Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

15.12.2020 08:55

(akt. 15.12.2020 10:29)

Ondrej Duda miał asystę i obejrzał czerwoną kartkę, Aleksandar Prijović strzelił swojego pierwszego gola od ponad roku, a Nemanja Nikolić skomentował szanse Polski w nadchodzących eliminacjach do mistrzostw świata. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Asysta i czerwona kartka

W 11. kolejce Bundesligi FC Koeln wygrało z Mainz 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Elvis Rexhbecaj. Ondrej Duda podał piłkę w pole karne do niepilnowanego Niemca, który pokonał Robina Zentnera efektownym uderzeniem z woleja. Wydawało się, że Duda zaliczy kolejny dobry występ w tym sezonie, jednak w 76. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu i osłabił swój zespół. Były piłkarz Legii nie zagra w najbliższym meczu "Kozłów" przeciwko Bayerowi Leverkusen.

Gol Prijovicia

Aleksandar Prijović strzelił swojego pierwszego gola od sierpnia 2019 roku. Serb trafił do siatki w wyjazdowym meczu Saudi Professional League z Al-Shabab. Lewą stroną boiska pomknął Garry Rodrigues, a następnie wystawił piłkę do Prijovicia, który ze stoickim spokojem wpakował ją do bramki. Gospodarze zdołali odpowiedzieć w drugiej połowie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Nawaf Al Abid, a Igor Lichnovsky zdobył bramkę po uderzeniu głową. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Prijović zagrał w tym sezonie w 7 meczach, strzelił gola i miał asystę.

Nemanja Nikolić: Nie uważam, że Anglicy są faworytami grupy.

W przyszłym roku odbędą się eliminacje do mistrzostw świata w Katarze. Grupowymi rywalami Polski będą Anglia, Węgry, Albania, San Marino i Andora. - Nie uważam, że Anglicy są faworytami tej grupy, bo Polacy to ten sam poziom. Trudno powiedzieć w tym momencie, kto wygra grupę" - mówil po ogłoszeniu wyników losowania napastnik reprezentacji Węgier i były piłkarz Legii, Nemanja Nikolić. Węgrzy będą pierwszym przeciwnikiem reprezentacji Polski w nadchodzących eliminacjach.

Gol Michalaka

W minionej kolejce tureckiej Super Lig Cayuk Rizespor wygrał z Goztepe 3:2. Po raz kolejny w tym sezonie na przeciwko siebie stanęło dwóch byłych zawodników Legii. W pierwszym składzie drużyny z Rizesporu znalazł się Konrad Michalak, natomiast w 56. minucie na boisku pojawił się Guilherme (Goztepe). Zaledwie minutę po wejściu Brazylijczyka na listę strzelców wpisał się Michalak. Skrzydłowy wykorzystał podanie Fernando i strzelił gola po uderzeniu zza pola karnego.

Asysta Medeirosa

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy Sporting Braga wygrał z Zorią Ługańsk 2:0. Prz drugim golu dla "Arcybiskupów" asystę miał Iuri Medeiros. Portugalczyk podał piłkę do Ricardo Horty, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 1/16 finału Braga podejmie AS Romę.