Jakub Waliszewski

Źródło: Twitter, Instagram

16.09.2021 09:00

(akt. 15.09.2021 23:43)

Michał Karbownik i Walerian Gwilia zadebiutowali w nowych zespołach, Arkadiusz Malarz zakończył karierę piłkarską, a Carlitos strzelił dwa gole dla Panathinaikosu. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Debiuty Karbownika i Gwilii

Michał Karbownik zadebiutował w barwach Olympiakosu. 20-latek znalazł się w pierwszym składzie mistrzów Grecji na spotkanie przeciwko Atromitosowi (0:0). "Karbo" rozpoczął mecz na prawej obronie i zaliczył dobry występ. Został zmieniony w 69. minucie przez Athanasiosa Androutsosa.

Swój pierwszy mecz w nowym zespole zagrał także Walerian Gwilia. Gruzin zagrał całe spotkanie przeciwko Lechowi Poznań (2:2). - Dobry występ zespołu! Szkoda, że nie udało nam się zdobyć 3 punktów, ale wszystko przed nami! Jestem zadowolony z mojego debiutu w Rakowie Częstochowa. - napisał na swoim Instagramie.

Malarz zakończył karierę

Arkadiusz Malarz pinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej. 41-latek występował ostatnio w barwach ŁKS-u Łódź . W swojej karierze zdobył trzy Mistrzostwa Polski i tyle samo razy sięgał po Puchar Polski. W barwach Legii wystąpił także w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. - Kocham piłkę nożną, ale większa od tej miłości jest miłość do rodziny. Czas już w tym domu zostać. Przez te lata mojej kariery były upadki i wzloty, ale najważniejsze zawsze było to, ze parłem do przodu, że nigdy się nie poddałem. Z tego cieszę się najbardziej. Dziękuję Mojej Rodzinie, wszystkim moim Trenerom, dziękuję zawodnikom, przyjaciołom z szatni i Wam, Kibice, za to że byliście ze mną nie tylko jak było dobrze, ale też jak było źle, czasem fatalnie. Pozdrawiam Was serdecznie! Trzymajcie się. Czas na nowy etap - napisał na swoim Twitterze.

Dublet Carlitosa

Carlitos udanie rozpoczął nowy sezon w greckiej Super League. W wygranym 4:0 meczu z Apollonem Smyrnis strzelił 2 gole. W pierwszej sytuacji świetnie wykorzystał podanie Juankara z lewej strony boiska, natomiast przy drugiej bramce zachował stoicki spokój w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Kropkę nad "i" postawił w 83. minucie Sotirios Alexandropoulos. Carlitos podał do 19-letniego Greka, który przebiegł z piłką kilka metrów i pokonał bramkarza po znakomitym uderzeniu z dystansu.

Asysta Bereszyńskiego

W 3. kolejce włoskiej Serie A Sampdoria zremisowała z Interem 2:2. Asystę przy drugim golu dla Blucerchiati miał Bartosz Bereszyński. "Bereś" efektownym zwodem minął Hakana Calhanoglu, a następnie dośrodkował z lewej nogi do nabiegającego Tomasso Augello, który trafił do siatki po mocnym strzale pod poprzeczkę.

Pasquato piłkarzem AC Trento

Cristian Pasquato został nowym zawodnikiem występującego na co dzień w 3. lidze włoskiej AC Trento. 32-latek występował poprzednio w AS Gubbio, dla którego zagrał 32 spotkania, strzelił 3 gole i miał 6 asyst. Kontrakt Pasquato z nowym klubem będzie obowiązywał do końca czerwca przyszłego roku.

Wygrana Larnaki z Omonią

Prowadzona przez Henninga Berga Omonia Nikozja przegrała z AEK Larnaka 1:2. Wynik spotkania otworzył na początku drugiej połowy Iwan Triczkowski. Macedończyk pewnie wykorzystał rzut karny i strzelił swojego 105. gola w barwach "Wojowników". W 74. minucie prowadzenie podwyższył Matt Derbyshire, a Omonia zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i finalnie przegrała swój pierwszy mecz ligowy w sezonie 2021/2022.

Honorowe trafienie

W meczu 20. kolejki ligi kazachskiej Kajrat Ałmaty przegrał na wyjeździe z Ordabasy 1:2. Jedyną bramkę dla mistrzów Kazachstanu zdobył Jose Kante. W 72. minucie sfaulowany w polu karnym został Artur Szuszenaczew i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kante i z dużym spokojem zamienił karnego na gola. Dla 30-latka był to 9. gol w lidze.

Gol Nikolicia

Nemanja Nikolić trafił do siatki w zremisowanym przez Fehervar FC 2:2 meczu z Mezokovesd Zsory. Loic Nego zgrał piłkę klatką piersiową do węgierskiego napastnika, który techniczym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Gol i asysta Szwocha

Wisła Płock przegrała w 7. kolejce PKO Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna pomimo dwubramkowego prowadzenia. Piłkarze Macieja Bartosza strzelili pierwszego gola w 14. minucie. Mateusz Szwoch zgrał piłkę głową przed pole karne, tam dopadł do niej Damian Rasak i płaskim strzałem umieścił piłkę bramce. Problemy "Naficarzy" zaczeły się po tym, jak na początku drugiej połowy prowadzenie drużyny z Płocka podwyższył Szwoch. Piłkarze Górnika odważniej zaatakowali, czego efektem były dwa gole Bartosza Śpiączki. 30-latek potrzebował na to zaledwie cztery minuty. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marcel Wędrychowski, dzięki czemu zespół z Łęcznej wygrał pierwszy mecz w tym sezonie.