Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net, Sport.pl

17.01.2024 05:30

(akt. 17.01.2024 00:11)

Kacper Kostorz ustrzelił dublet, w Serie A miał miejsce mecz byłych legionistów, a Mateusz Wieteska walczy o skład w Cagliari. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dublet Kostorza

Kacper Kostorz wciąż imponuje formą w Holandii. Tym razem 24-latek ustrzelił dublet w spotkaniu ligowym z Jong PSV (2:2). Najpierw z zimną krwią wykończył akcję sam na sam z bramkarzem, a drugie trafienie dołożył w końcówce meczu. Uciekł spod krycia obrońcy, dobrze nabiegł na piłkę i głową skierował ją do siatki. Dla Kostorza była to 10. bramka w obecnym sezonie.

Duda vs Bereszyński

W włoskiej Serie A doszło do spotkania dwóch byłych piłkarzy Legii. Hellas Werona z Ondrejem Dudą w składzie podejmował Empoli, do którego wypożyczony jest Bartosz Bereszyński. Obaj odegrali istotne role w meczu, asystując przy golach kolegów z drużyny. Poza tym, w 87. minucie Słowak obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Co ciekawe była to druga taka sytuacja w ciągu miesiąca (wcześniej został wykluczony z gry w rywalizacji z Fiorentiną). Finalnie Hellas zwyciężył Empoli 2:1.

Cały mecz Wieteski

Mateusz Wieteska dostał kolejną szansę gry w Cagliari i śmiało można powiedzieć, że tę szansę wykorzystał. Były zawodnik Legii rozpoczął mecz z Bologną (2:1) w pierwszym składzie i przez 90 minut gry wygrał 3 z 4 pojedynków powietrznych, miał 11 wybić, 88% celności podań, a także popisał się kluczowym podaniem, po którym padł zwycięski gol dla zespołu z Sardynii. Sofascore ocenił jego grę na 7.2.

14. asysta Szymańskiego

Sebastian Szymański znów okazał się ważnym ogniwem Fenerbahce. 24-latek asystował przy jedynej bramce zespołu w rywalizacji z Gaziantep FK. W 81. minucie zagrał dwójkową akcję z Ferdim Kadioglu, a następnie miękko dośrodkował do Irfana Kahveciego, który skutecznie główkował. Dla "Szymiego" była to już 14. asysta w obecnym sezonie.

Sanogo zagra we Włoszech

Vamara Sanogo dołączył do amatorskiej włoskiej drużyny SC Caronnese. Wcześniej przez pół roku pozostawał bez klubu po nieudanej przygodzie z ligą maltańską. Nowy zespół 28-latka zajął w poprzednim sezonie ostatnie miejsce w Serie D i spadł do Eccellenza Lombardia Girona A (5. poziom rozgrywkowy). – Jestem w Caronno, aby odbudować się i chcę dobrze sobie tutaj radzić. Skontaktowano się ze mną, abym pomógł drużynie osiągnąć cel, jakim jest awans. Wyzwanie wydało mi się interesujące i zaakceptowałem je – mówił po dołączeniu do Caronnese.

Borysiuk piłkarzem Hutnika

Ariel Borysiuk znów zagra w Warszawie, a konkretnie w Hutniku. Tym samym potwierdziły się ostatnie spekulacje dotyczące przyszłości 32-latka. "Duma Bielan" jest wiceliderem IV ligi grupy mazowieckiej, a Borysiuk ma być jednym z tych, który pomoże drużynie w awansie.

Najgorsze transfery ostatnich lat

Ivan Obradović
1/13 Steeven Langil najlepiej w Legii zagrał na … pianinie, kiedy legioniści lecieli do Dublina na mecz z Dundalk w ostatniej fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Potem było źle lub jeszcze gorzej. Palił sziszę, zarzucał rasizm. Z jakiego kraju pochodził i barwy reprezentował Langil?