibice Cię zjedzą. Trzeba mówić że rozpierdzielicie przeciwników w drobny mak. A później i tak boisko zweryfikuje ale tak trzeba mówić.
Kapral
 • 0 / 0
Chyba "kibice" :) Bartek, "rozwalcie" ich. 1-0 zupełnie mi tej rozwałki wystarczy, ale po fajnej, miłej dla oka grze.