News: Nemanja Nikolić: Siedem goli? Nie jest źle

Byli legioniści. Dublet Nikolicia, bramki Prijovicia, Medeirosa i Agry

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

06.04.2022 09:00

(akt. 05.04.2022 19:08)

W minionym tygodniu byli piłkarze Legii dali pokaz siły strzeleckiej. Pięciu z nich zakończyło swoje spotkania z przynajmniej jednym strzelonym golem, a czterech asystowało przy trafieniach kolegów z drużyn. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Bramki Medeirosa i Agry

W hitowym starciu 28. kolejki ligi portugalskiej Sporting Braga wygrał z Benfiką 3:2. Pierwszą bramkę w meczu, w 28. minucie, zdobył Iuri Medeiros. Portugalczyk uderzył technicznie z rzutu wolnego i zaskoczył Odysseasa Vlachodimosa. Był to jego 9. gol w tym sezonie.

W innym meczu Tondela zwyciężyła z CS Maritimo 3:1. Jedną z bramek dla złoto-zielonych zdobył Salvador Agra (wykorzystał rzut karny). W tym sezonie zagrał w 32 meczach, w których strzelił 6 goli i miał 5 asyst.

Szalony mecz w lidze węgierskiej

W spotkaniu pomiędzy MOL Fehervar FC a Kisvarda FC nie brakowało emocji. W ciągu pierwszych dwunastu minut "Vidi" stracili aż trzy bramki, jednak w znakomity sposób zdołali odwrócić losy spotkania. Gola kontaktowego strzelili w 15. minucie. Loic Nego odebrał piłkę na prawym skrzydle, wbiegł w pole karne i podał do niepilnowanego Nemanji Nikolicia, który dopełnił tylko formalności. Kilka minut później do siatki trafił Funsho Bamgboye i po pierwszych 45 minutach Kisvarda prowadziła już tylko 3:2.

Druga połowa należała już do drużyny z Szekesfehervaru. W 59. minucie Peter Zulj doprowadził do wyrównania, w końcówce meczu gola na 4:3 strzelił Kenan Kodro, a kropkę nad "i" postawił Nikolić. "Niko" mocno uderzył z rzutu karnego w lewy róg bramki i ustalił wynik na 5:3 dla MOL Fehervar FC.

Siódmy gol Prijovicia

W 21. kolejce australijskiej A-League Western United zremisowało 2:2 z Central Coast Mariners. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Aleksandar Prijović. Lachlan Wales dośrodkował w pole karne do "Prijo", który głową skierował piłkę do siatki. Dla 31-latka było to siódme trafienie w tym sezonie.

Świetny mecz Grosickiego

Kamil Grosicki zaprezentował się z bardzo dobrej strony przeciwko Górnikowi Łęczna. W 20. minucie wykorzystał fakt, że obrońcy zostawili mu dużo wolnego miejsca i uderzył technicznie "rogalem" w prawy róg bramki. W drugiej połowie do trafienia dołożył asystę. Wycofał piłkę na jedenasty metr do Macieja Żurawskiego, który z zimną krwią wykończył akcję. "Grosik" strzelił w tym sezonie 5 goli i miał 6 asyst.

Wygrana Wisły Płock, asysty Szwocha i Furmana

Dobry występ w minionej kolejce PKO Ekstraklasy mają za sobą również Mateusz Szwoch i Dominik Furman. Obaj podawali przy golach Łukasza Sekulskiego, dzięki czemu mają już po 3 asysty w tym sezonie.

Asysta Czerwińskiego

W Krakowie Wisła zremisowała z Piastem Gliwice 2:2. Dwa gole dla gliwiczan strzelił Kamil Wilczek, a przy drugim golu doświadczonego napastnika asystował Jakub Czerwiński. Były piłkarz Legii dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Wilczka, który nie dał bramkarzowi szans na interwencję.