News: Byli legioniści: Dublet Mezengi, bramki Furmana i Łukasika

Byli legioniści: Dublet Mezengi, bramki Furmana i Łukasika

06.12.2016 09:36

(akt. 07.12.2018 11:25)

Choć zima coraz bliżej, byli legioniści nie próżnują. Większość z nich w miniony weekend wyszła na boisko, aby walczyć o kolejne ligowe punkty. Szczególnie dobrze będą go wspominać Bruno Mezenga, Dominik Furman i Daniel Łukasik, którzy wpisali się na listę strzelców. Brazylijczyk uczynił to nawet dwukrotnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2006/2007, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL rozbił na wyjeździe Omonię Nikozja 4:1. Były defensor Legii rozegrał to spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Mikel Arruabarrena (AEL Limassol) – rozegrał 65 minut w wygranym 1:0 meczu z Ermisem. Na murawie zastąpił go Wellington Carlos.

Ismael Blanco (Colon de Santa Fe) – rozegrał 90 minut w spotkaniu z CA Huracan (3:1). Były legionista w doliczonym czasie gry zapisał na swoim koncie asystę przy bramce Nicolasa Leguizamona.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w wygranym 4:3 starciu z Liverpoolem.

Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers) – poza kadrą na mecz z Wolverhampton Wanderers (1:2).

Tomasz Brzyski (Cracovia) – w 82. minucie meczu z Górnikiem Łęczna (1:1) wszedł na boisko w miejsce Pawła Jaroszyńskiego.

Marcin Burkhardt (Pogoń Siedlce) – w I lidze trwa przerwa zimowa.

Wladimer Dwaliszwili (Dinamo Tbilisi) – Dinamo w rewanżowym spotkaniu półfinałowym fazy play-off o awans do kwalifikacji Ligi Europy wygrało z Saburtalo 1:0 i awansowało do finału. Dwaliszwili cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – w drugiej lidze japońskiej trwa faza play-off, w której drużyna Eltona nie bierze udziału.

Ondrej Duda (Hertha Berlin) – poza osiemnastką meczową na spotkanie z VfL Wolfsburg (3:2).

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym 0:5 meczu z Tottenhamem Hotspur.

Dominik Furman (Wisła Płock) – został bohaterem meczu z Legią Warszawa (2:2). W 63. minucie zdobył kapitalną bramkę, popisując się świetnym strzałem z dystansu, a kwadrans później po jego dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki Legii skierował Kamil Sylwestrzak.

Janusz Gol (Amkar Perm) – w starciu z Orenburgiem wyszedł na boisko w podstawowym składzie. Opuścił je po 40 minutach z powodu urazu, a zastąpił go Pawieł Komołow.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – w I lidze trwa przerwa zimowa.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Krasnodar zremisował na własnym terenie z Kryljami Sowietow Samara 1:1. Swoją cegiełkę dołożył do tego były legionista. Trzy minuty po przerwie asystował przy golu Fiodora Smołowa.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – w I lidze trwa przerwa zimowa.

Dossa Junior (AEL Limassol) – cały mecz z Ermisem na ławce rezerwowych.

Maciej Korzym (Sandecja Nowy Sącz) – w I lidze trwa przerwa zimowa.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen wygrało na wyjeździe z Norymbergą 3:1. Kosecki całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Dusan Kuciak (Hull City) – poza kadrą na mecz z Middlesbrough (0:1).

Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – „Żyrondyści” ulegli OSC Lille 0:1. Lewczuk rozegrał pełne 90 minut.

Daniel Łukasik (SV Sandhausen) – to był weekend byłego legionisty. „Miłek” wszedł na boisko po przerwie meczu z Norymbergą i został jednym z bohaterów spotkania. Najpierw asystował przy golu Philippa Klingmanna, a na niespełna kwadrans przed końcem sam ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Sandhausen. To pierwsza bramka Daniela Łukasika w 2. Bundeslidze.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – w IV lidze trwa przerwa zimowa.

Bruno Mezenga (Eskisehirspor) – Eskisehirspor rozgromił Mersin Idmanyurdu 6:0. Były napastnik Legii rozegrał całe spotkanie i popisał się skutecznością. Trafił do siatki dwukrotnie – w 6. minucie gry otworzył wynik meczu, a na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem zdobył piątą bramkę dla Eskisehirsporu. Brazylijczyk ma w tym sezonie na koncie już sześć goli.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan przegrał ze Spartakiem Trnava 0:1, ale bez udziału byłego golkipera Legii.

Nacho Novo (Glentoran Belfast) – Glentoran zremisował na wyjeździe z Crusaders 2:2, a Nacho Novo cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Henrik Ojamaa (Go Ahead Eagles) – drużyna byłego legionisty przegrała z SC Heerenveen 1:3. Ojamaa cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków) – w I lidze trwa przerwa zimowa.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – w IV lidze trwa przerwa zimowa.

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – wyjazdowy mecz z FC Metz został przerwany.

Orlando Sa (Standard Liege) – mecz z Charleroi został przerwany.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – poza kadrą na mecz z Arką Gdynia (1:2).

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – w I lidze trwa przerwa zimowa.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – poza kadrą na mecz z Anagennisi Deryneia (0:0).

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – Lechia przegrała z Wisłą Kraków 0:3. Wawrzyniak rozegrał pełne 90 minut.

Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – w meczu z Wisłą rozegrał całą pierwszą połowę. Po przerwie jego miejsce zajął Flavio Paixao.

Ivica Vrdoljak (Wisła Płock) – z powodu problemów zdrowotnych nie znalazł się w kadrze na mecz z Legią.

Dariusz Zjawiński (Arka Gdynia) – w 65. minucie wygranego 2:1 spotkania z Ruchem Chorzów zastąpił na murawie Pawła Abbotta.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – nie wrócił jeszcze do gry po kontuzji. „Wilki” pokonały na wyjeździe Queens Park Rangers 2:1.