Jakub Waliszewski

Źródło: TVP Sport

19.01.2022 09:00

(akt. 18.01.2022 14:17)

Andre Martins zadebiutował w Hapoelu Beer Szewa, Josip Juranović strzelił gola dla Celtiku, a Jakub Szumski zaliczył dobry występ w lidze tureckiej. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Debiut Martinsa

Andre Martins zagrał swój pierwszy mecz w barwach Hapoelu Beer Szewa. Portugalczyk pojawił się na boisku w 77. minucie meczu przeciwko Maccabi Hajfa. Jego zespół przegrał z mistrzem Izraela 1:2, a jedyną bramkę dla czerwono-białych zdobył Lucas Bareiro.

Gol Juranovicia

W 21. kolejce szkockiej Premiership Celtic wygrał z Hibernian 2:0. Wynik spotkania ustalił Josip Juranović. Chorwat pewnie wykorzystał rzut karny, dzięki czemu ma już cztery trafienia w barwach "The Bhoys". Warto dodać, że wszystkie gole strzelił po uderzeniach z jedenastu metrów.

Szumski zawodnikiem meczu

Jakub Szumski zaliczył dobry występ w meczu 2. ligi tureckiej przeciwko Bursasporowi. Szczególnie ważne interwencje miał w drugiej połowie. W 51. minucie wyszedł z bramki i w ostatniej chwili uprzedził nabiegającego napastnika. Kilkanaście minut później efektownie obronił mocny strzał Namika Alasgarowa, a w doliczonym czasie gry zachował zimną krew przy strzale skrzydłowego Bursasporu i odbił piłkę na rzut rożny. W dużej mierze dzięki Polakowi Eruzumspor nie stracił gola w tym spotkaniu. Przez Sofascore został oceniony na 7.6, co jest najwyższą oceną w obu zespołach.

Furman najgorszym transferem

Były skaut Toulouse FC, Jerome Fougeron, w rozmowie z dziennikiem "La Depeche", określił sprowadzenie Dominika Furmana najgorszym transferem za jego kadencji w klubie. – To moje największe rozczarowanie. Nad jego transferem pracowaliśmy chyba najbardziej w historii klubu. Spotkaliśmy się z nim w Warszawie, poznaliśmy go i cały dział skautingu dał zielone światło na jego pozyskanie. Niestety Furman nigdy się nie przebił. Brakowało mu zaangażowania, a jego mentalność była naprawdę trudna do oceny – powiedział. Furman zagrał we Francji jedynie 5 spotkań (2 razy w podstawowym składzie). Był wypożyczany do Legii i do Hellasu Werona, aż w końcu trafił do Wisły Płock, która w 2017 roku zdecydowała się go wykupić.

Remis Larnaki, gol Triczkowskiego

W 17. kolejce ligi cypryjskiej AEK Larnaka zremisował z PAEEK 2:2. Autorem jednej z bramek dla "Wojowników" był Iwan Triczkowski. 34-latek trafił do siatki z rzutu karnego. Był to jego 9. gol w tym sezonie.