Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

23.02.2023 09:00

(akt. 23.02.2023 03:54)

Mateusz Praszelik i Krystian Bielik doznali kontuzji, Lirim Kastrati obejrzał czerwoną kartkę, a Kacper Kostorz został wypożyczony. Co słychać u byłych zawodników i trenerów Legii?

Kontuzje Praszelika i Bielika

Mateusz Praszelik (Cosenza) i Krystian Bielik (Birmingham City) mają za sobą nieudany tydzień, nie ze względów piłkarskich, lecz zdrowotnych, gdyż obaj musieli przedwcześnie zakończyć mecze z powodu kontuzji.

Zdaniem trenera Birmingham City, Johna Eustace, uraz Bielika nie powinien być jednak poważny. – Krystian wyglądał dobrze w szatni. Nie rozmawiałem jeszcze z zespołem medycznym, ale widziałem, jak się uśmiechał. Będziemy musieli poczekać. Wydaje mi się, że to nie jest uraz kolana, ale znowu nie jestem pewien na sto procent, więc trudno to komentować – powiedział po meczu z Huddersfield Town. Kibiców "Blues" uspokoił też sam zawodnik, który poinformował na swoim Instagramie, że wszystko jest w porządku.

Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja Praszelika. 22-latek wszedł na boisko w 67. minucie meczu z FC Sudtirol i już po 6 minutach musiał je opuścić. Wstępne badania wskazały na kontuzję zginacza, a absencja zawodnika ma potrwać od 4 do nawet 6 tygodni. Dla "Praszela" to fatalna informacja, gdyż wypożyczenie do Cosenzy miało być dla niego szansą na regularną grę i możliwością późniejszej walki o skład w Hellasie Werona.

Czerwona kartka i gol z połowy boiska

W 20. kolejce ligi węgierskiej MOL Fehervar FC zremisował 1:1 z Puskas Academy. W pierwszym składzie "Vidi" znalazł się Lirim Kastrati, ale nie zaliczy występu do udanych. W doliczonym czasie gry obejrzał drugą żółtą (dyskusja z arbitrem) i w konsekwencji czerwoną kartkę, i musiał opuścić boisko. W tym sezonie zagrał 14 spotkań, strzelił 3 gole i miał tyle samo asyst.

W innym meczu Kisvarda FC wygrała z Ujpest 2:1, a efektownego gola na wagę trzech punktów strzelił Rafał Makowski. Polak wykorzystał wyjście bramkarza i trafił do pustej siatki po uderzeniu z koła środkowego. Dla 26-latka była to 7. bramka w tym sezonie.

Debiut Skorży

Maciej Skorża nieudanie rozpoczął przygodę z ligą japońską. Jego Urawa Red Diamonds przegrała z FC Tokyo 0:2 i nie oddała ani jednego celnego strzału. Dla byłego trenera Legii było to pierwsze spotkanie od 21 maja 2022 roku, kiedy prowadził jeszcze Lecha Poznań.

Kostorz wypożyczony

Kacper Kostorz do końca sezonu będzie występował w Koronie Kielce. 23-latek został wypożyczony do złocisto-krwistych z Pogoni Szczecin. W barwach "Portowców" zagrał jedynie 6 spotkań i nie strzelił żadnego gola. Głównym powodem rzadkich występów było naderwanie więzadła w kolanie, które wykluczyło go z gry na pół roku. W ubiegłym tygodniu wywalczył pierwsze minuty w nowym klubie. Wszedł na boisko w 86. minucie rywalizacji z Lechią Gdańsk (1:0).

Gole Triczkowskiego, Vranjesa i Philippsa

W minionym tygodniu po jednym golu strzelili Iwan Triczkowski (AEK Larnaka), Stojan Vranjes (Sloboda Tuzla) i Chris Philipps (FC Wiltz 71).

Macedończyk zdobył jedyną bramkę dla swojego zespołu w przegranym 1:2 meczu z AEL Limassol.

Vranjes trafił do siatki w Pucharze Bośni i Hercegowiny przeciwko FK Sloga Meridian. Ponadto okazał się skuteczny w serii rzutów karnych, lecz jego zespół przegrał 6:7 i odpadł na etapie 1/16 finału.

Z kolei Philipps pokonał bramkarza FC Mondercange, a jego zespół wygrał 3:0.

Grosicki w "11" kolejki, gol Łakomego

W poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy ze znakomitej strony pokazał się Kamil Grosicki. W meczu z Wartą Poznań (3:1) asystował przy golu Luki Zahovicia, a po chwili sam pokonał bramkarza techniczną podcinką. Dzięki świetnemu występowi znalazł się w "11" kolejki.

Lech przegrał w Poznaniu z Zagłębiem Lubin 1:2, a jedną z bramek w barwach "Miedziowych" zdobył Łukasz Łakomy. Młodzieżowiec zachował zimną krew w polu karnym i przerzucił piłkę nad Filipem Bednarkiem.