News: Byli legioniści: Chinyama wraca do gry!

Byli legioniści: Chinyama wraca do gry!

Emil Kopański

24.03.2016 00:41

(akt. 07.12.2018 16:33)

Miniony tydzień kilku byłych legionistów może uznać za udany. Na listę strzelców wpisali się Kamil Majkowski, Miroslav Radović i Rafał Wolski, a także wracający do Polski Takesure Chinyama. Król strzelców ekstraklasy z sezonu 2008/09 zadebiutował w III-ligowym LZS Piotrówka i ma apetyt, aby jeszcze wrócić na najwyższy szczebel rozgrywek. Co jeszcze działo się w meczach z udziałem byłych graczy naszego klubu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (SD Huesca) – Huesca przegrała 1:2 z SD Ponferradina. Arruabarrena rozegrał całe spotkanie, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – rozegrał 90 minut w wygranym 3:0 meczu z AEK Larnaka, skutecznie zatrzymując Ivana Trickovskiego.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – Bournemouth uległo Tottenhamowi Hotspur Londyn 0:3. Boruc rozegrał całe spotkanie.

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa IL) – rozgrywki drugiej ligi norweskiej startują na początku kwietnia.

Takesure Chinyama (LZS Piotrówka) – Chinyama wrócił do Polski i przywdział barwy LZS Piotrówka. W miniony weekend zadebiutował w nowym zespole, wychodząc na murawę w podstawowym składzie. To się opłaciło – tuż przed przerwą zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny, jak się później okazało – zwycięską (2:1). W 71. minucie jego występ dobiegł końca, a zastąpił go Piotr Konieczny.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – w ostatniej przed przerwą na mecze reprezentacji narodowych kolejce ligowej Pogoń zremisowała z Cracovią 2:2, a Dwaliszwili rozegrał 54 minuty. Na murawie zastąpił go Dawid Kort.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – wszedł na boisko w doliczonym czasie spotkania z Matsumoto Yamaga (1:0), zastępując Makito Yoshidę.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – „Łabędzie” pokonały Aston Villę Birmingham 1:0, a Fabiański strzegł bramki przez pełne 90 minut.

Dominik Furman (Hellas Verona) – drużyna Polaka przegrała z Carpi 1:2. Furman nie pojawił się na boisku.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar bezbramkowo zremisował z Rostowem. Gol, który jest pewnym punktem swojego zespołu, rozegrał pełne 90 minut.

Roger Guerreiro (Villa Nova) – Villa Nova poległa w wyjazdowym meczu z Cruzeiro 2:3. Roger rozegrał ostatnie 10 minut, zastępując Fabio Juniora.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – nie wystąpił w zremisowanym 0:0 meczu Ruchu ze Śląskiem Wrocław.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – nie zagrał w zremisowanym 1:1 meczu z Chrobrym Głogów.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – zespół z Suwałk przegrał przed własną publicznością z Arką Gdynia 0:1, ale bez udziału Jarzębowskiego.

Dossa Junior (Eskisehirspor Kulubu) – spędził na murawie całe spotkanie z Kayserisporem (0:0).

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – Terek podzielił się punktami z Uralem, remisując 1:1. Niestety, jeszcze bez udziału Komorowskiego.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – pojawił się na murawie w 84. minucie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zastępując Łukasza Madeja.

Dusan Kuciak (Hull City) – Hull poległo w starciu z Middlesbrough 0:1, a Kuciak nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – w 69. minucie spotkania z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza zmienił Sebastiana Milę.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – Błękitni wygrali na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:2. Były piłkarz Legii rozegrał całe spotkanie, a w 60. minucie pokonał golkipera Pogoni, Michała Brudnickiego.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – nie zagrał w zremisowanym 1:1 meczu z Rizesporem.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan przegrał ze Spartakiem Myjava 0:1. Swojej drużyny przed porażką nie ustrzegł Mucha, który rozegrał pełne spotkanie. W doliczonym czasie gry został tez upomniany żółtą kartką.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – rozgrywki NASL wystartują w kwietniu.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – nie pojawił się na boisku z przegranym 0:2 spotkaniu z MKS Kluczbork.

Helio Pinto (Anorthosis Famagusta Larnaka) – nie znalazł się w osiemnastce meczowej na przegrany 1:4 mecz z Apollonem Limassol.

Miroslav Radović (Olimpija Ljubljana) – rozegrał 90 minut w wygranym 5:0 meczu z Rudarem. W 88. minucie zdobył czwartą bramkę dla swojego zespołu, choć niektóre źródła mówią o golu samobójczym. Piłka po strzale "Radko" leciała do bramki, ale jeden z obrońców zmienił jeszcze jej kierunek lotu. Po faulu na "Rado" sędzia podyktował rzut karny, a także ukarał obrońcę Rudara czerwoną kartką. Zmarnował również jedną bardzo dogodną sytuację, przegrywając pojedynek z bramkarzem.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – Ruch wygrał z Górnikiem Piaski 1:0. Rocki w doliczonym czasie gry został zastąpiony na murawie przez Damiana Sadowskiego.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – rozegrał pełne 90 minut w starciu z Uralem. Wystąpił też w meczu reprezentacji Polski przeciwko Serbii, spędzając na murawie całe spotkanie.

Orlando Sa (Maccabi Tel Awiw) – zespół Portugalczyka przegrał na wyjeździe z Hapoelem Ra’anana 0:3. Były legionista nie zagrał w tym meczu.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – nie zagrał w starciu ze Śląskiem.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – Olimpia wygrała walkowerem mecz z Dolcanem Ząbki.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – w przegranym 0:3 meczu z APOEL-em Nikozja rozegrał 70 minut, po czym zmienił go Nestoras Mitidis. Zagrał też w przegranym 0:1 meczu reprezentacji Macedonii ze Słowenią. Po pierwszej połowie zastąpił go Armend Alimi.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – rozegrał 90 minut przeciwko Termalice.

Rafał Wolski (Wisła Kraków) – Wisła rozniosła Jagiellonię Białystok 5:1. Wolski był jednym z bohaterów spotkania. Zaliczył asystę przy bramce Pawła Brożka, a w ostatniej minucie pierwszej połowy sam okazał się killerem, pokonując strzałem głową Bartłomieja Drągowskiego. W 77. minucie jego występ dobiegł końca, a na murawie zameldował się Tomasz Cywka.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – nie zagrał w meczu z Pogonią.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – były piłkarz Legii powrócił do pierwszego składu „Wilków”. W meczu z Burnley FC (1:1) rozegrał 73 minuty, po czym zmienił go Joe Mason.