Byli legioniści. Asysta Juranovicia na mistrzostwach świata

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

30.11.2022 09:00

(akt. 30.11.2022 13:56)

Josip Juranović asystował w meczu reprezentacji, Armando Sadiku wykorzystał rzut karny, a Jose Kante miał asystę w spotkaniu ligowym. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Wysokie zwycięstwo Chorwacji, asysta Juranovicia

Chorwacja wygrała 4:1 z Kanadą w 2. kolejce fazy grupowej mistrzostw świata. Asystę przy drugim golu dla "Ognistych" miał Josip Juranović. "Jura" przebiegł z piłką kilkanaście metrów, a następnie podał przed pole karne do Marko Livaji, który wpakował piłkę do bramki po uderzeniu w lewy, dolny róg. Były zawodnik Legii nie ominął jak dotąd ani minuty na mundialu w Katarze.

Siódmy gol Sadiku

Armando Sadiku (FC Cartagena) trafił do siatki w drugim meczu z rzędu – tym razem pokonał bramkarza SD Eibar (2:1). Dzięki swojej dobrej grze w poprzednim meczu rozpoczął rywalizację z Eibarem w pierwszym składzie i po godzinie gry odpłacił się bramką. Albańczyk perfekcyjnie wykonał rzut karny i strzelił tym samym 7. gola w lidze.

Asysta Kante

W 27. kolejce Chinese Super League Canzghou Mighty Lions wygrało na wyjeździe 2:0 z Changchun Yatai. Wynik spotkania ustalił w 80. minucie Deabeas Owusu-Sekyere, a przy jego golu asystował Jose Kante. Holender odebrał piłkę przed "szesnastką" rywala, zagrał dwójkową akcję z Kante i ze stoickim spokojem wpakował futbolówkę do siatki. (Gol od 1:38:49)