Benjamin Verbic nie zostanie w Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

18-05-2022 / 13:00

(akt. 18-05-2022 / 13:14)

Wszystko wskazuje na to, że powoli kończy się krótka przygoda Benjamina Verbica z Legią Warszawa. Piłkarz rozegrał 8 meczów w barwach "Wojskowych", spotkanie z Cracovią może być dla niego starciem dziewiątym i ostatnim. To decyzja samego zawodnika.

W połowie marca Benjamin Verbic trafił do warszawskiej Legii. Został wypożyczony do końca sezonu z Dynama Kijów, z którym ma kontrakt do 31 grudnia bieżącego roku. W Ukrainie wybuchła wojna, kraj został napadnięty przez rosyjskiego agresora. FIFA zdecydowała się na zawieszenie kontraktów zagranicznych piłkarzy oraz trenerów z ligi ukraińskiej i rosyjskiej do 30 czerwca. W ten sposób piłkarz trafił do Warszawy. Początkowo mówił wprost - Pierwszego lipca wrócę na Ukrainę. Zobaczymy jaka będzie tam sytuacja. Ale może tak mi się w Warszawie tak spodoba, że będę chciał zostać dziesięć lat? Nie wiem, co będzie.

Była szansa, że zawodnik zostanie przy Łazienkowskiej do końca roku, czyli do momentu wygaśnięcia kontraktu gracza z Dynamem Kijów. Ale dziś wszystko wskazuje na to, że po meczu z Cracovią piłkarz zakończy przygodę z Legią. Taką podjął decyzję na ten moment. 

Jak do tej pory z „eLką” na piersi wystąpił w ośmiu spotkaniach – jednym w Pucharze Polski i siedmiu w ekstraklasie. Jest dynamiczny, szybko myśli, ale niczego nie wniósł do zespołu. Miał udział przy jednym golu – w Białymstoku gdzie naciskał na Michała Pazdana i ten wpakował piłkę do własnej bramki. 

A sama liga ukraińska ma latem wznowić rozgrywki i rozpocząć sezon 2022/23. Tyle, że nie w Ukrainie, a w Turcji. W grę wchodziła też Polska, ale zdecydowała lepsza baza treningowa, choć jest plan, aby większość drużyn reprezentujących Ukrainę grała nad Wisłą mecze europejskich pucharów. Ustalenia trwają

Komentarze (114)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Sierżant
 • 0 / 0
Niech idzie. Nic nie pokazł
Generał brygady
 • 0 / 0
Jakoś tak nie za bardzo się starał zrobił sobie u nas przechowalnię..
Generał broni
 • 1 / 0
Takie transfery piłkarzy na 3/4 miesiące kompletnie nie mają sensu, jest to wyrzucenie kasy w błoto i tak w tym przypadku było. Może ktoś czegoś w klubie na przykładzie tego transferu się nauczy.
Generał dywizji
 • 0 / 2
w*******la niech
Sierżant
 • 0 / 0
NA Ukrainie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Za dużo nie pokazał.
Nawet jak Wszołek zostanie to dwóch skrzydłowych potrzebujemy
Generał brygady
 • 0 / 0
Nie pokazał nic
Chłop ewidentnie się oszczędzał, bał się złapać kontuzję. Grał na pół gwizdka. Takich kelnerów nie potrzebujemy. Taki to może przyjść za darmo, za nocleg i wyżywienie skoro ma takie podejście.
Pułkownik
 • 0 / 0
za duża gwiazda jak na Legię, płakać raczej nie powinniśmy
Niewiele pokazał w Legii. Jeśli miałby być kolejnym przeciętniakiem z najwyższą gażą w drużynie to lepiej niech odejdzie. Inna sprawa, że uparty Serb nie dawał mu za wiele pograć.
Porucznik
 • 0 / 0
Przyznam szczerze że Benjamin nie zrobił na Łazienkowskiej mocnego wow. Raczej przeciętne występy. Życzę mu jak najlepiej w nowym klubie. Może jeszcze drogi tego zawodnika się skrzyżują.
Verbić miał jedno zadanie w Legii, zabezpieczyć głębię składu. Nie sądzę, by liczono na jego pozostanie - zbyt drogi w utrzymaniu i co najważniejsze, to było wiadomo, że on ma inne priorytety od gry w słabej lidze. Nie rozumiem tego rozczarowania decyzją piłkarza.
Generał brygady
 • 2 / 1
Słabiak jakich mało. Dużo sobie po nim obiecywałem a okazał się zwykłym drewniakiem o którym za miesiąc nikt już nie będzie pamiętał.
Major
 • 0 / 0
Wychodzi, że najlepszy występ miał w meczu charytatywnym...
Generał brygady
 • 1 / 3
Zrobił sobie z Legii przechowalnię nic w zamian nie dając od siebie .
Pułkownik
 • 2 / 0
Nie ma kogo żałować-nie było z niego żadnego pożytku.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Verbić ku drzwiom się kwapił,
Na takie dictum acerbum...
Generał
 • 2 / 0
Przechowal się chwilę i odchodzi. Nic go z Legia nie łączy.
Generał broni
 • 1 / 1
Myślałem że jednak zostanie.
Głównymi problemami związanymi z Verbiciem były przede wszystkim brak należytego przygotowania do sezonu i związany z tym brak formy zawodnika, który tylko momentami przypominał klasowego piłkarza. Brak dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego nawet w naszej siermiężnej lidze skutkuje słabą grą, Verbić niczym specjalnym się nie wyróżnił (moim zdaniem). Natomiast drugim problemem związanym z zawodnikiem były chyba nadmierne oczekiwania Kibiców w stosunku do niego. Na dobrą sprawę biorąc pod uwagę wyżej opisany problem, nie mieliśmy chyba prawa oczekiwać od Verbicia "cudów" w postaci znakomitej jakości gry. O tym jakim jest piłkarzem można się będzie przekonać po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym. Następnym problemem zawodnika był moment przyjścia do Legii. Trafił do Nas w bardzo trudnym momencie. Drużyna rozbita psychicznie, kilka grupek w jej składzie, a do tego Trener przekonany o słuszności swojej koncepcji taktyki i później gry w meczach. Mam wrażenie, że Trener nie bardzo miał koncepcję zagospodarowania Verbicia, wkomponowania go do składu w taki sposób by było najbardziej korzystne dla Drużyny. Jeśli drużynie nie idzie, gdy jest ciężko nowy zawodnik musi udowodnić swoją przydatność do dalszej gry. Na pytanie, czy mu się udało, nie ma moim zdaniem dobrej odpowiedzi. Dzisiejsza decyzja Verbicia jest tego tylko potwierdzeniem.
Mamy Lopesa, damy radę!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jest też Skibicki. Można spać spokojnie
Nic wielkiego nie pokazal, moze w innych okoliczniaciach, ale on nie moze sie otrzasnac z wojny
Porucznik
 • 2 / 9
Szkoda że Vuko nie zapłaci z własnej kieszeni za ogrywanie cudzego ogóra zamiast naszego(Kastrati) albo kogoś młodego(Skibicki, Strzałek). Jak tu ktoś napisał, wcale nie było widać różnicy między wielkim reprezentantem z LM a wyśmiewanym Kacprem „podaruj mi szansę” Skibickim.
Pułkownik
 • 5 / 2
Wiesz, że Vuko to nazwiskiem własnym firmuje,,?
Se wystaw Skibickiego zamiast Verbiča.

Powodzenia.
astutus

Niedawno na forum problemem było to że nie gra.
Teraz problem że grał.
Forum pełne fachowcuf.....
Porucznik
 • 1 / 2
Gość nie pokazał kompletnie nic i zmarnował minuty które można poświęcić na rozwijanie kogoś kto zostanie w klubie. Idźcie sobie z nim do Dynama znafcy, jak wam się tak podoba.
Kiedy miał ogrywać tych gamoni? Żeby ich komuś wcisnąć po sezonie, czy żeby ograni i rozwinięci zbawili nas w przyszłym sezonie? Na pewno gdzieś tam jest jakaś logika w twoim myśleniu. Na pewno.
Do przewidzenia było w 100 proc.
Generał broni
 • 3 / 0
W sumie to chyba wiedział od początku bo się w ogóle nie starał. Grał tak aby coś zagrać byleby kontuzji nie złapać.
To prawda, jedyny mecz gdzie było widać jakość u niego to był mecz z dinamem. No więc jak to taka mentalnosc to dobrze, że już się pakuje.
Generał brygady
 • 1 / 0
Ja i z Dinamem nie widziałem u niego żadnej jakości nawet na tle naszego trzeciego składu. Niech się idzie wozić gdzie indziej.
Jakoś obojętnie podchodzę do tej wiadomości. Gość nic nie pokazał.
Transfer taki 2/10 bym powiedział.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Te 2 to chyba na zachętę
Generał brygady
 • 2 / 0
Jak ma grac tak jak gral to z Bogiem
Pewnie by z czasem odpalił, ale fakt że dotychczas nic nie pokazał. Parę mało efektywnych zagrań pod publiczkę, pokazujących dobra technikę. Bez żalu żegnam tym bardziej że pewnie jakby został na dłużej to chciałby jednego z najwyższych kontraktów w lidze. Nie warto.
Wszedł do szatni i zobaczył, że tam nie ma drużyny a jest zbieranina zblazowanych drewniaków.
Generał brygady
 • 1 / 2
Dobrzy piłkarze mają to do siebie że odpalają praktycznie od razu co pokazał nawet zapuszczony Vadis. Verbic dobrym piłkarzem nie jest skoro przez tyle czasu nie poradził sobie w Legii.
Generał brygady
 • 0 / 1
Tak naprawdę nie pokazał u nas nic ..
Kapitan
 • 4 / 0
Od początku to wyglądało,że robimy prezent dynamo-wzieliśmy na utrzymanie ich gracza i przygotowaliśmy im go na przyszły sezon.Nic nie zyskaliśmy na tym układzie,Verbicowi w ani jednym meczu nie zachciało się dać coś od siebie-był tak dramatycznie słaby,że jakby za niego grał Skibicki to bym się nawet nie zorientował.Trochę dziwna ta sprawa z ligą ukraińską-codziennie giną tam ludzie,a oni w Turcji będą sobie grać mecze.Po co i dla kogo,bo na pewno nie dla swoich kibiców
A, jaki to prezent dla Dynamo, jak Verbić u nich był tylko rezerwowym - w lidze dostawał jakieś minuty ze słabiakami, a gdy przyszło do starcia z Szachtarem to do kadry meczowej nie załapał się.
Nawet w Superpucharze Ukrainy - Dynamo w 61min. przegrywa z Szachtarem 0:3 i robi 4 zmiany, a Verbić, jako jedyny z ofensywnych graczy obejrzał cały mecz z ławy...
Bez żalu...
Pieniądze wyrzucone w błoto. Na "teraz" nie pomógł, na przyszłość nie zostaje.
Wróci Jasur i będzie dym.
Generał dywizji
 • 3 / 3
Czułem, że coś jest nie tak. Podejrzewam, że była to kwestia samego zawodnika. On nie chciał "umierać" za klub walczący o utrzymanie. Jego nogi były za cenne, aby np. złapać kontuzję.
Winić za to zawodnika nie mogę.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
A ja uważam, że każdy, kto wykonuje jakikolwiek zawód, powinien dawać z siebie 100%.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Tak być powinno. Tyle, że to wyłącznie teoria.
Sytuacja jest taka. Jestem Verbić, jestem warty 3,5 mln euro, gram w solidnej lidze na Ukrainie. Przechodzę na chwilę do Legii, która ma akurat taki a nie inny sezon, gdzie zamiast walczyć o Mistrzostwo Polski, walczy o utrzymanie.
Piłkarz ma kontrakt tymczasowy. Nie wie, co go czeka w czerwcu. Legia to nie jest dla niego miejsce na dłużej z kilku powodów. Głównie, że nas nie jest na niego stać.
Za chwilę Verbić wie, że pójdzie gdzie będzie chciał za poważne pieniądze. To było pewne, że u nas nie będzie ryzykował.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A powinien. A że sam pomysł z jego przyjściem był mocno wątpliwy (tak jak i bramkarza), to już zasługa naszego pionu sportowego.
Według mnie Raków lepiej od nas na tym wyszedł - wzięli chłopaka do odbudowy - którym podobno i Legia była zainteresowana - , chłop nic teraz nie pograł, ale jesienią będzie w klubie i pewnie pomoże im w pucharach. A my zostaniemy tylko z bezbarwnym wspomnieniem Verbicia...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przecież jak byśmy wzięli chłopaka do odbudowy, który dopiero jesienią miałby coś zagrać, to Zieliński zostałby tu przeczołgany przez "znawców".

Trafił nam się mało ambitny, nieprzygotowany do gry rezerwowy z Dynama, to go przytuliliśmy z nadzieją, że nam może pomoże na wiosnę, ale on od początku deklarował, że jest tu tylko do lata i swoją grą pokazał, że nawet w naszej lidze można mieć kłopoty, gdy się nie za.pier.da.la na 100% na boisku.
To było do przewidzenia poprostu był kopnął piłkę i.poszedł. Niech mu się wiedzie jak najlepiej....
Generał brygady
 • 2 / 1
Dokładnie. Za chwilę nie będę pamiętał, że był u nas w ogóle taki piłkarz.
na to co pokazał u Nas to okropny słabiak - z Cracovia nie ma prawa w takim razie być w kadrze meczowej - lepiej juniora wpuścić do gry jakiegoś niż tego ananasa
Niestety, jego gra to bardzo duże rozczarowanie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Delikatnie mówiąc
Dzisiaj Dariusz Mioduski już to doskonale wie - aby zarządzać poważnym klubem piłkarskim oprócz kompetencji, których oczywiście kompletnie nie posiada, potrzebne są 3 rzeczy: pieniądze, pieniądze i pieniądze.
Generał brygady
 • 2 / 1
fairplay oraz sporo szczęścia a Mioduski go nie posiada zupełnie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pieniądze to on miał, ale nie miał szczęścia, a w sporcie szczęście jest potrzebne.
Szczęścia sobie nie kupisz za żadne pieniądze.
Generał brygady
 • 2 / 1
Wszystko to jakas bzdurtam gina ludzie a ci kombinuja gdzie tu grac

Pilkarze ukrainscy tez powinni walczyc?
Czym roznia sie od innych obywateli?
Wszołek też wraca do Berlina i zanim ktoś tam pochyli się nad tematem tak mało istotnego zawodnika, to będzie koniec sierpnia.
Jak czytam jeszcze, że Josue może odejść, bo to ostatnia szansa, żeby na nim zarobić. A Emreli i Luquinhas już dawno kopią gdzie indziej. To tutaj nie zostanie pół piłkarza.
Te dogadywane transfery to też śmiech przez łzy.
Stary rezerwowy Amiki na wysoki kontrakt i drewnopodobny napastnik, który nigdy nie przekroczył 10 goli w sezonie (pewnie też dostanie spory kontrakt). Ewidentnie komuś zależy na tym, żeby w przyszłym sezonie podzielić losy wisły.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Drewnopodobny napastnik, który w sezonie 17/18 w 30-tu spotkaniach miał 19 bramek i 7 asyst - 19 jest chyba więcej niż 10???
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie na temat.
Piszemy tu o piłkarzu, który ma o sobie wysokie mniemanie, ale ekstraklasa zweryfikowała go negatywnie, nie pokazał nic. Grając bez zaangażowania, w piłce nic nie osiągniesz.
nic nie pokazał,
Może wstydliwy ;-)
Chorąży
 • 1 / 0
Mówił, że chce grać dalej w Dynamie, więc tak robi. Szkoda tylko, że w Legii nie pokazał zbyt wiele jak na te 4,5 mln Euro wartości wg Transfermarkt.
Generał brygady
 • 3 / 0
Slaby jest
Rozkojazony
Cichy....

Z Bogiem
Wojna na Ukrainie zaczęła się 24 lutego. Do tego czasu Verbić powinien normalnie przygotowywać się do sezonu z Dynamem. Usprawiedliwianie jego kiepskiej gry nieprzygotowaniem, jest słabe. Kompletnie zawiódł i zwalanie winy na Vuko jest nieporozumieniem. Dlaczego inni gracze z Ukrainy, którzy trafili do Polski, pokazali dużą jakość? Jak choćby Marc Gual z Dnipro do Jagiellonii. Żegnamy bez żalu, panie Verbić.
No cóż płakać nie będziemy. Może i dobry zawodnik ale nie za takie pieniądze
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zgadza się, do Luqiego mu daleko.
Generał brygady
 • 1 / 0
Jak byłby dobry to by to pokazał a nie woził się prawie całą rundę jak zwykły drewniak.
Typ totalnie rozbity psychicznie, nic nie wniósł do Legii. Oby był to ostatni transfer tego typu grajków.
Od początku pisałem, że fundujemy mu dobrze płatny okres przygotowawczy do kolejnego klubu i że w lipcu już go tu nie będzie.
Kolejne wyrzucone w błoto pieniądze. Tym klubem zarządzają barany.
No cóż, kolejny po Sokołowskim babol Jacka Zielińskiego. Mogli wziąć Castanedę, to wzięli Verbica, który przesiedział kilkanaście tygodni na ławie.
Porucznik
 • 0 / 1
Grał na tyle procent ile dostawał w stostunku do pensji w Dynamie, czyli niewiele.
Generał brygady
 • 1 / 1
I tyle samo pokazał czyli niewiele a nawet nic.
Podporucznik
 • 6 / 1
Miał wywalone na klub, który jednak mu pomógł. Niech znika i nie wraca.
Już za to podziękował, nie musi za to tutaj grać za półdarmo.
Generał dywizji
 • 2 / 7
Znowu przepalono parę złotych.

Ale kto bogatemu zabroni.
Naprawdę trzeba być niezłym p***bem, żeby kupić bilet lub karnety mając tego świadomość.

Tylko pusty stadion.

Pzdr
Generał dywizji
 • 4 / 0
I dobrze. Po co miałby tu zostawać do końca roku jak od początku wyglądał jakby miał kompletnie wywalone na Legię. Dał zero jakości.
Koszulki w meczu nie zapocił.
Generał dywizji
 • 1 / 1
I przynajmniej wszystko jasne. Powodzenia dla niego a my szukamy kogoś do składu
Pułkownik
 • 2 / 2
Verbić nie pokazał na ile go stać. Parę występów o niczym nie świadczy. Na tle naszych kopaczy zbytnio się nie wyróżniał ale wyraźnie brak mu było zgrania z zespołem.
Generał brygady
 • 1 / 0
A nie wyróżnić się w tak słabej Legii to już trzeba umieć.
Przecież to było oczywiste. Wszołek też nie zrezygnuje z wysokiej pensji w Unionie.
Porucznik
 • 2 / 1
Strata niewielka.
Pułkownik
 • 2 / 1
Bez żalu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tylko kto za niego
Major
 • 1 / 2
Czyli zostaje Wszołek, który też pewnie odejdzie i Kastrati...rewelacja
Major
 • 1 / 0
Kastrati ma wolną ręke w szukaniu klubu i pewnie wyląduje w jednym z chorwackich klubów.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No właśnie ciekawe czy Wszołek zostanie
A mnie Verbič nie przekonał - sorry ale dobry nawet nieprzygotowany po jakimś czasie błysnąłby czymkolwiek przez chociaż w jednym meczu przez circa 6 minut
U niego tego nie widziałem nawet przez 1 minutę
Co więcej mam wrażenie że gdyby oszukano nas i powiedziano że Verbič przyszedł z 3 ligi łotewskiej to byłyby niesnaski że JZ ściąga szrot. A tak wszyscy wiedzą że to Dynamo Kijów więc sugerujà się. E każdym razie kiedy Dynamo u nas grało widziałem wieku wielu lepszych niż Verbič.
Sorry Benjamin to nic osobistego
Sama informacja o braku woli dalszej współpracy w tym momencie jest jakąś wartością, bo bez złudzeń można szukać kogoś na tę pozycję. Co do samego piłkarza wiemy jedno - sam nie przechyli szali meczu na korzyść Legii, pewnie mógłby być elementem nowo budowanej drużyny, ale jeśli brakuje zapału to też nie jest to ktoś o kogo należy się nić za wszelką cenę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To prawda, że Verbicowi zabrakło w Warszawie motywacji, niemniej w formie i z odpowiednim podejściem na pewno Legii by pomógł w nowym sezonie. Cóż jednak ... Temat zamknięty.
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Myślę że po normalnym przygotowaniu do rundy, pod trenerem z większymi kwalifikacjami od Vuko dałby ognia. Szkoda.
Benek - powodzenia w tych trudnych czasach, gdziekolwiek będziesz.
Alaryk, bez sensu jest jechanie po Vuko w tej sprawie, bo zakrawa to na obsesję.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Nie jadę po Vuko. Jestem od tego bardzo daleki. Wiem co dał Legii i wiem też ile mu brakuje żeby być trenerem z wysokiej półki. Chodzi o uczciwą ocenę, bez fanfaronady z jednej strony i beznadziejnie durnego radykalizmu z drugiej. Tyle,
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A skąd wiesz, ile mu brakuje? Może mu brakuje tylko odpowiednich piłkarzy do dyspozycji?

Ciekawe, jak by sobie poradzili ci trenerzy ze świecznika, Guardiola, Mourinho i reszta czołówki trenerskiej z takim materiałem piłkarskim w klubie, już widzę te sukcesy w Europie, nie mówiąc o polskiej lidze, jakie byśmy odnieśli pod ich wodzą.
:-DDD
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sukcesów w Europie by nie osiągnęli, bo ten materiał jest za słaby, natomiast jestem przekonany że ta drużyna wyglądałaby lepiej na placu gry i nie uwaliła 17 meczów, w tym kilku w żenujący sposób. Vuko ma braki w pewnych elementach taktycznych gry zespołowej, co kilkukrotnie i dość konkretnie zauważali komentujący tutaj. Polecam uważną lekturę analiz pomeczowych choćby Josebry, czy Borasa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I jeszcze inaczej - ciekawe jak wyglądałby ManCity pod wodzą Vuko.
Spodziewana decyzja Verbica, zwłaszcza, że sam to zapowiadał. Na pewno ma papiery na granie, chociaż zagrał u nas tylko 266 minut, więc trudno było coś więcej pokazać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No raczej się nie przekonamy co pokazuje
Kapitan
 • 1 / 0
Lepiej dla niego i dla nas
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak na prawdę nie rokrecil się
Szkoda. Moim zdaniem nie pokazał tego na co go stać. Być może w tej chwili piłka jest u niego na 3 czy 5 miejscu. Oby Wszołek został.
Analityk pracujący w Unionie podał wczoraj informację, że Wszołek wraca do klubu i będzie walczył o skład.
To było wiadome już dawno. Wróci, popracuje na zgrupowaniu i klub zdecyduje czy skorzysta z klauzuli przedłużenia czy pozwoli odejść.
Na jakim zgrupowaniu? Kontrakt Wszołka jest do końca czerwca 2022 r. a Bundesliga startuje 3 tygodnie po Ekstraklasie, czyli w pierwszy weekend sierpnia. Zgrupowania w klubach Bundesligi będą dopiero w lipcu.
To wróci do treningu, przecież nie będzie siedział na doopie ponad miesiąc.