Logo Legia.Net

Brak dotacji za zbyt niską pozycję w tabeli

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

27-08-2010 / 09:04

(akt. 15-12-2018 / 16:30)

Sekcja siatkówki warszawskiej Legii, zarządzanej przez Stowarzyszenie "Grupa 1916" nie otrzyma dotacji na sezon ligowy 2010/2011 z Urzędu m.st. Warszawy. Powodem jest nowy zapis, wprowadzony przez Biuro Sportu przy obecnym konkursie dotacyjnym, mówiący o tym iż środki będą przeznaczone
wyłącznie dla zespołów "sklasyfikowanych w pierwszej połowie tabeli w ostatnim sezonie rozgrywkowym lub uzyskujących awans z niższej klasy rozgrywkowej". Oznacza to, że Legii, która zajęła 8. miejsce miejskie dotacje się nie należą.

Podobnie potraktowany został AZS Uniwersytet Warszawski, który w tabeli uplasował się tuż przed Legią.
W dokumentacji wspomnianego konkursu czytamy również, że "celem zadania jest podniesienie poziomu sportowego drużyn warszawskich klubów sportowych w grach zespołowych, uczestniczących w rozgrywkach ligowych organizowanych na poziomie ogólnopolskim". Jak podnosić poziom bez pomocy miasta - tego nie wyjaśniono. Urzędnikom z Biura Sportu gratulujemy poczucia humoru i troski o losy stołecznego sportu.

Komentarze (6)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~witalij
  • 0 / 0
Sekcje są "matecznikiem" ludzi, którzy noszą Legię w sercu!!! Naszym obiwązkiem jest im pomagać!!!
~Maksi
  • 0 / 0
nie pozostaje nic innego jak dzialac i przychodzi na sekcje ukochanego klubu!:)
"Jak podnosić poziom bez pomocy miasta - tego nie wyjaśniono. Urzędnikom z Biura Sportu gratulujemy poczucia humoru i troski o losy stołecznego sportu."

Dokładnie. Ale to jest identycznie jak w naszym kraju: ci co zarabiają najwieecej mają od groma ulg, śedziowie, prokuratorzy to w sumie mają jeszcze lepiej korzystajac z szerego uprawnień etc. A ci ktorym pomoc jest naprawde potrzebna widzą albo gest Kozakiewicza albo zaświadczają cetralnie w 4 litery wymierzonego kopniaka.
~mundek
  • 0 / 0
dokładnie - przykład idzie z góry. Cały ten kraj jest tak zarządzany, a najgorsze że zamiast być lepiej (druga Irlandia) jest coraz gorzej...
(inna sprawa, że wstyd jeszcze większy dla NAS SAMYCH, że mając taki potencjał sami sekcje traktujemy w większości po macoszemu-a wystarczyłoby by jedynie 5% dziejszej frekwencji z meczu z GKS B. zjawiałaby się na sekcjach a ich sytuacja byłaby o wiele, wiele lepsza..a tak to wyjątkiem był pewien moment szału na sekcję piłkarską CWKS, grającą na Bemowie, ale jak czas pokazał była to raczej pokazówka w stronę ITI...szkoda, bo zarówno sekcje, jak i osoby w nich występujące zasługują na wsparcie...a kto był na meczu hokeistów, piłkarzy Cwks czy koszykarzy wie, że chłopacy dają nie raz znaaacznie więcej z siebie niz nasi grajkowie z KP Legia i znacznie bardziej doceniają wsparcie z trybun)
chłopaki* (ehhh)