Bramka Ekwueme, Skaba bliski zwycięstwa

20.09.2009 19:26

(akt. 17.12.2018 04:32)

W piątkowym meczu Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 z GKS Bełchatów. Bramkę dla lubinian zdobył wypożyczony z Legii <b>Martins Ekwueme</b>. "Tolek" otrzymał podanie stojąc przed polem karnym i zdecydował się na strzał swoją słabszą prawą nogą. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku i zatrzepotała w siatce. Bliski sukcesu był <b>Wojciech Skaba</b>, który omal nie zatrzymał Wisły Kraków. Polonia Bytom długo prowadziła po golu <b>Marka Bazika</b>, a Skaba świetnie bronił strzały <b>Pawła Brożka</b> czy <b>Tomasa Jirsaka</b>. W 84 minucie jednak popełnił błąd, minął się z piłką i wyrównującą bramkę zdobył <b>Piotr Ćwielong</b>. Rezultatem 1:1 zakończył się mecz w Sosnowcu.
45 minut na boisku przebywał Michał Kucharczyk w meczu Polski z Grecją do lat 19. Polacy wygrali 3:0 po bramkach Tomasza Hołoty, Michała Fidziukiewicza i Patryka Podrygały. Resovia Rzeszów zremisowała w Otwocku ze Startem 0:0. W 88. minucie spotkania na boisku pojawił się Damian Łanucha. Dzień później wypożyczony z Legii piłkarz zagrał cały mecz w rezerwach, które wygrały 1:0 z Herman Hermanowa. Radomiak Radom bez pomocy Macieja Świdzikowskiego wygrał na własnym stadionie z Pogonią Zduńska Wola 4:1. Znicz bez kontuzjowanego Kamila Majkowskiego zremisował bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Pogoń Szczecin po dwóch bramkach Piotra Petasza zremisowała 2:2 z Górnikiem Łęczna i po tym spotkaniu zajmuje trzecie miejsce w tabeli I ligi. Zagłębie Sosnowiec, mimo dzielnej postawy, przegrało w Jarocinie z Jarotą 2:3. Bramki dla Zagłębia zdobyli Dawid Ryndak i Dzenan Hosić. Sosnowiczanie po 11 kolejkach zajmują dziewiąte miejsce w tabeli II ligi grupy zachodniej z 18 punktami na koncie. Z kolei Olimpia Elbląg przegrała 1:3 z Jeziorakiem Iława. Honorową bramkę dla Olimpii zdobył Mateusz Kołodziejski. Drużyna z Elbląga zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli II ligi grupy wschodniej.